Remis w Gliwicach. Podział punktów Piasta i Śląska

Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/Tomasz Wiktor
W pierwszym meczu 10. kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice podzielił się punktami ze Śląskiem Wrocław. Wynik meczu otworzył Olsen strzałem z rzutu karnego w 29. minucie. 7 minut później Constantin Reiner doprowadził do wyrównania. Wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1:1 (1:1)

Już w 4. minucie gospodarze mieli szansę na objęcie prowadzenia. Jakub Holubek dostał piłkę na lewej stronie pola karnego gości i zagrał mocno (płasko) przed bramkę. Do piłki w okolicach prawego narożnika pola bramkowego dopadł Tomasz Mokwa, którego strzał sparował Michał Szromnik, a dobitka została zablokowana.

Kilkanaście minut później goście mieli swoją okazję - Victor Garcia miał sporo miejsca około 25 metrów od bramki. Huknął w stronę bramki i wyciągnięty jak struna Frantisek Plach odbił piłkę na rzut rożny.

W 27. minucie po rzucie rożnym goście domagają się rzutu karnego! Piłka trafia w rękę w Jakuba Czerwińskiego. Sędzia Wojciech Myć zbiega w stronę monitora VAR i decyduje się podyktować "jedenastkę". Patrick Olsen pewnie uderzył. 1:0 dla Piasta!

Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. Idealne dośrodkowanie Damiana Kądziora w "szesnastkę", gdzie do piłki dopadł Constantin Reiner. Ten uderzył nogą tak, że piłka po koźle wpadła do siatki tuż pod poprzeczką. Michał Szromnik był bezradny! 1:1.

W drugiej połowie już nie mieliśmy tak klarownych sytuacji jak w pierwszej części spotkania. Gra obydwu zespołów wyglądała tak jakby remis satysfakcjonował obie strony.

Najlepszą sytuację w drugiej połowie miał Olsen. John Yeboah ograł na prawej stronie dwóch rywali. Podał przed pole karne do Patricka Olsena, którego plasowane uderzenie obronił Frantisek Plach.

W końcówce dobrą sytuację miał jeszcze John Yeboah, który wpadł w pole karne. Jego strzał z ostrego kąta został obroniony przez bramkarza.