Robert Lewandowski zaskoczony: Czy dumo o swoi frelce?...

Robert Lewandowski zaskoczony: Czy dumo o swoi frelce? Dziewczynki KKS Katowice pytały Roberta Lewandowskiego o żonę Annę

JAC

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Robert Lewandowski był kompletnie zaskoczony pytaniem zadanym po śląsku przez zawodniczkę KKS Katowice. "Czy "Lewy" dumo o swoi frelce?" W jakim wieku piłkarz może zacząć rozglądać się za dziewczynami? Czy pieniądze są ważne w życiu sportowca? Jakie przedmeczowe rytuały ma Robert Lewandowski? To tylko niektóre z pytań, jakie kadrowicze usłyszeli od swoich następców – zwycięzców XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, którzy najpierw odwiedzili ich przed meczem z Izraelem, a później z trybun PGE Narodowego obejrzeli wygrane 4:0 starcie w ramach eliminacji do Euro 2020. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania zwycięzców Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku z piłkarzami reprezentacji Polski.
Zwycięzcy Turnieju Z Podwórka na Stadion O Puchar Tymbarku spotkali się z piłkarzami reprezentacji Polski
1/11

Przejdź do
galerii zdjęć

©fot. laczynaspilka.pl/pzpn

Robert Lewandowski zaskoczony pytaniem o frelkęNie od dziś wiadomo, że dzieciom wolno zapytać o więcej. To właśnie dlatego niektórzy z podopiecznych selekcjonera Jerzego Brzęczka mogli odczuwać lekką tremę na myśl o serii pytań od młodych zawodniczek i zawodników. Szybko okazało się jednak, że piłkarz zawsze znajdzie wspólny język z drugim piłkarzem, niezależnie od różnicy wieku.

Wizyta w hotelu podczas zgrupowania i spotkanie z całą reprezentacją, oglądanie treningu kadrowiczów i meczu z Izraelem, a także m.in. zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik były nagrodą główną dla najlepszych dziecięcych drużyn w kraju.

Dla zawodników SP 78 Poznań (kategoria do lat 10) i SP 4 Kostrzyn nad Odrą (U-12), a także zawodniczek KKS-u Katowice (U-10) i UKS-u SMS Łódź (U-12) wizyta w stolicy była powrotem do miejsc, w których podczas piłkarskiej majówki triumfowały w XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Zobaczcie zdjęcia ze spotkania zwycięzców Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku z piłkarzami reprezentacji Polski

Zobacz galerię

W niedzielne popołudnie dzieci wraz z trenerami odwiedziły reprezentantów Polski w hotelu, w którym zespół Jerzego Brzęczka przygotowywał się do eliminacyjnego meczu z Izraelem. Pierwszą atrakcją, jaka czekała na zwycięzców Turnieju, były pamiątkowe zdjęcia z kadrowiczami. Chwilę później najmłodsi mogli poczuć się jak prawdziwi dziennikarze sportowi i zadać pytania m.in. Robertowi Lewandowskiemu czy Kamilowi Grosickiemu.

Już pierwsze z nich zaskoczyło kadrowiczów. Zadała je Zuzia Pańtak z Rudy Śląskiej.

Piłkarka KKS-u Katowice zapytała Roberta Lewandowskiego, czy… dumo o swoi frelce

Zawodniczka KKS Katowice zapytała kapitana kadry jakie są jego przedmeczowe rytuały.
  1. Czy w dniu szpilu dumo o swoi frelce?
  2. Czy idzie do haźla?
  3. Czy mo laksera?


Napastnik Bayernu Monachium nie ukrywał zaskoczenia, bo nie zrozumiał pytania zadanego po śląsku i poprosił o tłumaczenie Arka Milika. Wszystko jednak stało się jasne, gdy młoda piłkarka wyjaśniła, że „frelka” oznacza po śląsku dziewczynę, „haziel" - toaletę, a „laksera" - biegunkę.

Jak się okazało, Lewandowski kiedyś miał kilka przyzwyczajeń, ale zrezygnował z nich, ponieważ były dla niego ograniczeniem.

Pozostałe pytania skierowane były m.in. do Łukasza Fabiańskiego i Grzegorza Krychowiaka. Bramkarz musiał odpowiedzieć na pytanie od zawodniczki UKS-u SMS Łódź o to, z kim z reprezentacji najbardziej się przyjaźni, na co bez wahania odpowiedział, że ze wszystkimi, bo kadra stanowi zgraną paczkę.

Pytanie, które rozbawiło wszystkich, padło od zawodnika SP 4 Kostrzyn nad Odrą, a otrzymał je Krychowiak, który został zapytany w jakim wieku piłkarz powinien zacząć rozglądać się za dziewczynami. Śmiechom nie było końca również przy pytaniu od chłopców z SP 78 Poznań do „Grosika” o to, czy pieniądze są ważne w życiu piłkarza. Kamil bez wahania poradził młodym sportowcom, że najważniejsze są uśmiech i radość z gry w piłkę.

Po minikonferencji prasowej role się odwróciły i to młodsi koledzy opowiadali reprezentantom o swojej przygodzie z Turniejem „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Kadrowiczom spodobała się zwłaszcza idea „Zielonej Kartki Fair Play”, którą sędziowie przyznają uczestnikom Turnieju – piłkarzom, trenerom i rodzicom – za godne naśladowania zachowania na boisku i poza nim. Kadrowicze byli pod wrażeniem goli, jakie dzieci zdobywały w finałach na stadionie PGE Narodowym.Spotkanie z idolami z pewnością na długo pozostanie w pamięci utalentowanych piłkarek i piłkarzy. Na zakończenie wizyty dzieci miały okazję przybić piątki z ulubieńcami, zebrać autografy i życzyć im powodzenia przed poniedziałkowym meczem.

– To było wyjątkowe spotkanie i świetne przeżycie. Możliwość poznania się i porozmawiania z piłkarzami to coś, co wszyscy zapamiętamy do końca życia. Dla dzieciaków to wielka motywacja do dalszej pracy – podkreślił Tomasz Nawrocki, trener zawodniczek KKS-u Katowice.

Zwycięzcy Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” mieli też okazję obejrzeć trening reprezentantów, a także sami wzięli udział w specjalnych zajęciach z trenerami Mobilnej Akademii Młodych Orłów. W poniedziałkowy wieczór wszyscy zasiedli na trybunach PGE Narodowego, by wspierać starszych kolegów w meczu z Izraelem. Obecność następców okazała się dla „Biało-Czerwonych” szczęśliwa – Polacy w świetnym stylu pokonali rywali 4:0 i z kompletem punktów liderują swojej grupie eliminacyjnej.

Z PODWÓRKA NA STADION w SPORTOWY24.PL

Wszystko o Turnieju "Z podwórka na Stadion" - newsy, ciekawostki, wyniki!


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Terminarz regionalny PP

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najczęściej czytane

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej