RPP: Zwycięstwa Ruchu i Pogoni

Marek Iwaniszyn
Legia czy Ruch? Kto z tej dwójki zagra w półfinale Remes Pucharu Polski?
Legia czy Ruch? Kto z tej dwójki zagra w półfinale Remes Pucharu Polski? Rafał Wojtas (Ekstraklasa.net)
Ruch Chorzów pokonał Legię Warszawa 1:0, a szczecińska Pogoń rozbiła w Sosnowcu Zagłębie 3:0, w pierwszych meczach 1/8 finału Remes Pucharu Polski.

W jedynym meczu ćwierćfinałowym bez udziału klubów ekstraklasy do przerwy było bez goli. Nie oznacza to jednak, że mecz był nudny. W tej części spotkania nie było widać różnicy ligi, jaka dzieli oba zespoły. Minimalnie lepsze w pierwszej połowie było Zagłębie, ale pod drugą bramką niezwykle groźny jest Marcin Klatt. Napastnik gości zepsuł najlepszą okazję do zdobycia gola, nie trafiając w pustą bramkę.

W drugiej połowie Pogoń wypunktowała rywala. W 67 minucie fatalne błędy drużyny z Sosnowca spowodowały, że Lebedyński otworzył wynik spotkania. Dośrodkowanie z prawej strony niespodziewanie leciało w strę bramki, Bensz cofając się zdążył w ostatniej chwili ją wybić, ale zrobił to tak nieporadnie, że ta trafiła wprost pod nogi rywala.

Kwadrans później "Portowcy" przeprowadzili świetną akcję prawym skrzydłem. Piłka ostatecznie spadła pod nogi Lebedyńskiego, który uderzył z 17 metrów bardzo precyzyjnie w róg bramki Bensza. Bramkarz Zagłębia znów mógł zachować się dużo lepiej!

Sosnowiczan dobił w ostatniej minucie gry Dariusz Zawadzki, który na murawie pojawił się minutę wcześniej.

Legia dalej w kryzysie
Przy Cichej rywalizowały ze sobą dwie uznane marki - Legia i Ruch. Górą okazała się ta druga, która pokonała "Wojskowych" 1:0. Jedyny gol padł w 73 minucie, po ładnym, technicznym uderzeniu Artura Sobiecha, który nie dał żadnych szans Janowi Musze.

Tym samym nie udał się debiut na trenerskiej ławce Stefanowi Białasowi, który od wczoraj jest nowym szkoleniowcem stołecznej drużyny. - Mieliśmy okazje ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. To wszystko jest w głowach zawodników. Jestem optymistą - mówił po meczu na antenie TVP trener Legii - Stefan Białas.