Rozwój Katowice - Górnik Zabrze 1:4 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK...

Rozwój Katowice - Górnik Zabrze 1:4 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Śląskie derby w Pucharze Polski

1 2 połowa

• Koniec tego bardzo długiego spotkania! Górnik wygrywa z Rozwojem 4:1 i melduje się w ćwierćfinale rozgrywek!

• Gooool, 1:4, spotkanie zamyka gol Łukasza Wolsztyńskiego z rzutu karnego!

• Rzut karny dla Górnika w końcówce spotkania, faulowany Kamil Zapolnik!

• Raz jeszcze Bartosz Soliński broni groźny strzał, tym razem o drugiego gola walczył Kamil Zapolnik.

• Daniel Kamiński zmienia Przemysława Gałeckiego na ostatnie minuty.

• Świetne dośrodkowanie z narożnika boiska i pada kolejny gol głową, Szymon Matuszek zrobił to perfekcyjnie.

• Miał dziś nosa do rezerwowych trener Marcin Brosz! 3:1 dla Górnika, gola strzela Szymon Matuszek!

• Gospodarzom brakuje sił na ataki, Górnik próbuje zdobyć trzecią bramkę.

• Były piłkarz Wigier Suwałki świetnie wyskoczył do dośrodkowania i skierował piłkę w siatce!

• Kamil Zapolnik, 2:1 dla Górnika Zabrze! Świetna główka!

• Aut dla zabrzan na wysokości pola karnego Rozwoju, radzi sobie Seweryn Gancarczyk.

• Zaczynamy ostatni kwadrans starcia w Katowicach!

• Koniec pierwszej części dogrywki.

• Trzeba oddać drugoligowcom jedno. Dziś nie widać różnicy pomiędzy ich poziomem, a poziomem zespołu z Lotto Ekstraklasy.

• Trwa przerwa w grze, z bólu zwija się Seweryn Gancarczyk.

• Bartosz Soliński świetnie broni strzał Jesusa Jimeneza z kilku metrów!

• Obie drużyny grają dość zachowawczo, nie chcąc stracić gola w dogrywce.

• Obrona szybko przejmuje piłkę, akcję rozpoczyna Górnik.

• Rzut wolny dla Rozwoju na połowie Górnika po faulu na Michale Płonce.

• Wznawiamy spotkanie, piłkę ma Rozwój Katowice!

• Czwarta zmiana w Górniku – Łukasz Wolsztyński zmienia Szymona Żurkowskiego.

• Koniec regulaminowego czasu gry, dogrywka w Katowicach!

• Już tylko sekundy dzielą nas od dogrywki...

• A jednak! Nie ma jedenastki!

• W końcówce sędzia konsultuje się z systemem VAR, dotyczy ona zagrania piłki ręką w polu karnym!

• W końcówce bliższy zdobycia gola jest Górnik, ale brakuje strzałów na bramkę.

• Zanosi się na dogrywkę w Katowicach!

• Przemysław Mońka ustawił sobie piłkę przed polem karnym, ale z 17 metrów uderzył wysoko nad poprzeczką.

• Igor Angulo przedarł się pod bramkę Rozwoju i naciskany przez obrońcę uderzył tuż obok bramki!

• Seweryn Gancarczyk z żółtą kartką za zbyt agresywne zachowanie.

• Spore zamieszanie pod bramką zabrzan, ale piłkę ostatecznie łapie Daniel Bielica.

• Korner dla gospodarzy.

• Tempo spotkania spadło, oba zespoły straciły trochę sił, czekamy na kolejne akcje.

• Jest i ostatnia roszada w zespole Górnika. Igor Angulo na boisku w miejsce Marcina Urynowicza.

• Oliviera Lazara zastępuje Sebastian Olszewski.

• Za moment pierwsza zmiana w zespole Rozwoju.

• Teraz to Górnik jest bliski zdobycia drugiej bramki!

• Bartosz Soliński doskonale broni uderzenie Marcina Urynowicza z rzutu wolnego!

• Kamil Zapolnik faulowany tuż przed polem karnym!

• Rafał Kuliński z żółtą kartką za faul taktyczny.

• W odpowiedzi bardzo niecelne uderzenie Seweryna Gancarczyka.

• Szymon Żurkowski oddaje strzał z 16 metrów, ale zostaje zablokowany.

• Bardzo spokojny początek drugiej połowy.

• ...natomiast Kamil Zapolnik zastąpił Daniela Smugę.

• Dwie zmiany w Górniku w przerwie. Konrada Nowaka zmienił Szymon Matuszek...

• Wznawiamy spotkanie w Katowicach!

• Koniec pierwszej połowy w Katowicach, do przerwy remis!

• Długie zagranie w kierunku bramki gospodarzy, ale pewnie interweniuje Adam Wolniewicz.

• Końcówka pierwszej połowy należy do Górnika, który szuka gola jeszcze przed przerwą.

• Piłka mija słupek bramki Rozwoju po centrostrzale Daniela Smugi z rzutu rożnego.

• Doskonałe wbiegnięcie w pole karne, świetna szarża kończy się precyzyjną główką, a Jesus Jimenez nie myli się.

• Jesus Jimenez, mamy wyrównanie! Nieoczekiwanie Górnik doprowadza do remisu!

• Gospodarze próbują wykorzystać słabą grę Górnika i podwyższyć prowadzenie.

• Efektowna interwencja Daniela Bielicy na nic się zdała! Po precyzyjnym dośrodkowaniu z narożnika boiska do piłki doskoczył kapitan zespołu Michał Płonka i pokonał bezradnego bramkarza! Rozwój zasłużenie prowadzi z Górnikiem!

• Gooooool! Michał Płonka, gol! 1:0 dla Rozwoju Katowice po rzucie rożnym!

• Fenomenalne uderzenie Damiana Niedojada z ponad 20 metrów, ale jeszcze lepiej interweniował Daniel Bielica! Fantastyczna interwencja młodego bramkarza Górnika!

• Nieoczekiwanie to zawodnicy drugoligowca prowadzą grę i po 25 minutach gry prezentują się lepiej od Górnika Zabrze.

• Konrad Nowak dopada do wybitej piłki po rzucie rożnym i uderza bardzo mocno, ale metr nad poprzeczką.

• Mateusz Wrzesień świetnie wdarł się w szesnastkę i oddał mocny, celny strzał, który na raty obronił Daniel Bielica!

• Dwa kornery i dwa strzały głową Kamila Łączka. Pierwszy zablokowany, drugi niecelny.

• Złe, zbyt mocne podanie prostopadłe w wykonaniu Michała Płonki, piłka dla Górnika.

• Piłkę pod bramkę Górnika dośrodkowywał Olivier Lazar, i tym razem pewnie przechwycił ją Daniel Bielica.

• Ofensywa zabrzan jest póki co zdecydowanie osamotniona, bez wsparcia ze strony kolegów z pomocy.

• Bardzo niecelne uderzenie Michała Płonki z dystansu.

• Rozwój odważnie stawia się faworytowi, póki co Górnik nie jest w stanie zdominować spotkania.

• Pierwszy celny strzał oddają gospodarze. Po dośrodkowaniu Rafała Kulińskiego w pole karne strzał głową oddał Kamil Łączek, pewnie interweniował jednak Daniel Bielica.

• Rzut wolny dla Rozwoju w okolicach linii środkowej boiska.

• Od pierwszych minut atakuje Górnik Zabrze.

• Zaczynamy mecz w Katowicach, piłkę ma Górnik Zabrze!

• Zawodnicy meldują się na placu gry przy ulicy Zgody!

• Piłkarze już za moment wyjdą na lekko zmrożoną murawę w Katowicach!

• Rezerwowi Górnika: Tomasz Loska, Przemysław Wiśniewski, Rafał Wolsztyński, Łukasz Wolsztyński, Igor Angulo, Kamil Zapolnik i Szymon Matuszek.

• Rezerwowi Rozwoju: Bartosz Neugebauer, Patryk Gremibicki, Sebastian Olszewski, Daniel Kamiński, Daniel Kaletka, Tomasz Wroza i Bartosz Baranowicz.

• Dzisiaj kończy się 1/8 finału rozgrywek Pucharu Polski. Poza meczem w Katowicach dziś odbędzie się także starcie Wigier z Rakowem w Suwałkach.

• Arbitrem spotkania w Katowicach będzie pan Artur Aluszyk.

• Dzień dobry, zapraszamy na spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski! Rozwój Katowice – Górnik Zabrze, już za pół godziny!

Jacek Sroka

Dziennik Zachodni

Rozwój Katowice po dogrywce przegrał z Górnikiem Zabrze

Rozwój Katowice po dogrywce przegrał z Górnikiem Zabrze ©Lucyna Nenow / Polska Press

Rozwój Katowice - Górnik Zabrze TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Mecz Rozwoju Katowice z Górnikiem Zabrze to dla kibiców w naszym regionie najciekawsze wydarzenie 1/8 finału Pucharu Polski. Na śląskie derby wszystkie bilety sprzedały się już we wtorek. Na kameralnym stadionie przy katowickiej ulicy Zgody zapowiada się prawdziwe piłkarskie święto. Spotkanie Rozwój - Górnik rozpocznie się dziś o godz. 12.15. Na żywo obejrzy je 999 widzów, a tym dla których zabrakło biletów pozostaje transmisja w Polsacie Sport. Tutaj możesz śledzić relację live z meczu Rozwój - Górnik,

Rozwój Katowice - Górnik Zabrze TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK

W Katowicach trochę żałują, że nie mogą wpuścić więcej kibiców, bo ci ciągle pytają o wejściówki, ale mecz, podobnie jak wszystkie pojedynki Rozwoju u siebie, nie będzie imprezą masową. Losowanie par 1/16 PP odbyło się 8 listopada, a zgodę na to, by na trybunach mogło zasiąść ponad tysiąc widzów, trzeba załatwiać miesiąc wcześniej i nawet przeniesienie spotkania na znacznie większy Stadion Miejski na Bukowej nic by w tej kwestii nie zmieniło.

Rozwój Katowice - Górnik Zabrze TRANSMISJA

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport. Komentuje duet Tomasz Smokowski – Adam Matysek. Reporterem z murawy będzie natomiast Mariusz Hawryszczuk. W internecie mecz dostępny dzięki płatnej aplikacji IPLA TV.

Na Rozwoju pojawi się ponad 200 kibiców Górnika, choć chętnych było znacznie więcej. Zabrzańska Torcida popisała się przed tym meczem miłym gestem finansując połowę kosztów ustawienia na stadionie podestów dla telewizyjnych kamer, które wynoszą 3,5 tys. zł.

Rozwój i Górnik od dawna ze sobą współpracują. Najlepszym przykładem jest oczywiście oso-ba Arkadiusza Milika, ale postaci związanej z obydwoma klubami jest znacznie więcej. Wychowankiem Rozwoju jest także Konrad Nowak, który dziś będzie miał okazję wrócić na stare śmieci. W zespole z Katowic występy na Roosevelta mają w CV m.in. Seweryn Gancarczyk i Michał Płonka. Prezesem obu klubów był w przeszłości Zbigniew Waśkiewicz.

Rozwój po drodze do 1/8 finału wyeliminował dwóch trzecioligowców wygrywając na wyjazdach z Bałtykiem Koszalin 3:1 (po dogrywce) i Wisłą Puławy 1:0. Awans do tej fazy rozgrywek jest największym sukcesem klubu w PP. Przed siedmiu laty w 1/16 finału grały rezerwy Rozwoju, które uległy u siebie Legii 1:4.

Rozwój Katowice - Górnik Zabrze WYNIK

Górnik to obok warszawian prawdziwy specjalista od pucharowej rywalizacji. Zabrzanie sześć razy zdobywali PP (ostatni raz z 1972 r.), a w sumie 13 razy grali w finale. W tej edycji PP podopieczni trenera Marcina Brosza pokonali na wyjazdach Unię Hrubieszów 9:0 i Legionovię 1:0. W każdym z tych spotkań szkoleniowiec Górnika wystawiał do gry najsilniejszy skład i nie inaczej będzie pewnie w Katowicach. W ekipie zabrzan zabraknie kontuzjowanego Wojciecha Hajdy. Decyzja co do gry Szymona Żurkowskiego zapadnie przed meczem.

Lista nieobecnych po stronie Rozwoju jest nieco dłuższa i obejmuje pauzującego za kartki Daniela Paszka oraz leczących urazy Tomasza Wróbla i Marcina Kowalskiego. Po raz pierwszy na stadionie Rozwoju pojawi się za to system VAR.

Sędzią meczu Rozwój Katowice - Górnik Zabrze będzie Artur Aluszyk ze Szczecina.