Krzysztof Maciejewski, Radosław Patroniak
Piłkarze Lecha II Poznań na stadionie w Stargardzie mieli ogromne kłopoty ze stwarzaniem sobie sytuacji strzeleckich Fot. Przemysław Szyszka/lechpoznan.pl
W zaległym spotkaniu 10. kolejki rozgrywek II ligi piłkarze Lecha II Poznań przegrali na wyjeździe z Błękitnymi Stargard 0:1 (0:1), ponosząc ósmą porażkę w sezonie. Tym samym podopieczni Rafała Ulatowskiego przerwali serię trzech zwycięskich meczów z rzędu.

W Stargardzie poznaniacy przegrali jak najbardziej zasłużenie. Jedyną bramkę zdobył w 39. minucie Mateusz Bochnak, który po zagraniu w pole karne najprzytomniej zachował się w podbramkowym zamieszaniu, pokonując Łukasza Radlińskiego strzałem z ostrego kąta. Gol był efektem przewagi gospodarzy, którzy na tego gola zapracowali już w poprzednich minutach. Gospodarze nawet skierowali piłkę do siatki przy stanie 0:0, ale gol nie został uznany z powodu spalonego. W innych sytuacjach bramkarz rezerw Kolejorza interweniował skutecznie i szczęśliwie.

Od 63. minuty lechici grali w przewadze, gdyż drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Dawid Polkowski. Od tego momentu podopieczni trenera Rafała Ulatowskiego ruszyli do zdecydowanych ataków, lecz nic z tego nie wyniknęło, a w całym spotkaniu poznaniacy oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Dominika Sasiaka. Niczego nie wniosły też zmiany dokonane przez szkoleniowca poznaniaków. Lechici również kończyli spotkanie w "10", bowiem w 87. minucie drugą żółtą kartkę i w efekcie czerwoną otrzymał Filip Nawrocki.

W zespole Błękitnych prawie całe spotkanie rozegrał Tomasz Kaczmarek, były wieloletni zawodnik rezerw Lecha.

W sobotę, w ramach 14. kolejki rozgrywek, dojdzie w Kaliszu do derbów Wielkopolski. Plasujący się w tabeli na ósmej pozycji beniaminek KKS 1925 Kalisz, który ma na koncie 18 punktów, podejmować będzie rezerwy Kolejorza. Początek spotkania na stadionie przy ul. Łódzkiej w Kaliszu o godz. 18.

Błękitni Stargard - Lech II Poznań 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Mateusz Bochnak (39).
Błękitni: Sasiak – Theus ż, Mosakowski ż, Kujawa, Sitkowski - Karmański (75. Niedojad) Polkowski ż,ż, cz, Bochnak (81. Rajch), Cywiński, T. Kaczmarek (75.Ryk) - Brzeziański (64. Krawczun).
Lech II: Radliński – A. Kaczmarek (85.Szmajdor), Nawrocki ż,ż,cz, Andrzejewski ż, Palacz (85.Malec) - Białczyk ż (70. Ławrynowicz), Szramowski, Kryg ż, Karbownik (73. Pacławski), Sobol ż, Jacenko.

Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje:

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

Materiał oryginalny: Rezerwy Lecha Poznań zatrzymane w II lidze w Stargardzie po meczu z czerwonymi kartkami i jednym celnym strzałem poznaniaków - Głos Wielkopolski