Rezerwy Korony Kielce przegrały w trzecioligowym mecz z KS Wiązownica 3:4, mimo że po siedmiu minutach prowadziły 2:0 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dorota Kułaga
Korona II Kielce przegrała z Klubem Sportowym Wiązownica 3:4.
Korona II Kielce przegrała z Klubem Sportowym Wiązownica 3:4. Fot. Korona Kielce
W trzecioligowym meczu rozegrany w Kielcach Korona II Kielce przegrała z Klubem Sportowym Wiązownica 3:4 (2:2).

Korona II Kielce – KS Wiązownica 3:4 (2:2)
Bramki: Artur Piróg 2, Dawid Słabosz 7, Ernest Jopkiewicz 90 - Kacper Wydra 19, 51, Arkadiusz Kasia 22, Kacper Rop 58.
Korona II: Sandach 2 - Więckowski 4, Kośmicki 4 (46. Kiełb 4), Bujak 2 (80. Jopkiewicz 3), Malec 2 (46. Majewski 2) - Górski 5, Prętnik 5, P. Lisowski 6, Cukrowski 5 - Słabosz 5, Piróg 6.
Wiązownica: Cynar - H. Kasia, Staszczak, Lorenc, Kumor - Wydra, A. Kasia, Gil, Rop, Janik - Michalik, Wydra.
- Przegraliśmy wygrany mecz. Do pewnego momentu graliśmy bardzo dobrze, ale indywidualne błędy w obronie spowodowały, że goście wywieźli trzy punkty - powiedział Sławomir Grzesik, trener rezerw Korony.

Korona II bardzo dobrze zaczęła mecz, po siedmiu minutach prowadziła 2:0. W 2 minucie po strzale Jakuba Górskiego z rzutu wolnego bramkarz gości Arkadiusz Cynar odbił piłkę, ale wobec dobitki Artura Piróga był już bezradny. W 7 minucie uderzył kapitan Piotr Lisowski, piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców przyjezdnych, dopadł do niej Dawid Słabosz i pewnym uderzeniem umieścił w bramce.

Później zaczęła się seria prostych błędów kielczan w defensywie, które niczym wytrwany bokser wykorzystali piłkarze z Wiązownicy. Swojego dnia nie miał też bramkarz Adrian Sandach. W 19. minucie goście zdobyli bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewej strony boiska, próbującego złapać piłkę Adriana Sandacha uprzedził napastnik Kacper Wydra i głową skierował piłkę do bramki. Kilkadziesiąt sekund później było już 2:2. Prezent jednego z obrońców Korony II, Arkadiusz Kasia minął kolejnego defensora Korony i pokonał Adriana Sandacha.

Kilka minut po przerwie zawodnicy z Wiązownicy wyszli na prowadzenie, a swoją drugą bramkę zdobył Kacper Wydra. Po niecałym kwadransie drugiej odsłony było już 4:2 dla gości. W doliczonym czasie rezerwowy Ernest Jopkiewicz zdobył trzecia bramkę dla Korony II, ale na doprowadzenie do remisu zabrakło czasu.