Remis Widzewa w pierwszym meczu sparingowym na zgrupowaniu w Turcji

Dariusz Kuczmera
Piłka nożna. Widzew Łódź na boisku w Evrenseki rozegrał pierwszy mecz podczas zgrupowania w Turcji.

Trener Enkeleid Dobi wystawił skład, który nie odbiegał bardzo od tego, który być może zobaczymy na inaugurację ligi. Nie grał tylko w bramce Jakub Wrąbel. Trener dał szansę występu Piotrowi Samiec-Talarowi na lewym skrzydle.

Widzew w 54 minucie stracił pierwszego gola. Miłosz Mleczko został pokonany z bliska. Akcji Rosjan nie przerwał ani Dawid Owczarek, ani Krystian Nowak, ani Daniel Tanżyna.

Cztery minuty później wyrównał Paweł Tomczyk. Filip Becht z lewej strony popisał się dobrym dośrodkowaniem, a Paweł Tomczyk zaprezentował duże umiejętności gry głową. Uprzedził obrońcę i pewnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce.

Do tej pory łodzianie rozegrali sześć sparingów i w żadnym nie było remisu. Oto wyniki: z Elaną Toruń 1:2, Pogonią Grodzisk 3:1, Wartą Poznań 1:3, Polonią Warszawa 2:1, Sokołem Aleksandrów 2:0, Zagłębiem Sosnowiec 0:1.

Plan kolejnych sparingów Widzewa Łódź w Turcji: 10.02 (środa) FK Inhułeć Petrowe (Ukraina), 12.02 (piątek) FK Makedonija Gjorce Petrov (Macedonia Północna).

Widzew Łódź – Akron Togliatti 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 - Artiom Dielkin (54), 1:1 - Paweł Tomczyk (58).
Widzew I połowa: Miłosz Mleczko - Łukasz Kosakiewicz, Daniel Tanżyna, Krystian Nowak, Patryk Stępiński, Dominik Kun, Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdżeń, Piotr Samiec-Talar , Paweł Tomczyk, Karol Czubak.
Widzewa II połowa: Miłosz Mleczko (63, Konrad Reszka) - Filip Becht, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna, Dawid Owczarek, Mateusz Michalski, Caique, Mateusz Możdżeń (63, Patryk Mucha), Michael Ameyaw - Karol Czubak (63, Merveille Fundambu), Paweł Tomczyk (63, Robert Prochownik). Trener: Enkeleid Dobi.