Rolnik Biedrzychowice/Głogówek wyeliminował AZS Wrocław w Pucharze Polski

Łukasz Baliński
Rolnik niedawno zdobył wojewódzki PP. Teraz rywalizuje na arenie krajowej.
Rolnik niedawno zdobył wojewódzki PP. Teraz rywalizuje na arenie krajowej. Mirosław Szozda
Wielki sukces zanotował właśnie Rolnik Biedrzychowice/Głogówek w Pucharze Polski. Nasze piłkarki wyeliminowały bowiem AZS Wrocław i są już w 1/8 finału tych zmagań.

Co prawda team z powiatu prudnickiego to aktualnie czołówka grupy południowej zaplecza elity, a rywalki są tuż nad strefą spadkową ekstraklasy, to jednak w kobiecej piłce różnica między tymi poziomami jest dość duża. Do tego akademiczki to prawdziwa historia kobiecego futbolu w naszym kraju, wszak na początku XXI wieku choćby zdobywały one osiem z rzędu mistrzostwo Polski.

W środowy wieczór obu powyższych kwestii absolutnie nie dało się odczuć. Ba! Gospodynie tego spotkania przeważały i powinny sobie szybciej zapewnić awans aniżeli w ostatniej minucie po kapitalnym uderzeniu Ilony Kujawskiej!

Zresztą to starcie okraszone było pięknymi golami, bo też na 1-0 miejscowe wyprowadziła Aleksandra Misiak strzałem z rzutu wolnego ustawionego na 25 metrze. To działo się tuż przed końcem pierwszej połowy.

Wcześniej Rolnik już dawno powinien mieć przynajmniej dwa gole na koncie, jednak dobrych okazji nie wykorzystały Kinga Ejzel i szczególnie Natalia Wojdyło, która stojąc tuż przed bramką przestrzeliła głową.

Po zmianie stron miejscowe kontrolowały wydarzenia na boisku i umiejętnie oddalały zagrożenie. Akcja rozpaczy ekipy z Dolnego Śląska, na 100 sekund przed końcem, przyniosła jednak powodzenie rywalkom.

A gdy wszyscy szykowali się już do dogrywki podopieczne Stanisława Dyi uzyskał rzut wolny tuż za linią pola karnego. Takiej okazji nie zmarnowała wspomniana Kujawska, pakując futbolówkę pod poprzeczkę.

Dzięki temu zwycięstwo Rolnik zagra o ćwierćfinał Pucharu Polski z inną ekipą z ekstraklasy. Będzie to mianowicie Mitech Żywiec, który aktualnie plasuje się w tabeli tuż za wrocławiankami.

Warto odnotować, iż Rolnik zagrał w składzie: Religa - Kiersztajn, Czekała, Kościelniak (86. Tarnowska), Duda, Wojdyło (63. Gogolin), Misiak (70. Aumiiller), Adamczyk (77. Berestecka), Kujawska, Pawłowska, Ejzel.

Materiał oryginalny: Rolnik Biedrzychowice/Głogówek wyeliminował AZS Wrocław w Pucharze Polski - Nowa Trybuna Opolska