Adam Kielar
Adam Kielar
Robert Lewandowski strzelił pierwszą bramkę dla FC Barcelony
Robert Lewandowski strzelił pierwszą bramkę dla FC Barcelony PAP/EPA/Alejandro Garcia
Robert Lewandowski przywitał się z kibicami FC Barcelony w najlepszy możliwy sposób. W meczu z meksykańskim Pumas UNAM zanotował pierwszą bramkę w barwach „Blaugrany”. Zanotował też dwie asysty.

Robert Lewandowski przywitał się z kibicami FC Barcelony w najlepszy możliwy sposób. W meczu z meksykańskim Pumas UNAM zanotował pierwszą bramkę w barwach „Blaugrany. „Lewy” wpisał się na listę strzelców już w trzeciej minucie spotkania, gdy umieścił piłkę w siatce po bardzo ładnym uderzeniu z niemal zerowego kąta.

Debiut Lewandowskiego na Camp Nou

Barcelona po 19 minutach prowadziła już 4:0, a polski napastnik oprócz gola, zanotował dwie asysty. Polak asystował przy dwóch bramkach Pedriego.

Czwartą bramkę dla Blaugrany zdobył Ousmane Dembele, po podaniu innego nowego nabytku zespołu, Raphinii.

W drugiej połowie piątą bramkę dla Katalończyków strzelił Gabończyl Pierre-Emerick Aubameyang. Robert Lewandowski opuścił boisko w 60. minucie meczu, zastąpił go Holender Memphis Depay.

Wynik na 6:0 ustalił Holender Frenkie de Jong.

FC Barcelona - Pumas UNAM. Finał Pucharu Gampera

„Duma Katalonii” oraz meksykański zespół Pumas spotkały się w finale Pucharu Gampera, organizowanego tradycyjne przez kataloński klub przed rozpoczęciem sezonu.

Nazwa trofeum (Trofeu Joan Gamper) wywodzi się od nazwiska założyciela, zawodnika i prezesa FC Barcelony, Szwajcara Joana Gampera (1877-1930). Po raz pierwszy turniej o to trofeum został rozegrany w 1966 r., przez pierwsze 30 lat brały w nim udział cztery drużyny, od edycji 1997 roku są to dwa zespoły.