Resovia w finale baraży o 1 ligę! W serii rzutów karnych pokonała Bytovię Bytów

Jacek Czaplewski
Resovia w finale baraży o 1 ligę! Dogrywka i karny z Bytovią
Resovia w finale baraży o 1 ligę! Dogrywka i karny z Bytovią TVP Sport
Resovia awansowała do finału baraży o 1 ligę. W półfinałe po serii rzutów karnych wyeliminowała na wyjeździe Bytovię Bytów. Wygrała z nią w konkursie jedenastek 7:6! Rywalem Resovii w finale będzie zwycięzca pary GKS Katowice - Stal Rzeszów.

Baraż o 1 ligę - Bytovia Bytów - Resovia (CAŁY MECZ):

Przed przerwą Bytovia osiągnęła optyczną przewagę. Nie przełożyło się to jednak na zdobycz bramkową. Tuż przed przerwą jedenastki nie wykorzystał Adrian Bielawski. Jego intencje wyczul Marcel Zapytowski, rzucając się w prawą stronę.

Bytovia miała więcej okazji na gole. Obok lewego słupka uderzyli minimalnie Michael Ameyaw i Piotr Giel. Niecelnie strzelał też najlepszy snajper drużyny, Karol Czubak. Resovia nie otrzymała karnego po faulu na Sebastianie Zalepie. W drugiej odsłonie po strzale tego obrońcy kapitalną interwencją popisał się Maciej Gostomski. Doświadczony bramkarz jedną ręką przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Ożywcza okazała się dopiero dogrywka. Wtedy padły dwie bramki. Na prowadzenie wyszła Resovia. W 94 minucie w polu karnym rywala wyciął Haris Memić i z tego powodu wyleciał z boiska. Jedenastkę na gola precyzyjnym uderzeniem zamienił Kamil Radulj.

Mimo gry w dziesiątkę, mimo okazji Resovii na 2:0 (poprzeczka), Bytovia wróciła do gry! Zmiennik Daniel Feruga popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego - dlatego kwadrans później byliśmy świadkami konkursu rzutów karnych.

Trzeba było aż osiem serii jedenastek do wyłonienia zwycięzcy! Resovia pomyliła się tylko raz i dzięki temu awansowała do finału baraży. Dwa razy nie dał się pokonać jej dzisiejszy bohater, Marcel Zapytowski. W decydującej próbie wyczuł Adriana Kwiatkowskiego.

Przebieg rzutów karnych:

• Kubowicz gol, Czubak gol
  • Zalepa gol, Deleu gol
  • Radulj obok, Zawistowski gol (3:2 dla Bytovii)
  • Dziubiński gol, Ameyaw w bramkarza - również po powtórzeniu (3:3)
  • Płatek gol, Feruga gol
  • Adamski gol, Giel gol
  • Feret gol, Rutkowski gol
  • Twardowski gol, Kwiatkowski w bramkarza (7:6 dla Resovii)

W piątek Resovia zagra finał baraży. Mecz o godz. 17:30, rywalem GKS Katowice (spadkowicz z 1 ligi) lub rywal z Rzeszowa, czyli Stal (beniaminek 2 ligi).

Piłkarz meczu: Marcel Zapytowski