Retro TVP Sport. Legia Warszawa – Górnik Zabrze 1:1. Brutalny mecz o mistrzostwo Polski

TVP SportZaktualizowano

Źródło: TVP Sport

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
15 czerwca 1994 roku ostatni mecz kolejki Ekstraklasy, pomiędzy Legią Warszawa a Górnikiem Zabrze, decydował o mistrzostwie Polski. Zapamiętany jako bardzo brutalny, mecz zakończył się wynikiem 1:1, który dał mistrzostwo zespołowi ze stolicy. Zabrzanie natomiast kończyli spotkanie w "8" po czerwonych kartkach dla: Henryka Bałuszyńskiego (w 43. minucie), Grzegorz Dziuk (w 53. minucie), Jacek Grembocki (w 78. minucie).

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

A
Antypis

Sędzia dwoił się i troił żeby Legii zapewnić tytuł. Oszustwo w biały dzień.

J
Jorg
9 listopada, 14:49, Asaman:

Brutalny to był sędzia który już później nie sędziował i był to jego ostatni mecz. Robił co mógł żeby Legia wyrównała bo Górnik prowadził do przerwy co dawało mu mistrzostwo i wykartkowal Górnika. Można przeczytać co miał do powiedzenia Hajto który grał w tym meczu i po trzeciej czerwonej dla Górnika biegał obok sędziego i go wyzywał od najgorszych i sędzia nawet przez chwilę chciał mu dać czerwoną ale szybko się zorientował że musiałby przerwać mecz bo w siedmiu nie można grać. Mecz skończyli kibice Legii wbiegnięciem na boisko a nie sędzia ale PZPN uznalo że nie trzeba dokończyć przerwanego przez kibiców meczu i Legia dzięki sędziemu i PZPN ukradła tytuł Górnikowi.

Pamiętam dobrze ten mecz, od tego czasu nienawidzę PZPN, Legii i jej sympatyków! To był szwindel, oszustwo. Górnik był wtedy bardzo mocny, większość drużyny to byli srebrni medaliści IO! Można tylko sobie wyobrażać, jak mogły się potoczyć losy Górnika w przypadku mistrzostwa. Może byłaby to zupełnie inna drużyna, inny poziom finansowania. Być może grałby Górnik w LM. Jeden człowiek ten sędzia jest winny upadkowi wielkiego klubu. Legia nigdy nie zasłuży na zaszczyty przez ten mecz!