Robert Lewandowski strzelił cztery gole! Bayern Monachium pokonał Herthę Krzysztofa Piątka ZOBACZ WIDEO, BRAMKI

Artur Król
Lewandowski strzelił cztery gole! Bayern pokonał Herthę Piątka BRAMKI WIDEO
Lewandowski strzelił cztery gole! Bayern pokonał Herthę Piątka BRAMKI WIDEO AP/Associated Press/East News
Robert Lewandowski kapitalnie zakończył tydzień, w którym zdobył Superpuchar Niemiec oraz został uznany najlepszym piłkarzem roku w Europie. Polski napastnik strzelił cztery gole, a Bayern Monachium wygrał u siebie z Herthą BSC 4:3. Asystę w drużynie gości zaliczył Krzysztof Piątek. ZOBACZ WIDEO, GOLE, BRAMKI, LEWANDOWSKI

Robert Lewandowski do meczu z Herthą BSC przystępował po trzech meczach bez zdobytej bramki. Ponadto w weekend media poinformowały, że Bayern Monachium jest bliski podpisania kontraktu z Erikiem Maksimem Choupo-Motingiem, z którym niedawno umowy nie przedłużyło Paris Saint-Germain. Trudno stwierdzić, co bardziej rozjuszyło polskiego napastnika, i czy coś w ogóle, ale ten w niedzielę pokazał, że nie przez przypadek został uznany przez UEFA najlepszym piłkarzem roku.

Lewandowski strzelił cztery gole w meczu 3. kolejki Bundesligi Bayern Monachium - Hertha BSC. W pierwszej połowie trafił raz, po przerwie dołożył kolejne trzy bramki. Ostatnią zdobył z rzutu karnego, którego sam wywalczył, będąc faulowanym.

Natomiast wcześniejsze trzy gole były wyjątkowe. Pierwszy był 100. ligową bramką zdobytą na stadionie w Monachium. Drugi - 500. golem w seniorskiej karierze. Natomiast trzeci to 250. trafienie dla Bayernu.

Umiarkowane powody do zadowolenia ma Krzysztof Piątek. Nasz napastnik stracił miejsce w wyjściowym składzie na rzecz Jhona Cordoby. Trener Bruno Labbadia wprowadził go jednak w 68. minucie, gdy zespół z Berlina przegrywał 1:2. Trzy minuty później Piątek asystował przy wyrównującej bramce, którą zdobył Matheus Cunha.

Swoją drogą, niewykluczone, że to ostatnie godziny polskiego napastnika w Hertcie. Media nie przestają spekulować, co do jego transferu. Ponoć zainteresowana nim jest Fiorentina. Tak czy inaczej okres, kiedy włoskie kluby mogą przeprowadzać transfery kończy się - podobnie jak w Niemczech - w poniedziałek 5 października.

GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO NA 1:0

GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO NA 2:0

GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO NA 3:2

GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO NA 4:3

ASYSTA KRZYSZTOFA PIĄTKA PRZY GOLU NA 2:2