Resovia - Zagłębie Sosnowiec 0:0. Zagrali wbrew tradycji ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Resovia bezbramkowo zremisowała z Zagłębiem SosnowiecZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Paweł Dubiel
W meczu otwierającym 29. kolejkę Fortuna 1. Ligi Resovia zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 0:0. W I połowie lepsze wrażenie sprawili gospodarze. Po zmianie stron groźniejsi byli goście, lecz żadna z drużyn nie potrafiła skierować piłki do siatki i sosnowiczanie zremisowali bezbramkowo drugie spotkanie z rzędu. Zobaczcie zdjęcia z meczu Resovia - Zagłębie.

Resovia - Zagłębie Sosnowiec 0:0. Zagrali wbrew tradycji

Trzy poprzednie mecze Resovii i Zagłębia w Fortuna 1. Lidze kończyły się zwycięstwami gości. W piątkowy wieczór w Rzeszowie ta tradycja została jednak przerwana i pojedynek sąsiadów w tabeli zakończył się podziałem punktów.

Mecz w Rzeszowie lepiej zaczęło Zagłębie, ale później inicjatywę przejęli gospodarze. W I połowie Resovia najlepszą okazję miała w 21 minucie. Najpierw mocno uderzał Marek Mróz. Michał Gliwa odbił piłkę, a dobitka Josipa Soljicia minęła słupek. Sosnowiczanie tak groźnych sytuacji nie mieli.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RESOBVIA - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Po przerwie lepiej zagrali goście. Zaraz po zmianie stron groźnie z dystansu strzelał Szymon Pawłowski, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Później po centrze Michała Masłowskiego na bliższy słupek szczęścia próbował Vamara Sanogo, ale nie trafił w bramkę. Wreszcie po szybkiej kontrze groźnie z 20 m strzelał Szymon Sobczak - piłka minęła bramkarza Branislava Pindrocha, ale przeszła obok słupka.

Gospodarze dobrą okazję mieli w 66 minucie. Po podaniu Kamila Antonika Mróz strzelał z kilku metrów, lecz fatalnie spudłował. W samej końcówce uderzał Bartłomiej Wasiluk i piłka po rękach Gliwy trafiła w słupek.

Resovia - Zagłębie Sosnowiec 0:0