Rezerwa Cracovii pokpiła sprawę. Trzy punkty były blisko

Jacek Żukowski
Patryk Zaucha zdobył bramkę w meczu z Avią
Patryk Zaucha zdobył bramkę w meczu z Avią Andrzej Wisniewski
Cracovia II zainaugurowała rudnę wiosenna od remisu w Świdniku z Avią 1:1. Podopieczni trenera Piotra Gizy powinni wygrać, a zyskali tylko jeden punkt.

Pomoc Budzińskiego

Zgodnie z zapowiedziami trenera Michała Probierza, Marcin Budziński został skierowany do pomocy drugiemu zespołowi, a nie na mecz ekstraklasy z Zagłębiem. Piłkarz o takim doświadczeniu ma sprawić, że rezerwy „Pasów” zachowają III-ligowy byt.

Wzmocnień z szerokiej kadry pierwszego zespołu było zresztą więcej, bo wystąpili także Tomas Vestenicky i Sebastian Strózik. W ciągu pierwszych 20 minut Cracovia II osiągnęła znacząca przewagę, miejscowi mieli kłopoty z opuszczeniem własnej połowy, a gospodarzy od utraty gola dwukrotnie ratował słupek (raz po uderzeniu Budzińskiego). Potem miejscowi stali się bardziej odważni i to oni zagrozili przyjezdnym, raz Adam Wilk obronił strzał Wojciecha Białka, a w drugim przypadku, również po uderzeniu napastnika głową, wyręczył go słupek.

Gol Zauchy, szanse i... strata

Co nie udało się krakowianom przed przerwą, uczynili w drugich 45 minutach. W 74 min bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zza pola karnego popisał się Patryk Zaucha i zdobył gola. Potem Sylwester Lusiusz uderzył w słupek, a Sebastian Strózik w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę. Krakowianie nie powtórzyli wyniku z pierwszej rundy ponieważ w 89 min padło wyrównania. Do siatki „Pasów” trafił Damian Szpak. Po zgraniu Darmochwała, uderzył z woleja z 11 m i zapewnił Avii remis.

Avia Świdnik – Cracovia II 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Zaucha 74, 1:1 Szpak 89.
Avia: Szelong – Drozd (82 Cielebąk), Kursa, Mykytyn, Niewęgłowski – Maluga, Uliczny, Oziemczuk (73 Szpak), Dobrzyński, Kompanicki (53 Darmochwał) – Białek.
Cracovia II: Wilk – Supyn, Pieńczak, Bracik, Stachera – Grzebieluch (77 Nowicki), Lusiusz, Budziński,Vestenicky (70 Ożóg), Zaucha – Strózik.
Sędziował: Mariusz Myszka Stalowa Wola. Żólte kartki: Kursa, Uliczny.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani