Robert Podoliński: Byliśmy już martwi, ale wróciliśmy do życia

Przemysław Drewniak
Robert Podoliński
Robert Podoliński Andrzej Zgiet/Gazeta Współczesna
- Wreszcie to do nas uśmiechnęło szczęście. Mam nadzieję, że ten gol w doliczonym czasie gry i remis dadzą nam pozytywny sygnał. Widzę to po reakcjach chłopaków w szatni. Pacjent był już martwy, ale wrócił do życia - mówił po meczu z Koroną (1:1) trener Podbeskidzia Bielsko-Biała, Robert Podoliński.

Robert Podoliński: Ten mecz można podzielić na kilka części. W pierwszych 30 minutach nie potrafiliśmy wymienić nawet czterech celnych podań. Zaczęliśmy grać w drugiej połowie, po stracie bramki. Szkoda, że musimy dostać najpierw takiego gonga, żeby zacząć dobrze się prezentować. Wcześniej byliśmy zbyt zestresowani. Po zmianie stron podjęliśmy ryzyko, wyszliśmy wyżej i stąd też Korona miała kontrataki.

Chwała Bogu, że nie udało jej się ich wykorzystać. Wreszcie to do nas uśmiechnęło szczęście. Mam nadzieję, że ten gol w doliczonym czasie gry i remis dadzą nam pozytywny sygnał. Widzę to po reakcjach chłopaków w szatni. Pacjent był już martwy, ale wrócił do życia. Walczymy dalej. Cieszy mnie to, że we wtorkowym meczu będziemy w lepszej sytuacji kadrowej, bo pauzie za kartki wracają Marek Sokołowski i Damian Chmiel.

Nie mam pretensji do Olega Veretilo, że osłabił zespół. To obrońca, który potrafi bronić, a miewamy z tym kłopoty, co pokazał choćby ostatni mecz w Białymstoku, w którym go zabrakło.