Robert Gumny popełnił fatalny błąd w meczu z Herthą [WIDEO]. "Co za kompromitacja"

DW
beIN Sports
Nie zaliczy tej soboty do udanej Robert Gumny. Obrońca Augsburga przyczynił się utraty gola przez swój zespół i to w fatalnym stylu. Polak chciał dryblingiem wyjść spod pressingu, ale napastnik Herthy Berlin przygotował się na ten wariant i wystarczył mu jeden kontakt z piłką, by umieścić ją w siatce.

W Berlinie jesteśmy świadkami "polskiego meczu". W ekipie z Augsburga w wyjściowej jedenastce zobaczyliśmy dwóch Polaków - Rafała Gikiewicza i Roberta Gumnego. Na ławce Herthy siedzi za to Krzysztof Piątek.

Jak na razie to jego zespół może być zadowolony. Piłkarze na przerwę schodzili przy wyniku 1:0 dla zawodników z Berlina. W pozornie niegroźnej sytuacji Robert Gumny nie chciał zagrać podaniem do partnera, a zamiast tego obrócił się przodem do własnej bramki i chciał dryblingiem wyjść spod pressingu. Czyhał na to już Marco Richter, który jednym uderzeniem piłki zaskoczył Gumnego i wychodzącego nieco wcześniej do futbolówki Gikiewicza.

- O rety, co za kompromitacja Gumnego. 39 minut profesorskiej gry na stoperze (w czwórce obrońców), aż sprzątnął piłkę sprzed oczu Gikiewicza, stracił i strzał Richtera do pustej - napisał na Twitterze Marcin Borzęcki z Viaplay.

Goście odrobili straty w doliczonym czasie gry, ale niesmak po błędzie Polaka pozostał.

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Najlepsi zawodnicy zarabiają nie tylko na grze w piłkę, ale już same kontrakty gwarantują im wielkie fortuny. Jak kształtują się wynagrodzenia czołowych polskich piłkarzy? Oto lista zarobków reprezentantów Polski.

Najlepiej zarabiający polscy piłkarze. Jakie dostają wypłaty?