Robert Lewandowski strzelił, Bayern Monachium przegrał derby Bawarii z Augsburgiem. Zagrali też Robert Gumny i Rafał Gikiewicz

Jacek Czaplewski
Lewandowski toczył pojedynki z Gumnym
Lewandowski toczył pojedynki z Gumnym AFP/East News
Liga niemiecka. Robert Lewandowski strzelił gola, ale Bayern Monachium przegrał w derbach Bawarii z Augsburgiem 1:2, w którym wystąpili bramkarz Rafał Gikiewicz i prawy obrońca Robert Gumny.

To czternasty gol Lewandowskiego w Bundeslidze, dwudziesty dziewiąty w trwającym sezonie i zarazem sześćdziesiąty trzeci w kończącym się roku. Za sam występ Lewy nie zgarnie jednak zbyt pochlebnych not.

Lewandowski w pojedynkę i Bayern jako zespół wypadli bowiem blado. Polak wykorzystał tylko jedną okazję z czterech. W 80 minucie z czystej pozycji trafił wprost w Gikiewicza.

To druga porażka Bayernu w sezonie. Wcześniej mistrz przegrał 1:2 z Eintrachtem Frankfurt. Mimo niepowodzeń lider nie zmieni swojego położenia po 12. kolejce, bo ma cztery punkty zapasu nad Borussią Dortmund.

Oddzielne słowa należą się innemu reprezentantowi Polski. Robert Gumny zagrał więce niż przyzwoicie. Był aktywny, nie uciekał od odpowiedzialności. Na początku meczu zdjął piłkę z głowy Lewandowskiemu, by na początku drugiej połowy... wystawić mu klatką piersiową (bez konsekwencji), za co przeprosił drużynę.

Później Gumny dobrze powstrzymywał akcje Leroya Sane i podwajającego akcje Omara Richardsa. Na pochwałę zasługują też jego wypady na połowę Bayernu. Tuż przed przerwą były obrońca Lecha Poznań wypracował sytuację strzelecką po efektownej kiwce rywala. Miał też jedno dobre dośrodkowanie.

Tak padły bramki w meczu Augsburg - Bayern:

• Augsburg na 1:0 - Gospodarze szybko wychodzą z własnej połowy. Piłka wędruje na lewym bok, skąd dochodzi dośrodkowanie w pole karne. Po świetnym wycofaniu prostym podbiciem strzela Pedersen.
  • Augsburg na 2:0 - Znów lewa strona, znów wrzutka, którą tym razem głową kończy Hahn. Piłka po koźle zaskakuje Neuera.
  • Bayern na 1:2 - Dośrodkowanie Pavarda z prawej flanki przedłuża Müller, Lewandowski uderza półwolejem. Po ręce Gikiewicza piłka wpada do siatki.

FC Augsburg - Bayern Monachium 2:1 (2:1)
Bramki: Pedersen 23', Hahn 36' - Lewandowski 38'
Żółte kartki: Hahn, Framberger - Hernandez

Augsburg: Gikiewicz - Gumny, Gouweleeuw, Oxford, Pedersen (74' Gruezo) - Caligiuri (58' Framberger), Maier, Dorsch (74' Moravek), Iago - Zeqiri (82' Cordova), Hahn (82' Jensen).

Bayern: Neuer - Pavard (87' Nianzou), Upamecano, Hernandez, Richards (52' Davies) - Goretzka, Sabitzer (52' Musiala) - Gnabry, Müller, Sane (69' Choupo-Moting) - Lewandowski.

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Od dawna kolorytu Ekstraklasie dodają obcokrajowcy: piłkarze z Bałkanów, Afryki czy Ameryki Południowej lub bliższych okolic, choćby Czesi i Słowacy. Niektórzy potrafią się zadomowić w naszym kraju na długie lata. Jesteś w stanie wymienić zawodników, którzy rozegrali w Ekstraklasie najwięcej meczów? Sprawdź TOP 15 zestawienia stranierich z największą liczbą spotkań na polskich boiskach!Uruchom i ZOBACZ GALERIĘ klikając "NASTĘPNE >", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu

Zagraniczni piłkarze z największą liczbą meczów w Ekstraklas...