Rośnie forma Zielonych Marzęcino i Czarnych Przemysław

Sławomir Bednarczyk/Dziennik Bałtycki
Coraz lepiej prezentują się podczas spotkań kontrolnych zespoły z powiatu nowodworskiego, które występują w rozgrywkach klasy A. Piłkarze Zielonych Marzęcino i Czarnych Przemysław ponownie sprawdzili swoją formę przed wznowieniem zmagań ligowych. Obie drużyny bez problemu wygrały swoje ostatnie sparingi.

W ubiegły weekend Czarni Przemysław rozegrali dopiero trzeci sparing tej zimy i trzeci raz wygrali. W pierwszych dwóch starciach pokonali Jurand Lasowice (6:1) i Bałtyk Sztutowo (3:2). Natomiast ostatnio rozgromili lidera IX grupy malborskiej B-klasy, Ruch Gościszewo 4:0.

– Mecz rozgrywaliśmy na boisku w Drewnicy przy pięknej pogodzie – mówi Tomasz Popielarz z Czarnych. – Dodatnie temperatury i słonce sprawiło że stan murawy, jak na ostatnio panujące warunki, był zaskakująco dobry. Nie mogliśmy wystąpić w optymalnym składzie, ale i tak na mecz zjawiło się 16 graczy. Sparing wygraliśmy 4:0, jednak wynik mógł być o wiele wyższy. Jak zawsze zmarnowaliśmy bardzo dużo sytuacji.

Pierwszą bramkę dla Czarnych w meczu z Ruchem strzelił już w drugiej minucie Tomasz Popielarz. Kolejne gole przemysławianie zdobyli dopiero po przerwie. W drugiej połowie dwie bramki zdobył nowy napastnik Czarnych, Paweł Wasilewski. Jedno trafienie dołożył Ludwik Gondek.

W najbliższą sobotę zespół prowadzony przez trenera Adama Popielarza zmierzy się z Jurandem Lasowice. Przypomnijmy, że grupa ligowa, w której występują Czarni wznowi rozgrywki ligowe dopiero 10 kwietnia.
Dwa tygodnie wcześniej zmagania o punkty rozpoczną Zieloni Marzęcino. Podopieczni trenera Wojciecha Damaschke dużo bardziej intensywnie przygotowują się do rundy wiosennej niż Czarni. Zieloni rozegrali tej zimy sześć spotkań kontrolnych. Dwa z nich odbyły się w ubiegły weekend, dzień po dniu. W pierwszym z weekendowych sprawdzianów Zieloni pokonali inny A-klasowy zespół, Czarnych Pruszcz Gdański 5:4. Po dwie bramki dla ekipy z Marzęcina zdobyli Paweł Kopal i Mateusz Gruszewski, a jedno trafienie dołożył Marcin Zwolicki. Następnego dnia Zieloni zmierzyli się z Bursztynem Gniszewo, który występuje w rozgrywkach klasy B. Drużyna Wojciecha Damaschke rozgromiła rywali aż 13:2. Do bramki Bursztyna trafiali Paweł Kopal (4 gole), Paweł Holcblat (3 gole), Marcin Zwolicki (2 gole), Piotr Mikołajczyk (2 gole), Łukasz Kołodziejczyk i Bartłomiej Korczyc.

Dzisiaj Zieloni rozegrają ostatni sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej w rozgrywkach klasy-A. Na boisku w Malborku zmierzą się z miejscowym Nogatem. Mecz zaplanowany jest na godz. 18.30.