Reprezentacja Polski. Fatalna seria. Robert Lewandowski nie strzelił gola od 12 czerwca

red
Robert Lewandowski w walce z Austriakami
Robert Lewandowski w walce z Austriakami Krzysztof Kapica
Reprezentacja Polski. Kapitan Robert Lewandowski bez bramki w już ósmym występie z rzędu. Taki przestój po raz ostatni zdarzył mu się w 2012 roku. Wtedy jednak nie był tej klasy napastnikiem co obecnie.

Robert Lewandowski bez gola od 12 czerwca

30-letni Lewandowski po raz ostatni strzelił gola w towarzyskim spotkaniu z Litwą (4:0). Od tamtej pory kadra zdążyła rozegrać dziesięć meczów, a on sam osiem i to za każdym razem w pełnym wymiarze czasowym. Jego indolencja trwa zatem od przeszło 730 minut!

Fatalną serię "Lewy" zapoczątkował na Mundialu (kolejno występy z Senegalem, Kolumbią i Japonią), a kontynuował w Lidze Narodów (Włochy x2, Portugalia), meczu towarzyskim (Czechy) i niestety również dzisiejszym w kwalifikacjach do Euro 2020 - z Austrią. Może przełamie się przeciw Łotwie, w niedzielę na PGE Narodowym? Rywal zajmuje dopiero 131. w rankingu FIFA...

Mimo wszystko statystyki Roberta Lewandowskiego i tak przedstawiają się obłędnie. Polak w 103 występach z orzełkiem na piersi zdobył rekordowe 55 bramek. Zapisał też 19 asyst.

I z asystami u Lewandowskiego ostatnio nie jest źle. Tylko za kadencji Brzęczka zaliczył dwie. Gdyby w 75 minucie lepiej zachował się Krzysztof Piątek, to byłaby kolejna - w sumie już dwudziesta w narodowych barwach.

REPREZENTACJA w GOL24

Więcej o REPREZENTACJA - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Zarobki czołowych polskich piłkarzy nie są tak poufne jak tych występujących w Ekstraklasie. Kontrakty, których reprezentantów Polski są najbardziej lukratywne? Oto lista zarobków wybranych zawodników.

Ile zarabiają polscy piłkarze? Lewandowski na czele listy. A...