Robert Lewandowski z golem i niesmowitą asystą w meczu z...

Robert Lewandowski z golem i niesmowitą asystą w meczu z Schalke. Bayern traci tylko pięć punktów do Borussii

DW

Robert Lewandowski popisał się piękną asystą w meczu z Schalke. Występ okrasił kolejnym golem w Bundeslidze. ©EASTNEWS

Robert Lewandowski strzelił gola i zanotował asystę w wygranym 3:1 meczu przeciwko Schalke 04. Polak mógł mieć w tym spotkaniu dublet, ale pierwsze trafienie Bayernu Monachium zostało uznane jako gol samobójczy. Bawarczycy tracą już tylko pięć punktów do lidera Bundesligi. Borussia zremisowała swoje spotkanie 3:3.

Robert Lewandowski znów bohaterem Bayernu

W obliczu remisu Borussii Dortmund zawodnicy Bayernu Moncahium zdawali sobie sprawę, że muszą wygrać, aby zbliżyć się do lidera. Na mecz z Schalke 04 wybiegli więc wyjątkowo zmotywowani. Opaskę kapitana - w związku z kontuzją Manuela Neuera - po raz kolejny założył Robert Lewandowski.

Pierwsza bramka w spotkaniu padła juz w 11. minucie meczu. Stadion skandował nazwisko Roberta Lewandowskiego, ale to niestety nie była bramka kapitana naszej reprezentacji. James Rodriguez podał prostopadle do snajpera Bayernu, który mocno walczył o piłkę z Brumą, a Holender przypadkowo pokonał własnego bramkarza.

Do 24. minuty zdawało się, że dla Bayernu będzie to bardzo trudny test charakteru. To wtedy bowiem Ahmed Kutucu doprowadził do remisu. Bawarczycy męczyli rywala na jego połowie, ale drużyna z Gelsenkirchen przeprowadziła zabójczą kontrę i na chwilę uciszyła Allianz Arenę. Kutucu wyszedł sam na sam z Ulreichem i spokojnie go pokonał. Radość gości nie trwała długo. Po dwóch minutach mieliśmy już gola dla Bayernu. Tym razem Lewandowski został oficjalnie uznany za autora bramki. Kingsley Coman znakomicie obsłużył Lewego, który bardzo mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

W drugiej połowie trzeci cios zadał Serge Gnabry. Robert Lewandowski próbował wykończyć akcję przewrotką, ale zamiast strzału wyszła mu świetna asysta! Gnarby dobił piłkę z bliskiej odległości.

Bayern Monachium pewnie pokonuje Schalke 04 i przybliża się do Borussii na 5 punktów w ligowej tabeli.