Tomasz Kuczyński
19.10.2019 r. ROW Rybnik - Ruch Chorzów 0:2
19.10.2019 r. ROW Rybnik - Ruch Chorzów 0:2 Piotr Chrobok/Dziennik Zachodni
W sobotę 10.10.2020 r. w meczu III ligi w grupie trzeciej ROW Rybnik zagra z Ruchem Chorzów. Derby Śląska rozpoczęły się o godz. 15. W piątek Ślęza Wrocław wygrała z Polonią w Bytomiu i wskoczyła na pozycję lidera. Co na to wicelider, czyli Ruch? Koniec meczu: Niebiescy wygrali 2:0 i wrócili na pozycję lidera.

Koniec. Ruch wywozi z Rybnika 3 punkty.

ROW Rybnik – Ruch Chorzów 0:2 (0:1)

0:1 Mateusz Duchowski (18)
0:2 Mariusz Idzik (53)

ROW: K. Paszek – Kukuła (75. Janik), Pacholski, Jary, Folmert (75. Baranskyj) – Pochcioł (63 Warmiński), Krotofil – Niedźwiecki (58.Krakowczyk), Vasil, Wodecki – Kuczera.

Ruch: Bielecki – Będzieszak (64. Lechowicz), Kawula, Kulejewski, Kwaśniewski – Sikora (73. Kowalski), Duchowski – Winciersz (87. D. Paszek), Foszmańczyk, Janoszka (87. Neugebauer) – Idzik.
Rezerwowi: Lech, Kasolik, Rudek.

Żółte kartki: Baranskyj – Kawula
Sędziował: Sebastian Szczotka (Żywiec)
Widzów: 999

Dochodzi 90. minuta - ROW jeszcze coś próbuje zmienić. Mamy doliczone 3 minuty.
80. minuta. Nadal 2:0 dla Ruchu.
Dochodzi 75. minuta. Teraz ROW ma więcej z gry i groźniej atakuje.
70 minut meczu za nami. ROW - Ruch 0:2.
W 63. minucie też miał sytuację sam na sam z bramkarzem i też nie strzelił. Obiegł bramkarza ROW-u Kewina Paszka i trafił w boczną siatkę.
W 56. minucie mogło być 3:0, ale Mateusz Winciersz nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.
Od 53. minuty Ruch prowadzi 2:0. Efektowną bramkę zdobył Mariusz Idzik.

Zaczęła się II połowa.
Koniec I części.
Mamy końcówkę I połowy. Wynik się nie zmienia.
Od 18. minuty Ruch prowadzi 1:0. Bramkę zdobył Mateusz Duchowski. Podawał mu Mariusz Idzik.

Kwadrans za nami. Wynik 0:0. Ruch ma przewagę, ale ROW mądrze się broni.
Rozpoczął się mecz w Rybniku.
W takim składzie zagra Ruch Chorzów:

Śląskie derby zapowiadają się bardzo ciekawie, bo kibice ROW są też sympatykami Górnika Zabrze. To oznacza, że rybniczanie zrobią wszystko, aby Ruch nie zdobył na ich stadionie punktów.

ROW - RUCH LIVE

Niebiescy po dziesięciu rozegranych meczach mają 23 punkty i tracą trzy do liderującej Ślęzy Wrocław, która ma jedenaście spotkań. Wrocławianie w piątek wygrali z Polonią w Bytomiu 2:0. Poloniści przegrali pierwszy mecz w sezonie. Ruch tylko zremisował na wyjeździe z Polonią, ale potem wrócił do zwycięstw: pokonał Lechię Zielona Góra 4:0, Rekord w Bielsku-Białej 2:1 i ostatnio przy Cichej wygrał z Polonią Nysa 4:0.

ROW - RUCH NA ŻYWO

Rybniczanie zajmują 14. miejsce, mają 12 punktów i w poprzedniej kolejce przegrali z beniaminkiem Polonią-Stalą w Świdnicy 1:2. Jednak wcześniej wygrali u siebie z rezerwami Górnika Zabrze 2:0 i na wyjeździe bardzo dobrze spisującym się beniaminkiem, LKS Goczałkowice-Zdrój 3:2. Sobotnie derby budzą w Rybniku wielkie zainteresowanie. ROW podał w piątek, że wyprzedano wszystkie bilety (oczywiście mecz odbędzie się już na zasadach żółtej strefy dotyczącej koronawirusa).

ROW - RUCH ONLINE

W Chorzowie zdają sobie sprawę, że w meczu z ROW-em Niebieskich czeka trudna przeprawa.

- Gramy na wyjeździe z ciężkim rywalem. To jest mecz derbowy, wiemy jak ważny dla kibiców, dla nas wszystkich, więc jedziemy tam po trzy punkty i nic innego nas nie interesuje - stwierdzi kapitan Ruchu Tomasz Foszmańczyk.

W Rybniku też emocje już rosną...

- Do każdego meczu przygotowujemy się na 100 procent, bo przecież w każdym można tak samo zdobyć trzy punkty. Na pewno wolimy grać takie mecze jak z Ruchem, bo atmosfera im towarzysząca jest wyjątkowa, ale przykładamy się do tego tak jak do każdego innego meczu - zapewnia jednak kapitan ROW-u Jan Janik, ale też dodaje: Takie derbowe mecze to duże wydarzenie i w całym mieście da się odczuć, że zbliżają się derby. To pokazuje frekwencja na tych meczach, która tym razem nie będzie taka, jak mogłaby być z wiadomych, wirusowych powodów...

ROW - RUCH TRANSMISJA

W poprzednim, przerwanym sezonie, 19 października 2019 roku, w 12. kolejce, ROW przegrał u siebie z Ruchem 0:2. Jan Janik nie strzelił karnego, a potem dwa razy dla gości trafił Mariusz Idzik. Rewanżu w Chorzowie już nie było.

Mecz ROW Rybnik - Ruch Chorzów można zobaczyć online. Koszt dostępu do transmisji to 15 zł. Transmisję znajdziesz TUTAJ