Riga FC

2

Piast Gliwice

1

• Koniec meczu! Piast odpada z Eliminacji Ligi Europy. To co pokazują polskie zespoły..... pozostawimy to bez komentarza.

• Fatalnie zmarnowana okazja przez zawodników Piasta... Dominik Steczyk posłał piłkę prosto w ręce bramkarza gospodarzy.

• Piąta żółta kartka w tym dla zawodnika Riga FC. Tym razem ukarany Olegs Laizans.

• Aleksander Jagiełło wchodzi, a schodzi Tom Hateley.

• Dennis Rakels otrzymał świetne podanie i wyłożył piłkę na pustą bramkę. Kamil Biliński katem Piasta!

• GOL! Kamil Biliński. Piast na ten moment odpada z Ligi Europy!

• Jorge Felix wyłożył piłkę Patrykowi Dziczkowi! W ostatniej chwili strzał pomocnika Piasta blokuje defensor z Łotwy!

• Mamy polski akcent w ekipie gospodarzy. Kamil Biliński melduje się na boisku, a schodzi z niego Roman Debełko.

• Znakomite uderzenie oddał Olegs Laizāns! Piłka minimalnie minęła okienko bramki Placha!

• Elvis Stuglis ukarany żółtą kartką.

• Kolejny słabszy fragment gry obu drużyn. Nikt nie stwarza sobie okazji.

• Żółtą kartką ukarany Bartosz Rymaniaka.

• Roszada także w ekipie Piasta Gliwice. Gerard Badia zmieniony przez Patryka Sokołowskiego.

• Deniss Rakels zmienia Aleksejsa Visnakovsa.

• Gerard Badia zamykał akcję swojej drużyny, ale jego strzał był niecelny.

• Teraz zmiana w ekipie gospodarzy. Wjaczesław Szarpar zmieniony. Pojawia się Olegs Laizans.

• Dominik Steczyk zmienia Piotra Parzyszka. To pierwsza roszada w tym meczu.

• Roberts Ozols ratuje swój zespół, broniąc strzał Felixa!

• Początek drugiej części meczu bardzo spokojny. Na razie nie ma strzałów na bramkę.

• Sędzia dał znak do rozpoczęcia drugiej połowy!

• Koniec pierwszej połowy. Tuż przed przerwą gra się zaostrzyła, ale Piast utrzymuje dobry wynik!

• Kolejna żółta kartka! Felipe Brisola ukarany.

• Posypały się kary indywidualne, bowiem teraz ogląda ją Giorgos Valeriános.

• Teraz ukarany żółtym kartonikiem został Roman Debełko.

• Piotr Parzyszek ogląda żółtą kartkę.

• Groźnie zrobiło się pod bramką Piasta. W ostatniej chwili interweniuje jednak stoper mistrza Polski.

• Piotr Parzyszek wpadł w pole karne rywala, ale dograł bardzo niedokładnie.

• Zawodnik Riga FC bez zastanowienia uderzył z 30 metra i piłka wpadła w samo okienko! Cudowny gol!

• GOL! Cudowne trafienie! Armands Pētersons!

• Aleksejs Višņakovs notuje kolejne fatalne zagranie i Plach przejmuje piłkę.

• Frantisek Plach wybił piłkę, która minęła wszystkie formacje Riga FC. Jorge Felix przelobował Robertsa Ozolsa i mamy 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jorge Felix otwiera wynik meczu!

• Świetna akcja Piasta kończy się dobrym strzałem Felixa! Roberts Ozols broni strzał rywala.

• Roman Debełko uderzał na bramkę, ale jego strzał został zablokowany.

• Aleksejs Višņakovs długo przekładał sobie piłkę i Gliwiczanie zdołali ją przejąć.

• Niezłe dośrodkowanie w pole karne Łotyszy, jednak zdołali zażegnać niebezpieczeństwo.

• Jorge Felix faulowany na połowie rywala. Będzie szansa na dośrodkowanie.

• Rozbrzmiał pierwszy gwizdek!

• Oba zespoły są już na murawie!

• Gdy wydawało się, że pierwszy mecz był pod kontrolą Piasta to nagle wszystko się zepsuło. Mistrzowie Polski prowadzili już 3:1, ale później po Uros Korun wpakował piłkę do własnej bramki. Teraz muszą uważać, gdyż wynik 1:0 promuje rywala z Łotwy.

• Witamy Państwa bardzo serdecznie w relacji LIVE z meczu RIGA FC - Piast Gliwice!

red

riga piast online

Liga Europy. Riga FC - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Riga FC - Piast Gliwice ONLINE. Przed nami rewanżowe spotkanie między Rigą FC a Piastem Gliwice. Mistrzowie Polski mają po pierwszym starciu jednobramkową zaliczkę, ale złą wiadomością jest fakt, że stracili już dwie bramki z Łotyszami. Drugi mecz ma być pokonaniem własnych słabości i zagwarantowanie sobie udziału w III rundzie eliminacji do Ligi Europy.

Riga FC - Piast Gliwice ONLINE

Zespół trenera Waldemara Fornalika będzie musiał sobie radzić bez Joela Valencii. Najlepszy piłkarz Ekstraklasy poprzedniego sezonu poleciał do Anglii i podpisał 4-letni kontrakt z Brentford FC. Nieoficjalnie za transfer Valencii Piast dostanie 1,8 mln funtów (1,97 mln euro), co oznacza, że Ekwadorczyk został najdroższym zawodnikiem tego klubu. Wcześniej pierwsze miejsce należało do Kamila Glika, który trafił do US Palermo za mln euro.

Piast zagra więc w czwartek w Rydze bez swego motoru napędowego. Valencii, z powodu urazu, brakowało już w niedzielnym meczu ligowym we Wrocławiu ze Śląskiem, przegranym 1:2.

- Na pewno nie dało się uciec od tej informacji. Zawodnicy wiedzieli co się dzieje. Ta informacja nie wpłynęła jednak na drużynę - powiedział trener Waldemar Fornalik na konferencji prasowej przed meczem z Ryga FC. - Ostatnio na pozycji Joela grał Jorge Felix, który prezentował się bardzo dobrze. Spodziewam się jednak wzmocnień. Potrzebujemy świeżej krwi do ofensywy. Mamy dwa-trzy tematy, nad którymi obecnie pracujemy - zdradził „Waldek King”.

We Wrocławiu ze Śląskiem gliwiczanie znów stracili bramki w końcówce, co staje się wręcz regułą w tym sezonie. - Pracujemy nad koncentracją przez 90 minut. Dużo rozmawiamy na ten temat. Nie piętnujemy tylko staramy się pokazać pozytywne zachowania w defensywie. Jestem przekonany, że wkrótce poprawimy swoją grę i te błędy nie będą się pojawiały - stwierdził Fornalik. - Powiedziałem zawodnikom, że gramy podobnie jak w sezonie mistrzowskim. Musimy tylko wyeliminować indywidualne błędy i będzie dobrze.

Piast ma zaliczkę z pierwszego spotkania z Ryga FC, który wygrał 3:2. Gliwicki stracił jednak oba gole po błędach. Na 0:1 Marcin Pietrowski za lekko podał piłkę do Frantiska Placha, a na 2:3 Uros Korun skierował piłkę do własnej bramki.

Riga FC - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Rewanżowy mecz Riga FC - Piast Gliwice zostanie rozegrany w czwartek 1 sierpnia o godz. 18:30. Transmisja rewanżowego meczu pomiędzy Riga FC a Piastem Gliwice zostanie przeprowadzona na antenach Polsat Sport EXTRA i Super Polsat. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra!