Rezerwy klubów Ekstraklasy, czyli młode wilki ruszają na podbój Polski (cz. 5)

Bartosz Głąb
Wojciech Pawłowski zagrał w rezerwach Śląska
Wojciech Pawłowski zagrał w rezerwach Śląska Mikołaj Ratajczyk
Zapraszamy na piątą odsłonę dokonań rezerw zespołów T-Mobile Ekstraklasy, które swoje mecze rozgrywają w III i IV ligach. Mimo niskiej klasy rozgrywkowej, jednak mecze z reguły są ciekawe, a duże pole do popisu ma młodzież, która miejmy nadzieję już niedługo zapuka do bram pierwszych drużyn swoich zespołów.

Legia II Warszawa

Zespół ze stolicy Polski podejmował w Sulejówku GKP Targówek w ramach III ligi łódzko-mazowieckiej. Mecz zakończył się remisem 2:2, a obje drużyny kończyły ten mecz w dziesiątkę. W Legii z boiska wyleciał bramkarz Artur Haluch za bezpośrednią czerwoną kartkę już w 2. minucie. Co ciekawe w drużynie Targówka z boiska także wyleciał bramkarz po czerwonej kartce w 79. minucie. W drużynie rezerw mistrza Polski zabrakło najlepszych zawodników z powodu wielu powołań do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Lech II Poznań

"Kolejorz", który występuje w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej w zeszły miniony weekend dostał lekcję futbolu od Startu Warlubie. Lechici przegrali ten mecz 0:2, mimo że byli lepsi od przeciwnika. Trener Lecha Patryk Kniat po meczu pochwalił 16-letniego Kacpra Wojdaka, który zagrał niezłą drugą połowę spotkania.

Wisła II Kraków

Wiślacy po bardzo ciekawym meczu pokonali na wyjeździe Unię Tarnów 2:1 w ramach rozgrywek III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Drużynie "Białej Gwiazdy" jak po grudzie szło w tym meczu. Najpierw w 29. minucie Unia objęła prowadzenie, potem Michał Bierzało wyleciał z boiska za czerwoną kartkę, sędzia podyktował aż dwa rzuty karne dla gospodarzy, których jednak nie wykorzystali. Wisła zdobywała bramki w ostatnich pięciu minutach. Najpierw do bramki Unii trafił Remigiusz Szywacz, a zwycięstwo gościom dał Przemysław Lech.

Korona II Kielce

"Złocisto-krwiści", zaledwie zremisowali bezbramkowo na własnym obiekcie z Popradem Muszyna. W meczu nikt szczególnie się nie wyróżnił, ani nie wystąpił nikt, kto miałby już jakiś epizod w pierwszej drużynie Korony. Kielczanie zajmują czternaste miejsce na osiemnaście w swojej lidze.

Śląsk II Wrocław

Piłkarze z Wrocławia w 6. kolejce III ligi dolnośląsko-lubuskiej podejmował na wyjeździe Piast Żmigród. Mecz ten zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1. W drużynie rezerw Śląska cały mecz rozegrał bramkarz Wojciech Pawłowski, a połówkę Marcin Przybylski. W kolejnym meczu Śląsk zmierzy się z Karkonoszami Jelenia Góra.

Górnik II Zabrze

Górnik, który występuje w najliczniej obsadzonej rezerwami klubów Ekstraklasy III lidze, czyli opolsko-śląskiej w 9. kolejce rozbił na wyjeździe Grunwald Rudę Śląską aż 3:0. Jednak jeśli popatrzymy na skład zabrzan, nie ma żadnego zaskoczenia. W barwach Górnika zagrali Mańka, Szeweluchin, Plizga, Małkowski, Nowak, Dankowski, czy Magiera. Bramki dla gości zdobywali Maciej Małkowski i dwie Szymon Skrzypczak.

Podbeskidzie II Bielsko-Biała

Bielszczanie w 9. kolejce rozgrywek III ligi opolsko-śląskiej podejmowali w meczu derbowym BKS Stal Bielsko-Biała. Mecz ten zakończył się zwycięstwem Stali 3:1, a jedną z bramek zdobył Juraj Dancik, który jeszcze nie tak dawno występował w drużynie Podbeskidzia. Bramkę dla rezerw Podbeskidzia zdobył Krzysztof Chrapek, kiedyś król strzelców 1. ligi.

Piast II Gliwice

Gliwiczanie podejmowali w 9. kolejce na własnym stadionie Pniówek Pawłowice Śląskie. Mecz zakończył się zwycięstwem rezerw 3:1, a dwie bramki w tym meczu zdobył zaledwie 17-letni Piotr Kwaśniewski. Oprócz niego w tym meczu wystąpili między innymi Jakub Szmatuła, czy Łukasz Hanzel.

Ruch II Chorzów

"Niebiescy" natomiast przegrali na własnym obiekcie z Ruchem Zdzieszowice 1:2. Bramkę dla Ruchu zdobył 21-letni Mateusz Kwiatkowski. W zespole chorzowian wystąpił Adrian Mrowiec. W następnej kolejce Ruch podejmie rezerwy Podbeskidzia.

Jagiellonia II Białystok

"Jaga", która występuje w III lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej w 6. kolejce rozgrywek tylko zremisowała u siebie z Warmią Grajewo 1:1. Bramkę dla rezerw zdobył w samej końcówce pierwszej połowy meczu 19-letnik Patryk Stypułkowski. W drużynie z Białegostoku zagrali jeszcze między innymi Słowik, czy Porębski.

Lechia II Gdańsk

Rezerwy Lechii, które na co dzień występują w III lidze pomorsko-zachodniopomorskiej rozgromiła na własnym obiekcie Cortusię Kartuzy aż 5:0, hat-trickiem w tym meczu popisał się 21-letni Paweł Czychowski. Oprócz niego na listę strzelców wpisali się jeszcze Andrzej Kaszuba i Tsubasa Nishi.

Pogoń II Szczecin

Pogoń dostarczyła chyba najwięcej emocji ze wszystkich drużyn występujących w trzecich ligach. "Portowcy" w meczu wyjazdowym z Kaszubią Kościerzyna przegrali 4:5, choć w pewnym momencie gospodarze prowadzili już 5:1, jednak Pogoń zdobyła trzy bramki w ostatnim kwadransie meczu.

Cracovia II

Cracovia, która jest liderem IV ligi małopolskiej w 6. kolejce rozgrywek podejmowała czwartą w tabeli Wiślankę Grabie. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem "Pasów" 3:0, bramki dla rezerw zdobywali Panek, Ceglarz i Surma.

GKS II Bełchatów

Bełchatowianie, którzy grają w IV lidze łódzkiej w 7. kolejce bezbramkowo zremisowali z Orłem Nieborów. Mimo dużej przewagi GKS-u, nie udało im się zdobył zwycięskiego gola. Rezerwy Bełchatowa zaliczyły pierwszy remis w tym sezonie ligowym.

Zawisza II Bydgoszcz

Zawisza, która lideruje w IV lidze kujawsko-pomorskiej w 5. kolejce podejmowała Rol.Ko Konojady. Mecz zakończył się niespodziewaną porażką rezerw 0:2. Jest to pierwsza strata punktów drużyny z Bydgoszczy w tym sezonie IV ligi.

Górnik II Łęczna

Rezerwy Górnika Łęczna występuje w IV lidze lubelskiej. W 6. kolejce rozgrywek rezerwy przegrały z Lewartem Lubartów 0:1. Zespół z Łęcznej zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli na szesnaście drużyn.