0

Walia

3

• To tyle na dziś, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobranoc!

• Koniec spotkania! Walia gromi Rosję 3:0, świetne spotkanie podopiecznych Chrisa Colemana, Rosjanie zasłużenie wracają do domów - z taką grą na Euro nie ma czego szukać.

• Dwie minuty doliczone do drugiej połowy tego spotkania.

• Aaron Ramsey chciał pokusić się o swojego drugiego gola w tym meczu, minął kilku przeciwników i zszedł do boku, po czym huknął prosto w interweniującego wślizgiem obrońcę.

• Artiom Dziuba pudłuje w znakomitej sytuacji! Napastnik dostał świetne podanie stojąc tuż pod bramką, ale mimo rozpaczliwej interwencji bramkarza uderzył ponad poprzeczką.

• Simon Church zastępuje Garetha Bale'a, którego kibice żegnają oklaskami na stojąco.

• Kibice z Walii skandują gromkie Ole! przy każdym podaniu swoich ulubieńców. Nie zanosi się choćby na bramkę honorową.

• Bardzo mocne i równie niecelne uderzenie Siergieja Ignaszewicza.

• Aleksander Kokorin faulowany przez Jamesa Chestera około 25 metrów od bramki.

• Kontuzjowanego Joe Ledleya zmienia Andy King, zawodnik grający w angielskim Leicester.

• Skurcze łapią już Joe Ledleya, potrzebna będzie zmiana.

• Pierwsza dopiero zmiana w reprezentacji Walii. Joe Allen pożegnany oklaskami, zmienił go Dave Edwards.

• Tymczasem Słowacja wciąż remisuje bezbramkowo z Anglią. Taki wynik daje Walii pierwsze miejsce w grupie!

• W miejsce Fiodora Smołowa na boisku pojawia się Aleksandr Samedow.

• Trzeci gol Walii i trzecie wyśmienite podanie prostopadłe, Bale znakomicie wykorzystał "patelnię" od kolegi z zespołu, ale wydaje się, że na spalonym był Sam Vokes. Sędzia zaliczył jednak trzeciego już gola Garetha Bale'a na tym turnieju.

• Nokaut, Gareth Bale na 3:0 dla Walii! Ale czy tam nie było spalonego?!

• Głębokie dośrodkowanie Garetha Bale'a z rzutu wolnego trafia na głowę Neila Taylora, który główkuje niecelnie w dogodnej sytuacji!

• Paweł Mamajew ukarany kartką za niesportowe zachowanie w starciu z Joe Allenem.

• Denis Głuszakow złożył się do strzału z woleja sprzed szesnastki, uderzenie szybko wpadło w kozioł i minęło słupek o dobre kilka metrów.

• Rosjanie utrzymują się przy piłce, ale ich gra ogranicza się do wymiany podań między bocznymi obrońcami. Podopieczni Leonida Słuckiego są pozbawieni pomysłu na grę.

• Gareth Bale podchodzi do stałego fragmentu gry, ale uderza mało precyzyjnie, dając Rosjanom chwilę odpoczynku.

• Bardzo ostre wejście w nogi Joe Allena, obyło się bez kartki, ale Walia ma rzut wolny.

• Bardzo groźna kontra Walijczyków, piłka przejęta w środku pola trafia do Garetha Bale'a, który z ostrego kąta posyła piłkę obok bramki!

• Kolejny już raz dzisiaj z dystansu uderza Fiodor Smołow, ale jego strzał ponownie mija bramkę Walii!

• Druga już zmiana w składzie reprezentacji Rosji. Boisko opuszcza Roman Szirokow, melduje się na nim Aleksandr Gołowin.

• Fiodor Smołow chciał oszukać Jamesa Chestera sprytnym przerzuceniem piłki górą, ale obrońca nie dał się nabrać na ten efektowny zwód.

• Blisko trafienia samobójczego! Chris Gunter niepilnowany wbiega w szesnastkę Rosji, jego płaskie dogranie wślizgiem wybija Aleksiej Bierezucki!

• Gareth Bale urywa się lewym skrzydłem, obrona wyraźnie za nim nie nadąża, ale skrzydłowy strzela prosto w bramkarza z narożnika pola karnego.

• Druga połowa rozpoczęta!

• W przerwie zmiana w drużynie rosyjskiej - Wasilij Bierezucki zmieniony przez swojego brata, Aleksieja.

• Piłkarze powoli wracają już na murawę stadionu w Tuluzie.

• Walijczycy wykonali już swój plan na ten mecz - osiągnęli przewagę bramkową, a teraz mogą zająć się skuteczną defensywą. Rosja niby stara się atakować, ale zapędy ofensywne naszych sąsiadów nie kończą się nawet choćby oddaniem celnego strzału.

• Pierwsza połowa spotkania dobiegła końca. Walia prowadzi z Rosją 2:0.

• Pierwsza połowa przedłużona tylko o 60 sekund.

• Wreszcie pada celny strzał na bramkę Walii, oddał go Denis Głuszakow, ale Wayne Hennesey nie miał najmniejszych problemów z interwencją.

• Kompletnie nieudana próba z dystansu w wykonaniu Fiodora Smołowa.

• Powoli rozgrywana akcja Rosjan zbliżała się już do szesnastki Walii, ale za mocne podanie wykonał Roman Szirokow, James Chester nie miał problemów z interwencją.

• Wrzutka Pawła Mamajewa z lewego skrzydła trafia w rękawica Wayne'a Henneseya.

• Strzał Fiodora Smołowa nie nabrał wielkiej prędkości, ale po rykoszecie był bliski trafienia do bramki!

• Zaskakująca, niesygnalizowana bomba Aarona Ramseya z około 30 metrów, Igor Akinfiejew przytomnie, ale nie bez problemów paruje to uderzenie na rzut rożny!

• I jeszcze raz w polu karnym w kontakcie z przeciwnikiem przewraca się Bale, sędzia nie używa gwizdka!

• Gareth Bale pada tuż przed polem karnym, sędzia puszcza grę, ponieważ piłka trafia do Sama Vokesa, który znowu strzela w Igora Akinfiejewa!

• Stuprocentowa sytuacja Rosjan! Spóźnieni obrońcy z Walii nie upilnowali Artioma Dziuby, którego uderzenie efektowną paradą broni Wayne Hennesey!

• Igor Smolnikow próbuje dośrodkowania, wywalczył jedynie rzut rożny. Stały fragment gry, wrzutka Dimitrija Kombarowa trafia w rękawice Wayne'a Henneseya.

• Rosjanie pogubieni na własnej połowie, mają duże problemy z wyprowadzeniem akcji! To się może skończyć pogromem!

• Kolejna piękna asysta! Tym razem to Gareth Bale przecudownie obsłużył swojego kolegę z zespołu, który przegrywa pierwszy pojedynek z bramkarzem, ale golkiper przy dobitce był bezradny!

• Już 2:0!!! Neil Taylor, dwubramkowe prowadzenie Walii!

• Gareth Bale rozpoczyna kontratak swojego zespołu uruchamiając Aarona Ramseya na lewym skrzydle, ten jednak gubi się przyjmując piłkę, aut dla Rosji.

• Sam Vokes z pierwszą żółtą kartką w tym meczu za potraktowanie łokciem Wasilija Bierezuckiego.

• Rosja atakuje, ale nie jest to zdecydowana ofensywa, brakuje tu zdecydowania, co pasuje reprezentacji Walii.

• Joe Allen popisuje się mocnym prostopadłym podaniem do piłkarza Arsenalu, który z zimną krwią pokonuje golkipera reprezentacji Rosji! 1:0 dla Walii, która na ten moment znajduje się w 1/8!

• Aaron Ramsey!!! 1:0!!!

• Płaskie dośrodkowanie w polu karnym w wykonaniu Sama Vokesa bez najmniejszych problemów przejęte przez Wasilija Bierezuckiego.

• Indywidualna akcja Garetha Bale'a zakończona niecelnym podaniem, piłka po chwili trafia znowu pod nogi jednego z kolegów piłkarza Realu Madryt.

• Igor Akinfiejew długim podaniem chciał uruchomić akcję swojego zespołu, piłka trafia jednak pod nogi Wayne'a Henneseya.

• Obie drużyny odważnie weszły w mecz, ataki rozpoczęły się od pierwszych minut gry! Taki mecz chcemy oglądać!

• Kontra Walii! Uderzenie Garetha Bale'a z linii pola karnego z trudem broni Igor Akinfiejew, radzi sobie też z dobitką Sama Vokesa, ten drugi był jednak na pozycji spalonej.

• Pierwsza akcja Rosjan, Roman Szirokow dośrodkowuje do Artioma Dziuby, ale radzi sobie obrona Walii, wybijając górną piłkę.

• Pierwszy gwizdek Jonasa Eriksona i gramy, piłka w posiadaniu reprezentacji Rosji!

• Hymny narodowe już za nami, czas na losowanie stron i za moment zaczynamy!

• Oba zespoły narodowe meldują się już na murawie w Tuluzie!

• Przed rozpoczęciem dzisiejszej serii spotkań Walia zajmuje drugie miejsce w grupie, z dwoma punktami przewagi nad czwartą Rosją.

• Rosjanie potrzebują zwycięstwa, aby przedłużyć jakiekolwiek nadzieje na grę w 1/8, Walijczycy natomiast wygrywając zagwarantują już sobie grę w następnej fazie, jeśli mecz zakończy się remisem, Walia do awansu potrzebować będzie wygranej lub remisu Anglii ze Słowacją.

• Rezerwowi reprezentacji Walii: Simon Church, James Collins, David Cotterill, Dave Edwards, Jonathan Williams, Andy King, Jazz Richards, Hal Robson-Kanu, David Vaughan, Danny Ward, George Williams i Owain Williams.

• Rezerwowi reprezentacji Rosji: Jurij Łodygin, Guilherme, Georgij Szczennikow, Aleksiej Bierezucki, Roman Sziszkin, Roman Neustadter, Alan Dzagojew, Dmitrij Torbiński, Oleg Szatow, Aleksandr Samedow, Oleg Iwanow, Aleksandr Gołowin.

• Do meczu coraz mniej czasu, zapoznajmy się więc z rezerwowymi obu drużyn.

• Walia rozpocznie mecz w optymalnej, najsilniejszej jedenastce. Naszych wschodnich sąsiadów straszyć będą Aaron Ramsey, Joe Allen oraz oczywiście Gareth Bale.

• W kadrze Rosji nie obyło się bez zmian. W jedenastce od pierwszych minut są Paweł Mamajew i Dmitrij Kombarow, brakuje choćby kontuzjowanego Olega Szatowa.

• Znamy już składy obu drużyn.

• Witam serdecznie w poniedziałkowy wieczór, już za około 60 minut rozpocznie się mecz trzeciej kolejki fazy grupowej Euro 2016. Zmierzą się ze sobą reprezentacje Rosji i Walii, a na relację na żywo zaprasza Państwa Piotr Bernaciak!