RPP: Arka gra z Jagiellonią (LIVE)

Adam Rybusiewicz
W ligowym meczu obie drużyny nie potrafiły zdobyć gola
W ligowym meczu obie drużyny nie potrafiły zdobyć gola Piotr Jarmulowicz
W kolejnym meczu 1/8 Remes Puchar Polski zagrają dzisiaj dwa zespoły z Ekstraklasy. Arka Gdynia podejmie o 20:15 Jagiellonię Białystok. Relacja "na żywo" w Ekstraklasa.net!

Oba te kluby odnosiły sukcesy w Pucharze Polski. Arka w 1979 roku była tryumfatorem, Jagiellonia natomiast przegrała finał z Legią Warszawą w 1989 roku. Arka w tabeli ligowej jest na miejscu 9., Jagiellonia 3 oczka niżej, jednak tylko dlatego, że przed sezonem klub został ukarany ujemnymi punktami.

Faworytem pojedynku są piłkarze gospodarzy. Arka wreszcie w tym sezonie wygrała na własnym terenie. W ostatniej kolejce gdynianie pokonali 2:0 Odrę Wodzisław, a zbawcą Arki zostawał Przemysław Trytko, strzelec dwóch bramek. Jagiellonia także dobrze radzi sobie na własnym terenie, ale bije kolejne rekordy bez wygranej na stadionie przeciwników.

Trener Pasieka i kibice Arki na pewno liczą na kolejne gole Przemysława Trytko i drugą z rzędu wygraną na własnym stadionie. W Jagielloni ważnym punktem drużyny będzie Grzegorz Sandomierski. W lidze nie wpuścił bramki od 540 minut, w Pucharze zachowuje czyste konto przez 2 godziny. Razem 660 minut. Goście zrobia wszystko, żeby statystyki bramkarza się poprawiły.

W tym sezonie drużyny grały już ze sobą w Gdyni. W 11. kolejce padł bezbramkowy remis.

W poprzedniej rundzie Arka swój mecz grała na wyjeździe z Okocimski Brzesko i wygrała 2:1. Natomiast piłkarze z Białegostoku wygrali po dogrywce GKS Tychy.