Rennes w półfinale Pucharu Francji, premierowy gol Grosickiego

mgs
Kamil Grosicki strzelił pierwszego gola dla Rennes
Kamil Grosicki strzelił pierwszego gola dla Rennes facebook
Rennes pokonało Lille 2:0 w meczu 1/4 finału Pucharu Francji i awansowało do kolejnej fazy rozgrywek. Swojego pierwszego gola w barwach gospodarzy zdobył Kamil Grosicki, który w 34. minucie w pięknym stylu posłał piłkę do siatki rywali.

Kamil Grosicki rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce i plac gry opuścił kwadrans przed zakończeniem spotkania. W 34. minucie otrzymał podanie z głębi pola i lewą nogą posłał piłkę w okolicę okienka bramki gości, popisując się kapitalnym trafieniem. To pierwszy gol Grosickiego w barwach Renne.

W drugiej połowie Polak także miał swoje szansę, bowiem po raz kolejny popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu, wówczas jednak w bramce Lille na posterunku był Steeve Elana.

W doliczonym czasie gry, przyjezdnych szans na awans pozbawił Romain Alessandrini i Rennes przypieczętowało swój awans do półfinału Pucharu Francji, gdzie zmierzy się z PSG.

Rennse - Lille 2:0

Bramki: Grosicki 34', Alessandrini 90'