Remis Torino z Sassuolo. Glik sprokurował i wywalczył karnego (ZDJĘCIA)

mgs
W meczu 31. kolejki ligi włoskiej Torino zremisowało z Sassuolo 1:1, a oba gole padły z rzutu karnego. Udział przy nich miał Kamil Glik, najpierw sprokurował jedenastkę, a kilka minut później sam ją wywalczył.

Kamil Glik był niewątpliwie jedną z kluczowych postaci tego spotkania. W doliczonym czasie pierwszej połowy reprezentant Polski sprokurował rzut karny przeciwko swojej drużynie faulując Antonio Floro Floresa. Sędzia Calvarese nie miał wątpliwości i podyktował przeciwko "Bykom" jedenastkę, którą na gola pewnie zamienił Domenico Berardi.

Szczęście uśmiechnęło się do Glika kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Tym razem to Floro Flores sfaulował naszego rodaka, a sędzia spotkania odgwizdał drugi rzut karny, tym razem dla Torino. Jego wykonawcą był Fabio Quagliarella, który nie pomylił się i doprowadził do wyrównania.

Torino ostatecznie podzieliło się punktami z Sassuolo i obecnie zajmuje ósme miejsce w tabeli. Za tydzień "Byki" w derbach Turynu zmierzą się z Juventusem.

Sassuolo - Torino 1:1

Bramki: 45+1' Berardi – 59' Quagliarella

Kartki: 31' Berardi, 61' Acerbi – 45+2' Vives, 75' Farnerud, 90+2' Basha

Sassuolo: Consigli – Cannavaro, Acerbi, Peluso – Lazarevic, Brighi, Taider (62' Biondini), Longhi – Berardi (81' Floccari), Zaza, Floro Flores (71' Sansone)

Torino: Padelli – Bovo, Glik, Moretti – Darmian, Benassi (70' Basha), Vives, Farnerud, Molinaro (54' Bruno Peres) – Martinez (54' Maxi Lopez), Quagliarella