Rosja

1

Słowacja

2

• Słowacy pokonują Rosjan i znów mają szansę na awans. Porażka Sbornej komplikuje sytuację kadry Słuckiego. To tyle na dziś. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne spotkania EURO 2016.

• Strzał Ignaszewicza, rzut rożny. Piłka mija jednak zawodników rosyjskich w polu karnym i.... koniec!.

• Skrtel fauluje Dziubę przed polem karnym Ostatnia szansa Rosjan.

• Ignaszewicz zagrywa piłkę z połowy boiska w pole karne, ale zrobił to fatalnie. Kozacik od bramki.

• 3 minuty doliczone.

• Szirokow zagrał do Dziuby w pole karne, ten mija dwóch rywali i strzela, ale uderzył w jednego z mijanych rywali.

• Duris zszedł do boku i przytrzymywał piłke, ale Rosjanie wybijają na aut. Słowacy starają się utrzymać przy piłce jak najdłużej.

• Kucka chciał ruszyć z kontrą, ale został zatrzymany przez Szennikowa. Rosjanie atakują. Smolnikow zagrał przed pole karne do Głuszakowa, ten uderzył mocno na dalszy słupek, ale pomylił się o metr.

• Smołow mija jednego, drugiego, trzeciego Słowaka, ale tuż przed polem karnym zatrzymuje się na czwartym. Słowacy rozpaczliwie wybijają futbolówkę.

• Słowacja zamknięta niemal w polu karnym. Rosjanie bombardują Słowaków dośrodkowaniami, Ci bronią się wszelkimi sposobami.

• Dośrodkowanie Szatowa z lewej strony boiska wykorzystał strzałem głową Głuszakow! Rosja rusza do przodu.

• GOL! GŁUSZAKOW!

• Duris na boisku za Maka.

• Mamajew dostał piłkę 20. metrów od bramki, odwrócił się i uderzył, ale bardzo niecelnie.

• Rosjanie zupełnie nie wiedzą, co mają robić. Nie stworzyli choćby jednej sytuacji, po której mogliby zagrozić bramce Kozacika. Słowacy cofnęli się na własną połowe i spokojnie czekają na końcowy gwizdek.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego wybite przez Hamsika.

• Szirokow wchodzi na boisko za Kokorina.

• Smołow ruszył indywidualnie lewą stroną i wywalczył rzut wolny w okolicy pola karnego.

• Szczennikow wrzucił piłkę z lewego narożnika w pole karne, ale Kozacik spokojnie wyłapał wrzutkę.

• Svento zastąpił strzelca 1. bramki - Vladimira Weissa.

• Mamajew zagrał do Dziuby prostopadła piłkę, ale zrobił to fatalnie. Kozacik zaczyna od bramki.

• Seria rosyjskich dośrodkowań kończy się kontrą Słowaków. Ci jednak spokojnie zwalniają i rozgrywają piłkę.

• Mak ruszył z kontrą i zagrał przed pole karne do Hamsika. Ten oddał jeden strzał, potem drugi - oba zablokowane.

• Adam Nemec zastąpił na boisku Ondreja Dudę.

• Smolnikow zagrał w pole karne, tam do strzału złożył się Smołow, ale został zablokowany. Dobitka Głuszakowa przeleciała obok bramki.

• Kokorin dostał piłke na 18. metrze od bramki i zdecydował się na uderzenie. Zablokowany strzał wyłapuje Kozacik.

• Dziuba dostał piłkę w pole karne, zagrał z pierwszej piłki do Kokorina, ale ten za mocno wrzucił piłkę. Słowacy wybijają na korner. Dośrodkowanie z prawej strony wybija na korner Kozacik. Kolejne dośrodkowanie spokojnie wyłapuje.

• Szansa Rosjan - piłka ze skrzydła trafiła w pole karne, ale tam Głuszakow faulował. Rzut wolny od bramki dla Kozacika.

• Słowacy dalej przy piłce - Duda próbował rozegrać piłkę ze środka, ale zrobił to zbyt niecelnie.

• Szatow ruszył z kontrą i oddał strzał z dystansu, ale zrobi to chyba najgorzej, jak mógł.

• Pekarik rozegrał akcję z Kucką, ten wrzucił w pole karne z prawej strony do Hamsika, ale piłka nie dotarła do słowackiego gwiazdora.

• Bardzo ładna akcja Maka - przedarł się lewą flanka i uderzył, ale broni Akifiejew. Rzut rożny.

• Słowacy odzyskują piłkę i przeprowadzają atak pozycyjny. Rosjanie przechwycili piłkę i ruszyli do przodu. Smołow wrzucił piłkę do Szatowa, ale ten tylko ja przedłużył.

• Mak chciał dynamicznie wejść w pole karne, ale zatrzymał się na rosyjskich obrońcach. Kontra Rosjan.

• Akcja Szatowa lewym skrzydłem, ale został skutecznie powstrzymany przez defensora Słowacji.

• Słowacy mimo prowadzenia dążą do wyższego rezultatu. Mak i Duda póki co przodują w poczynaniach ofensywnych naszych południowych sąsiadów.

• Durica ukarany kartonikiem.

• A Głuszakow za Nunstadtera.

• W Rosji dwie zmiany. Mamajev wszedł za Gołowina.

• Zaczynamy 2. połowę spotkania!

• Mecz specjalnie nie porywa tempem, ale Słowacy zrobili to, co do nich należało. Przy obu bramkach zaskoczyli Rosjan, których obrońcy po prostu zaspali na to spotkanie. Mecz jest wyrównany, ale Słowacy wyglądają na bardziej zdeterminowanych, aby wywieźć z Lille trzy punkty. Duże problemy Rosjanie mają przede wszystkim na bokach obrony, gdzie przegrywają większość pojedynków. Za chwilę wracamy na 2. połowę spotkania!

• Koniec 1. połowy!

• Krótko rozegrany korner. Piłka trafia do Hamsika, który atomowym uderzeniem strzela, piłka odbija się od słupka i wpada do bramki!

• GOL! HAMSIK!

• Hamsik wszedł indywidualnie między dwóch defensywnych pomocników, oddal strzał zza linii pola karnego, ale wysoko nad bramką.

• Dziuba falowany na kraju pola karnego. Szansa dla Rosjan. Szatow spróbował uderzyć, ale piłka zatrzymała się na jednym ze słowackich zawodników.

• Teraz gra przeniosła się do środka pola - Rosjanom brakuje wyraźnie pomysłu na rozegranie ostatnich 5. minut 1. połowy.

• Duda zagrał do Maka, ten piętą odegrał do Pekarika, ale piękna akcję przerywa gwizdek. Spalony.

• Gołowin chciał wejść w pole karne, po chwili to samo planował Szatow, ale obaj zatrzymani przez obrońców Słowacji.

• Rosjanie na razie nie potrafią się otrząsnąć po bramce. Kibice Słowaccy tymczasem w ekstazie.

• Hamsik kapitalnie zagrał prostopadła długa piłkę do Weissa, ten minął dwóch rywali w polu karnym i potężnym strzałem na dalszy słupek daje prowadzenie Słowacji!

• GOL! WEISS!

• Kokorin wyszedł z kontrą 2 na 3, zagrał do Dziuby, który przepuścił piłkę do Smołowa, ale ten nie zdążył do piłki i z dobrej sytuacji dla Rosjan nic nie wyszło.

• Rzut wolny Słowaków. Wrzutka Maka w pole karne, ale dwóch jego kolegów na spalonym.

• Dziuba zabrał Słowakom piłkę w środku pola i zagrał do Smołowa. Ten zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale piłka minimalnie mija słupek bramki Kozacika.

• Kokorin zszedł do prawego skrzydła, ale tam Hubocan skutecznie go przyblokował. Kozacik od bramki.

• Weiss wszedł w pole karne, ale stracił piłkę. Po chwili Duda zagrał między obrońców do osamotnionego Maka, ale ten na dużym spalonym.

• Smolnikow wpadł w pole karne i z końcowej linii dośrodkował do Dziuby, ten uderzył głową na dalszy słupek ale za lekko, choć Kozacik miał problemy, gdyż zderzył się z jednym z obrońców. W końcu jednak chwycił piłkę.

• Szatow zagrał do Smolnikowa, ten z najwyższym trudem dogonił piłkę i zagrał ja w pole karne, z którego zaś wybił ja Hubocan.

• Dziuba wszedł w pole karne, minął jednego z rywali, ale zatrzymał się na Duricy, który powstrzymał go wślizgiem. Rzut rożny. Dośrodkowanie z lewego narożnika, piłkę dostaje Smołow, ale próbując uderzyć z woleja skiskował.

• Smołow dostał piłkę jakieś 30 metrów od bramki po zgraniu Dziuby głową, uderzył, ale wysoko nad bramka Słowaków.

• Pekarik ruszył prawą stroną po klepce z Dudą, ale Kokorin powstrzymał rywali.

• Brutalne wejście Weissa w nogi Smolnikowa. Rzut wolny przy linii bocznej z lewej strony boiska. Dośrodkowanie w pole karne wybite przez Duricę.

• Duda zagrał do Maka, ten wszedł w pole karne, ale został zatrzymany przez Bierezuckiego. Rzut rożny. Wrzutka Maka i chwila zamieszania, ale Akinfiejew wyjaśnia sytuacje łapiąc piłkę.

• Strzał Duricy obok mur, ale i obok bramki.

• Kucka faulowany przez Gołowina około 30 metrów na wprost od bramki Rosjan. Szansa dla Słowaków.

• Ignaszewicz zagrywał prostopadle do wychodzącego Smolnikowa, ale piłka została zagrana źle i przejmuje ją Kozacik.

• Strata Rosjan w środku pola. Duda przejmuje piłkę i dogrywa do Hamsika, który z narożnika pola karnego uderzył bardzo mocno tuż nad bramką Akinfiejewa.

• Dziuba wszedł odważnie w pole karne, minął jednego z obrońców, ale Skrtel zdołał wybić mu piłkę sprzed nóg. Gołowin dopadł do piłki i strzelił, ale został zablokowany.

• Kucka ładnie ruszył środkiem i szukał prostopadłym podaniem Hamsika, ale piłka zatrzymała się na rosyjskich defensorach. Długa piłka od obrony do Dziuby, ale niecelna.

• Duica chciał przerzucić ciężar gry na prawe skrzydło, ale podał za mocno do Pekarika. Aut dla Rosji.

• Korner rozegrany krótko, ale po chwili Słowacy tracą piłkę. Rosjanie rozgrywają grę na własnej połowie.

• Skrtel podał do Pekarika na prawe skrzydło, ten oddał Makowi, który był faulowany na skrzydle na wysokości pola karnego. Rzut wolny. Mak dośrodkował, ale Kokorin wybił na rzut rożny.

• Dziuba podał do Smolnikowa na prawe skrzydło, ale ten zatrzymany przez Hubocana. Chwilowo leży na murawie.

• Zaczynamy spotkanie inaugurujące 2. rundę! Od środka mecz zaczynają Rosjanie!

• Przed nami hymny obu Państw i za chwile zaczynamy!

• Piłkarze już wychodzą na boisko. Słowacy zagrają na biało-niebiesko, z kolei Rosjanie w swoich tradycyjnych bordowych barwach.

• Arbitrem spotkania będzie Damir Skromina ze Słowenii.

• Dzisiejsze spotkanie odbędzie się na stadionie w Lille - ostatnim razem grali tutaj nasi grupowi rywale. Niemcy pokonali na Stade Pierre-Mauroy Ukraińców 2:0.

• Ostatni raz obie drużyny grały ze sobą przed dwoma laty - wówczas Rosjanie pokonali w meczu towarzyskim Słowaków 1:0 po bramce Kerzakowa.

• Trener Rosjan Leonid Słucki zmian w składzie Sbornej nie przewidział. Ustawienie Rosjan to 4-4-1-1, z wysuniętym Dziubą i grającym za jego plecami Szatowem.

• W ekipie Słowacji kilka zmian w porównaniu do meczu z Walią - Hubocan zagra za Svento na lewej obronie, Pecovsky zagra w środkowej linii za Hrosovsky'ego, a wysuniętym napastnikiem będzie Ondrej Duda, który zastąpi na boisku Adama Nemeca. Zespół Słowacki zagra ustawieniem 4-3-3 przechodzącym w 4-2-3-1.

• Znamy składy na dzisiejsze spotkanie:

• Za chwilę powinniśmy poznać składy obu drużyn. Kto jest faworytem? Tak naprawdę bardzo trudno w tym spotkaniu go wskazać. Słowacy, aby mieć szanse na wyjście z grupy, muszą wygrać dzisiejsze spotkanie - w przeciwnym razie czeka ich decydujące starcie z Anglikami, ale w przypadku zwycięstwa Anglii z Walią może to być już spotkanie o przysłowiową pietruszkę. Rosjanie jednak też grają z nożem na gardle - porażka może postawić ich w bardzo trudnej sytuacji. Wydaje się, że z tego konfliktu interesów wyniknie prawdopodobnie remis.

• Słowacy natomiast przegrali swoje pierwsze spotkanie 1:2 z Walią. Nasi południowi sąsiedzi przegrywali po kapitalnej bramce Bale'a z rzutu wolnego, ale w drugiej połowie wyrównał zawodnik Legii Warszawa, Ondrej Duda. Na dziesięć minut przed końcem zwycięstwo Walijczykom dał Robson-Kanu.

• Rosjanie w pierwszym meczu z Anglią dokonali niesamowitego wyczynu i w doliczonym czasie gry wyrównali stan spotkania na 1:1 po bramce Vasilija Berezuckiego. Cieniem na tym wyniku kładą się jednak wydarzenia na trybunach, a także przed i po meczu z Synami Albionu, kiedy to kibice Sbornej urządzili sobie bijatykę na Stade Velodrome i ulicach Marsylii. Kolejny taki wybryk może kosztować Rosjan dyskwalifikację z francuskiego EURO.

• Witamy serdecznie - już za nieco ponad godzinę rozpoczynamy relację z inaugurującego 2. kolejkę spotkań grupowych meczu pomiędzy Rosją i Słowacją. Relację poprowadzi dla Państwa Rafał Strzelec. Zapraszam serdecznie do śledzenia rozwoju wydarzeń z dzisiejszych spotkań na GOL24.pl!