Rezerwy zamiast sparingu. Ośmiu zawodników Lecha zagrało w trzeciej lidze

Wojciech Maćczak
Michał Jakóbowski został bohaterem spotkania
Michał Jakóbowski został bohaterem spotkania Grzegorz Dembiński
Podczas ostatniej przerwy na mecze reprezentacji piłkarze Lecha Poznań rozegrali dwa mecze towarzyskie. Tym razem Mariusz Rumak zrezygnował z organizacji sparingu – zamiast tego posłał ośmiu zawodników z pierwszego zespołu do gry w rezerwach. Sprawdzian można uznać za udany, bo Lech II pokonał Polonię Leszno 3:1.

W podstawowym składzie zespołu Patryka Kniata na boisku pojawili się Krzysztof Kotorowski, Manuel Arboleda, Kebba Ceesay, Rafał Murawski, Dimitrije Injac, Szymon Pawłowski i Bartosz Ślusarski, a w przerwie tego ostatniego zmienił Łukasz Teodorczyk. Ponadto w spotkaniu zagrali zawodnicy rezerw, którzy w ostatnim okresie trenowali z pierwszym zespołem: Tomasz Dejewski, Wiktor Witt oraz Michał Jakóbowski.

Właśnie były skrzydłowy Warty Poznań został bohaterem spotkania. Już do przerwy dwukrotnie wpisał się na listę strzelców – w 25. minucie bramkarz Polonii obronił strzał głową Ślusarskiego z kilku metrów, ale skuteczną dobitką akcję zakończył Jakóbowski. Na 2:0 podwyższył dziesięć minut później, po dograniu od „Ślusarza” wykorzystując sytuację sam na sam z Emilem Anusiewiczem. Goście kontaktowego gola zdobyli w 55. minucie, a wynik meczu tuż przed końcem ustalił z rzutu karnego Teodorczyk.

Spotkanie miało na celu przede wszystkim sprawdzenie dyspozycji zawodników wracających do składu po kontuzjach. Po 90 minut zagrali Murawski, Injac i Ceesay, którzy przez dłuższy czas leczyli urazy i nie mogli występować w Ekstraklasie. Teraz stopniowo będą wprowadzani do gry, być może zobaczymy ich na boisku już w najbliższym spotkaniu z Lechią Gdańsk. Najbliżej powrotu do wyjściowej jedenastki wydaje się być Ceesay. Murawski i Injac nie są jeszcze gotowi, by walczyć przez 90 minut na najwyższym poziomie.