Remis Śląska Wrocław na zakończenie obozu w Zreče (WIDEO)

Piotr Janas
Piotr Janas
Śląsk Wrocław zremisował ze słoweńskim zespołem ND Gorica 1:1. Był to ostatni mecz kontrolny WKS-u przed powrotem na ligowe boiska. Jutro drużyna wraca do Wrocławia.

Śląsk Wrocław - ND Gorica 1:1

Śląsk Wrocław kończy powoli obóz na Słowenii. W środę rozegrał dwa mecze kontrolne. O godz. 11 podopieczni Ivana Djurdjevicia mierzyli się z węgierskim zespołem Zalaegerszegi TE FC i choć do przerwy przegrywali 1:2, to ostatecznie wygrali 3:2.

O godz. 17 wrocławianie mierzyli się z beniaminkiem słoweńskiej ekstraklasy, klubem ND Gorica. Śląsk był faworytem tego starcia, ale do przerwy przegrywał po rzucie karnym. Na początku drugiej połowy dwie bardzo dobre okazje miał Erik Expósito, ale zawiodła skuteczność.

Dopiero w 82 min "Wojskowym" udało się wyrównać, po tym jak Expósito został sfaulowany we własnym polu karnym. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Adrian Łyszczarz i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza. Więcej goli w tym spotkaniu nie padło.

Dla Śląska był to pierwszy remis w tym okresie przygotowawczym. Wcześniej zespół Djurdjevicia odniósł cztery zwycięstwa i doznał jednej porażki. W czwartek drużyna wraca do Wrocławia i rozpocznie przygotowania do zaplanowanych na 15 lipca derbów dolnego Śląska z Zagłębiem w Lubinie. Będzie to mecz 1. kolejki sezonu 2022/23 w PKO Ekstraklasie.

Śląsk Wrocław - ND Gorica 1:1 (0:1)
Bramki: Velikonja 31-k. - Łyszczarz 82-k.
Śląsk: Leszczyński - Konczkowski, Macenko (46. Bejger), Verdasca, Wypart - Yeboah (61. Zylla), Rzuchowski (32. Bukowski), Lewkot (61. Borys), Łyszczarz, Bergier - Expósito.
Gorica: Likar (61. Dajčar) - Širok, Cerovec, Agić, Urbančič - Leban, Baruca, Hrka, Ahmetaj, Krajnc - Velikonja (61. Bešir).