Resovia Rzeszów

2

Puszcza Niepołomice

1

• Koniec meczu! Resovia wygrała po raz 3. w tym sezonie i dzięki temu opuściła ostatnie miejsce w tabeli. Dziękujemy za uwagę.

• Hebel jeszcze zarobił kartkę tuż przed końcem za opóźnianie wyrzutu z autu.

• Maksymilian Hebel za Wróbla.

• Sędzia napomniał żółtą kartką będącego już na ławce Szymona Kobusińskiego.

• Sebastian Górski wszedł w miejsce Łukasza Spławskiego.

• Staranowany w polu karnym Spławski, ale sędzia nie odgwizduje faulu.

• Dużo krzyków na boisku, ale zdecydowanie nie przekłada się to na jakość spotkania i stwarzanie sytuacji bramkowych.

• Cezary Demianiuk za Mikulca.

• A także Łukasz Spławski za Szymona Kobusińskiego.

• Hubert Tomalski w miejsce Marcela Pięczka.

• Bardzo brutalny faul przy linii bocznej. Upomniany Mikulec.

• Po rozegraniu rzutu wolnego uderzał Michał Czarny, ale zdecydowanie zbyt słabo.

• Karol Twardowski zastępuje Przemysława Zdybowicza.

• Oraz Michał Rakoczy za Michala Kleca.

• Karol Knap za Mateusza Wyjadłowskiego.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy. Na murawie było bardzo nerwowo.

• Marcel Pięczek obejrzał żółtą kartkę.

• Doigrał się w końcu również Stępień.

• Kartka dla bramkarza gości, Mateusza Górskiego.

• Po rzucie rożnym główkował Nemanja Marković, piłka jeszcze po odbiciu od obrońcy przeszła nad poprzeczką.

• Żółtą kartkę otrzymał Radionow.

• Żółta kartka również dla Przemysława Zdybowicza.

• Bardzo mocno ucierpiał Wróbel, którego krzyk słychać było chyba w całym Rzeszowie. Kartkę otrzymał Edgaras Zarskis.

• 2:1 DLA RESOVII! PO RZUCIE WOLNYM PIŁKA STRĄCONA DO KAMILA SŁABEGO, KTÓRY POKONAŁ BRAMKARZA!!

• GOOOOOL!! JUŻ MAMY REMIS 1:1!! JEWHEN RADIONOW NIE POMYLIŁ SIĘ!!

• Faul w polu karnym i rzut karny dla Puszczy! Kartka dla Markovicia.

• Z rożnego wrzucił Mikulec, a Wróbel na pełnej szybkości nabiegł na futbolówkę i umieścił ją w siatce.

• GOOOOOOL!!! 1:0 DLA RESOVII!! STRZELCEM BRAMKI JAKUB WRÓBEL!!

• Krótko rozegrany rzut wolny przez Resovię. Bartosz Jaroch podał do Mikulca, a ten dośrodkował zbyt głęboko.

• Ładnie z kontrą popędził Szymon Kobusiński, ale był naciskany i podał w kluczowym momencie do przeciwnika.

• Z powietrza z pierwszej piłki uderzał Rafał Mikulec, ale piłka przeszła w znacznej odległości od bramki.

• Pierwszy gwizdek sędziego.

• Komunikat podała Resovia, ukazał się na jej stronie internetowej wczoraj o godz. 14.55. Czytamy: "Piątkowy mecz pomiędzy Apklan Resovią a Puszczą Niepołomice rozegrany zostanie na sztucznym boisku Resovii przy ulicy Wyspiańskiego. Powodem zmiany miejsca rozgrywania tego pojedynku jest zły stan murawy w Niepołomicach. Wniosek w tej sprawie trafił do Departamentu Rozgrywek Krajowych. Pozytywna weryfikacja boiska nastąpiła w dniu dzisiejszym".

• Jeszcze w czwartek zawodnicy nie byli pewni, czy w ogóle zagrają. Spotkanie ostatecznie odbędzie się w piątek 26 lutego o godz. 14 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Rzeszowie. Komunikat z informacją ukazał się... 23 godziny przed pierwszym gwizdkiem.

• Witamy! W pierwszym meczu otwierającym pierwszą wiosenną kolejkę Fortuna 1 Ligi Resovia zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Zapraszamy na śledzenie najważniejszych wydarzeń z tego meczu w relacji LIVE.

DW

Resovia - Puszcza Niepołomice ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA TV I STREAM NA ŻYWO ©brak

Resovia - Puszcza Niepołomice ONLINE. Jeszcze w czwartek zawodnicy nie byli pewni, czy w ogóle zagrają. Spotkanie odbędzie się w piątek 26 lutego o godz. 14 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Rzeszowie. Komunikat z informacją ukazał się... 23 godziny przed pierwszym gwizdkiem. Skąd takie zamieszanie? Gdzie oglądać mecz Resovia - Puszcza?

Resovia - Puszcza ONLINE

Droga do tego spotkania - dla obu drużyny pierwszego ligowego spotkania w tym roku - jest bardzo zawiła. Ze względu na brak możliwości gry w Rzeszowie (remont Stadion Miejskiego i wówczas jeszcze brak zgody na występy na własnym stadionie przy ul.
Wyspiańskiego), Resovia zwróciła się do Puszczy z propozycją, by mecz odbył się w Niepołomicach. No i ponad dwa tygodnie temu ogłoszono, że tak będzie (a "Żubry" formalnie wystąpią w roli gościa na własnym boisku). Termin meczu, dodajmy przyspieszono o jeden dzień - właśnie na piątek, na wniosek niepołomickiego klubu, który chciał zyskać dzień odpoczynku dla swoich piłkarzy przed meczem ćwierćfinału Pucharu Polski z Arką Gdynia (2 marca).

Resovia - Puszcza NA ŻYWO. Sytuację skomplikowała sroga zima - mrozy i opady śniegu. Puszcza jak wiadomo nie ma jeszcze podgrzewanej murawy (założona zostanie latem). Z tego powodu na rozegrany 9 lutego mecz z Lechią w 1/8 finału PP wynajęła stadion w Sosnowcu, no i z tego powodu pojawiły się teraz komplikacje. Płyta boiska zamarzła. Puszcza poinformowała Resovię, że rozegranie meczu w Niepołomicach ze względu na oblodzenie jest zagrożone.

Dni mijały, nowy plan na ten mecz się nie pojawił. Słonecznych dni, jak się okazuje, było za mało, by można było zagrać w Niepołomicach. W środę o problemach z lokalizacją spotkania napisał serwis Weszło.com. W czwartek przed południem autor tekstu Szymon Janczyk wrzucił na Twitter: "Z tego co słyszę mecz Resovia - Puszcza odbędzie się na sztucznej murawie w Rzeszowie. PZPN sprawdził obiekt, wszystko ok. Z uwagi na wyjątkowe okoliczności można tam grać".

Resovia - Puszcza STREAM. - O godzinie 14 - czyli 25 godzin przed planowanym terminem meczu - skontaktowaliśmy się z Tomaszem Tułaczem. Wyraźnie wzburzony powiedział: - Właśnie schodzę z treningu przedmeczowego. Nie wiem, gdzie i o której godzinie mam jutro mecz. Zawodnicy nie wiedzą, o której jest zbiórka, o której wyjazd. Nie ma jeszcze żadnego komunikatu z PZPN.

Komunikat podała Resovia, ukazał się na jej stronie internetowej o godz. 14.55. Czytamy: "Piątkowy mecz pomiędzy Apklan Resovią a Puszczą Niepołomice rozegrany zostanie na sztucznym boisku Resovii przy ulicy Wyspiańskiego. Powodem zmiany miejsca rozgrywania tego pojedynku jest zły stan murawy w Niepołomicach. Wniosek w tej sprawie trafił do Departamentu Rozgrywek Krajowych. Pozytywna weryfikacja boiska nastąpiła w dniu dzisiejszym".

Resovia - Puszcza LIVE. Większość drużyn 1 Ligi wraca do gry w ten weekend. W lutym dochodziło już jednak do oficjalnych spotkań, m.in. Widzewa, ŁKS-u i Puszczy właśnie. Niepołomiczanie pokonali Lechię Gdańśk 3:1 w Pucharze Polski. Później rozegrali jeszcze dwa sparingi, w których nie przegrali.

W tabeli o dobrej sytuacji może mówić Puszcza. Choć zespół Tomasza Tułacza miał jesienią serię trzech porażek z rzędu, to rok zakończył zwycięstwem i stratą czterech punktów do miejsca play-off. Resovia jest czerwoną latarnią ligi - 18. miejsce i dwa oczka straty do bezpiecznej pozycji to jest jednak scenariusz, który zdecydowanie można zmienić na swoją korzyść. Poza utrzymaniem, celem rzeszowian jest jeszcze zajęcie sporego kawałka tortu, jakim jest oczywiście Pro Junior System.

Resovia - Puszcza ONLINE. Na półmetku rozgrywek Resovia zajmuje pierwsze miejsce w tej klasyfikacji, a do wygrania jest aż 1,6 mln zł. - Pro Junior jest istotnie, bo daje dużo do budżetu. Na półmetku jesteśmy na pierwszym miejscu, ale nie możemy się tym zastawiać, bo jesteśmy w nieco innym miejscu w tabeli. Musimy więc te proporcje rozłożyć tak, żeby starać się zrealizować oba cele, co nie będzie na pewno łatwe – zaznacza trener „pasiaków”.

Resovia - Puszcza TRANSMISJA TV

Mecz Resovia - Puszcza odbędzie się w piątek, 26 lutego o godz. 14:00. Nie zaplanowano transmisji telewizyjnej z tego spotkania. Internetowy stream online dostępny będzie pod adresem Ipla.tv (transmisja bezpłatna, bez komentarza).

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra!