Rezerwy klubów Ekstraklasy, czyli młode wilki ruszają na podbój Polski (cz. 10)

Bartosz Głąb
Rezerwy Wisły Kraków tylko zremisowały z Wierną Małogoszcz
Rezerwy Wisły Kraków tylko zremisowały z Wierną Małogoszcz Andrzej Banaś / Gazeta Krakowska
Kolejna odsłona podsumowania dokonań rezerw klubów T-Mobile Ekstraklasy, których poczynania możemy oglądać w trzecich i czwartych ligach w całej Polsce. Największym wydarzeniem weekendu były derby Warszawy i bramka Sebino Plaku, o którym już chyba wielu mogło zapomnieć. W rezerwach Lecha wystąpił natomiast Jasmin Burić.

Legia II Warszawa
Drużyna rezerw mistrzów kraju w ten weekend spotkała się z MKS Polonią Warszawa w prestiżowych derbach stolicy. Otoczka całego spotkania była bardzo elektryczna. Wielu działaczy Legii miało ogromny problem z dotarciem na stadion z powodu nieprzyjaznego zachowania kibiców "Czarnych Koszul". Samo spotkanie było przyzwoite. Legia wygrała 2:1 po bramkach Arkadiusza Piecha i Mateusza Szwocha. W drużynie rezerw zagrali jeszcze między innymi Konrad Jałocha, Igor Lewczuk, Krystian Bielik, Bartłomiej Kalinkowski czy Łukasz Moneta.

Lech II Poznań
Rezerwy "Kolejorza", które zanotowały trzecie zwycięstwo z rzędu w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej, lecz mimo to utrzymują się w dolnej połówce tabeli swojej ligi. W ten weekend lechici w pokonanym polu zostawili Polonię Środa Wielkopolska wygrywając 4:2, a dwie bramki dla Lecha zdobył 19-letni Piotr Fontonowicz. "Kolejorz" zapewnił sobie zwycięstwo po bramkach w 86. i 90. minucie. W drużynie z Poznania wystąpił Jasmin Burić.

Wisła II Kraków
Druga drużyna Wisły w zeszły weekend zdobyła zaledwie jeden punkt w wyjazdowym starciu z Wierną Małogoszcz remisując 1:1 w rozgrywkach III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Bramkę dla wiślaków zdobył w 63. minucie 18-letni Grzegorz Gulczyński. Niecałe dziesięć minut później gospodarze wyrównali. W drużynie z Krakowa zagrali między innymi Gerard Bieszczad, Przemysław Lech, Lucas Guedes, czy Tomasz Zając.

Korona II Kielce
"Złocisto-krwiści" zanotowali komplet punktów w ostatniej kolejce ligowej III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Kielczanie wygrali na wyjeździe z Partyzantem Nwachukwu 2:1, a pierwszą bramkę dla gości zdobył 18-letni Maciej Załęcki.

Śląsk II Wrocław
Rezerwy Śląska dopiero dzisiaj rozegrały zaległe spotkanie 8. kolejki III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Wrocławianie w meczu wyjazdowym ulegli Foto-Higienie Gać aż 1:4. Jedyną bramkę dla Śląska zdobył dobrze znany Sebino Plaku. W drużynie rezerw zagrał jeszcze Wojciech Pawłowski.

Górnik II Zabrze
Druga drużyna Górnika Zabrze, która najlepiej w radzi sobie w III lidze opolsko-śląskiej ze wszystkich rezerw zespołów ekstraklasy w ostatniej kolejce wyraźnie się nie popisała. Zabrzanie przegrali na wyjeździe z Odrą Opole 1:3, a jedyną bramkę dla gości zdobył Rafał Kucza. W bramce Górnika wystąpił niegdyś ekstraklasowy bramkarz - Grzegorz Kasprzik.

Podbeskidzie II Bielsko-Biała
Bielszczanie odnieśli ważne zwycięstwo na własnym obiekcie pokonując 3:1 Górnika Wesoła. Wszystkie bramki dla Podbeskidzia padły w pierwszej połowie, a ich autorami byli Kamil Jonkisz, Marcin Byrski i samobójczy Sebastiana Sarzała. W drużynie gospodarzy zagrał Gracjan Horoszkiewicz.

Piast II Gliwice
Gliwiczanie fatalnie spisują się w rozgrywkach III ligi opolsko-śląskiej. Piast tym razem na wyjeździe wysoko przegrał z Rekordem Bielsko-Biała 1:4, a jedynego gola dla drużyny z Gliwic zdobył Dawid Janczyk. W drużynie Piasta wystąpili między innymi Parick Dytko, Hebert, czy Armando Nieves.

Ruch II Chorzów
"Niebiescy" na własnym obiekcie zremisowali 2:2 ze Swornicą Czarnowąsy w 14. kolejce rozgrywek III ligi opolsko-śląskiej. Bramki dla Ruchu zdobywali w tym meczu Patryk Lipski i Michał Efir. W drużynie z Chorzowa wystąpili między innymi Artur Gieraga, Marek Szyndrowski, Michał Szewczyk, Mateusz Kwiatkowski czy Adrian Mrowiec.

Jagiellonia II Białystok
Rezerwy Jagiellonii w zeszłej kolejce pewnie pokonały na własnym obiekcie Start Działdowo 2:0 po bramkach Jana Pawłowskiego i Radosława Gulbierza. Gracze z Białegostoku pół godziny grali w dziesiątkę po tym jak w 56. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Michał Pawlik. W drużynie "Jagi" wystąpili Jakub Słowik, Pavilas Leimonas, czy jeszcze Łukasz Tymiński.

Pogoń II Szczecin
Rezerwy "Portowców" nie popisały się w 10. kolejce III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej. Zespół ze Szczecina przegrał u siebie z Chemikiem Police 0:1 po bramce w 18. minucie spotkania. W ekipie Pogoni nikt szczególnie się nie wyróżnił.

Lechia II Gdańsk
Rezerwy Lechii skopiowały wynik rezerw Pogonii i także przegrały 0:1, a pogromcą okazała się Astra Ustronie Morskie, po bramce samobójczej Rudinilsona w 24. minucie meczu. Drużyna Lechii musiała kończyć ten mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Andrzeja Kaszuby. Drużyna z Gdańska zagrała w wyjątkowo krajowym składzie, z obcokrajowców wystąpili tylko Tsubasa Nishi, Diego Hoffmann i właśnie Rudinilson.

Cracovia II
Druga drużyna "Pasów" kontynuuje zwycięski bój w IV lidze małopolskiej. Cracovia tym razem pewnie ograła na własnym stadionie Świt Krzeszowice aż 4:0. Dwie bramki w tym meczu zdobył 20-letni Przemysław Kita. Cracovia jest liderem tabeli z przewagą pięciu punktów nad drugą Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska.

GKS II Bełchatów
Rezerwy GKS-u Bełchatów w zeszłą niedzielę odniosły ósme zwycięstwo w tym sezonie IV ligi łódzkiej. Bełchatowianie pokonali Piasta Błaszki 1:0. Bramkę rozstrzygającą losy spotkania zdobył w 53. minucie Grzegorz Kowalski.

Zawisza II Bydgoszcz
Druga drużyna bydgoskiego Zawiszy przegrała w 10. kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej z Promieniem Kowalewo Pomorskie 1:2 przez co utrzymuje trzecią pozycję w ligowej tabeli. Zawisza w następnej kolejce zmierzy się z Kujawianką Izbica Kujawska

Górnik II Łęczna
Także rezerwy Górnika Łęczna odniosły porażkę. W 11. kolejce lubeskiej IV ligi łęcznianie ulegli u siebie Orionowi Niedrzwica Duża 1:3 przez co spadli na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. W następnej kolejce Górnik zagra z Ładą 1945 Biłgoraj.