Tomasz Ryzner
Resovia pewnie wygrała w Świdniku i jest już bardzo blisko powrotu na trzeci szczebel rozgrywek Krzysztof Kapica
Resovia pokonała 3-0 na wyjeździe Avię Świdnik. Rzeszowianie utrzymali 4 punkty przewagi nad Motorem Lublin. Do końca sezonu zostały już tylko dwie kolejki. Na Wyspiańskiego pachnie drugą ligą.

Resovia jest na fali i trudno sobie wyobrazić, aby na niej nie dopłynęła do 2 ligi.

Aby awansować do 2. ligi, w dwóch ostatnich kolejkach sezonu potrzebuje jednej wygranej, albo dwóch remisów (przy założeniu, że Motor wygra z Avią i KSZO).

Do przerwy na stadionie przy ul. Sportowej goli nie było. Raz Bartłomiej Buczek wpakował, co prawda piłkę do siatki gospodarzy, ale sędzia uznał, że zawodnik gości był na pozycji spalonej. Lider tabeli przesądził o losach spotkania na początku drugiej odsłony.

Najpierw Piotra Piotrowskiego pokonał Szymon Kaliniec w 50 minucie. Sześć minut później było już 0:2. Tym razem dośrodkowanie Michała Ogrodnika z rzutu rożnego na gola zamienił Damian Barszczak. Wynik kwadrans później ustalił Buczek, który wykorzystał rzut karny.

Dla gospodarzy to była już czwarta porażka z rzędu.

Avia Świdnik - Resovia 0:3 (0:0)
: 0-1 Kaliniec 50, 0-2 Barszczak 56, 0-3 Buczek 71 karny.

Avia: Piotrowski - Jarzynka, Drelich, Kołodziej, Barański - Głaz (61 Orzędowski) Mroczek, Czułowski, Maluga (76 Nowak) - Białek (76 Wołos), Prędota. Trener Dominik Bednarczyk.

Resovia: Pietryka - Kantor, Domoń, Barszczak, Drobot (89 Cach) - Ogrodnik (79 Adamski), Kaliniec, Frankiewicz, Feret (79 Twardowski) - B. Buczek (76 Pyrdek) - Hass (73 Kwiek). Trener Szymon Grabowski.

Żółte kartki: Barański - Frankiewicz.

Czerwona kartka: Drelich (79 - faul).

Sędziował: Białacki (Kielce).

Widzów 400 (80 z Rzeszowa).

Materiał oryginalny: Resovia jest jedną nogą w drugiej lidze. "Pasiaki" wygrały 3-0 z Avią Świdnik. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie - Nowiny