Robert Lewandowski strzelił w meczu z Hannoverem [WIDEO]

DW
Robert Lewandowski strzelił w meczu z Hannoverem
Robert Lewandowski strzelił w meczu z Hannoverem EASTNEWS
Robert Lewandowski strzelił 22. gola w tym sezonie Bundesligi. Bayern Monachium wyszedł na prowadzenie w meczu z Hannoverem dzięki bramce Polaka. "Die Roten" zajmują ostatnie miejsce w niemieckiej ekstraklasie i kwestią czasu było trafienie drużyny Niko Kovaca.

Robert Lewandowski strzelił Hannoverowi

W 32. kolejce Bundesligi Bayern Monachium podejmuje Hannover 96. Bawarczycy są liderami na dwie serie przed końcem sezonu i mało prawdopodbne, aby wyprzedziła ich druga Borussia. W sobotę podopieczni Niko Kovaca zmierzyli się z ostatnim w tabeli Hannoverem 96. Wyszli na prowadzenie w 27. minucie spotkania. Joshua Kimmich zagrał do Roberta Lewandowskiego, który trafił po raz 22. w tym sezonie.

Robert Lewandowski jest liderem klasyfikacji strzelców w Bundeslidze. Kapitan naszej reprezentacji ma pięć bramek przewagi nad Luką Joviciem z Eintrachtu i Paco Alcacerem z Borussii Dortmund. Nasz napastnik dołożył również siedem asyst do swojego dorobku bramkowego, dlatego jest również liderem w zestawieniu kanadyjskim (bramki + asysty).

"Lewy" ustrzelił Hannover po raz szósty w historii swoich występów na niemieckich boiskach.

Bayern wygrał ostatecznie 3:1. Drugiego gola zdobył Leon Goretzka, a trzecie trafienie zanotował Franck Ribery. Przy obu bramkowych akcjach ostatnie podanie miał Kingsley Coman. Hannover 96 odpowiedział golem kontaktowym na początku drugiej połowy. Rezerwowy Jonathas strzelił, a po chwili zgarnął dwie żółte kartki i wyleciał z boiska, przekreślając tym samym szanse swojego zespołu na remis.

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Zarobki czołowych polskich piłkarzy nie są tak poufne jak tych występujących w Ekstraklasie. Kontrakty, których reprezentantów Polski są najbardziej lukratywne? Oto lista zarobków wybranych zawodników.

Ile zarabiają polscy piłkarze? Lewandowski na czele listy. A...