Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice 2:1. Zdjęcia z wielkiego meczu na Cichej

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Ruch Chorzów pokonał Chojniczankę Chojnicę 2:1 i awansował na pozycję wicelidera tabeli. Kibice na Cichej obejrzeli świetny mecz i przeżyli wielkie emocje. Zapis tekstowej relacji na żywo z tego spotkania znajdziecie poniżej.

Relacja tekstowa na żywo z meczu Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice

90+4' Koniec meczu! Euforia na Cichej. Ruch awansował na drugie miejsce i goni liderującą Stal Rzeszów!

90+3' Kibice oglądają mecz na stojąco i potężnym dopingiem wspierają zespół.

90+2' Kamil Mazek rusza z kontrą, ale jego strzał blokują obrońcy Ruchu.

90+1' Ruch utrzymuje piłkę na połowie rywali.

90' Sędzia dolicza cztery minuty.

90' Jarosław Skrobacz dokonuje kolejnej podwójnej zmiany. Schodzą Szczepan i Wójtowicz, wchodzą Biskup i Będzieszak.

89' Jakub Siwek mógł "zamknąć" mecz. Ruch ruszył z kontrą, Siwek znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale znów skończyło się na rzucie rożnym.

85' Atak za atakiem Chojniczanki, ale czas pracuje na rzecz chorzowian.

82' Jakub Bielecki ratuje Ruch broniąc intuicyjnie główkę Tomasza Mikołajczaka. Ruch przeżywa trudne chwile.

80' Nerwy wciąż buzują. Klichowicz już na ławce ogląda żółtą kartkę.

80' Goście atakują z coraz większą determinacją. Boisko opuszcza Klichowicz, który napsuł chorzowianom sporo krwi.

77' Chojniczanka domaga się rzutu karnego. Jej zdaniem Tomasz Wójtowicz zatrzymał piłkę ręką przy strzale Klichowicza. Sporo wskazuje na to, że goście mieli rację, ale sędzia uważa inaczej i pokazuje żółtą kartkę protestującemu członkowi sztabu szkoleniowego z Chojnic.

75' Podwójna zmiana w Ruchu. Siwek za Foszmańczyka i Wyroba za Neugebauera.

69' Klichowicz blisko szczęścia, obrońcy przepuścili piłkę w polu karnym, ale strzał piłkarza gości był niecelny.

68' Tomasz Dyr wchodzi za Przemysława Szkatułę.

67' Niebiescy wykonują jedenasty rzut rożny! Chojniczanka miała dwa.

65' Ruch nie oddaje inicjatywy i szuka trzeciego gola.

61' Trener Chojniczanki dokonuje dwóch zmian.

60' Mecz ogląda 5.870 widzów. To rekord sezonu.

59' Po rzucie rożnym Szczepan strzela głową, a świetnie do tej pory broniący Broda popełnia błąd i piłka przełamuje mu ręce!

59' Piłka wreszcie wpada do siatki Chojniczanki. Jest 2:1! Bramkę zdobywa Daniel Szczepan.

58' Ależ blisko gola dla Ruchu! Ale jest tylko rzut rożny.

54' Ruch w ataku. Chojniczanka skoncentrowana na defensywie.

50' Seria rzutów rożnych dla Ruchy. Było blisko gola, ale skończyło się na niecelnym strzale Foszmańczyka.

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania. Oba zespoły bez zmian.

Koniec bardzo dobrej pierwszej połowy. Ruch Chorzów remisuje z Chojniczanką Chojnice 1:1.

45' Po rzucie rożnym piłka wpada w boczną siatkę bramki Ruchu. Najważniejsze, że gola nie ma.

43' Kapitalny strzał Neugebauera i jeszcze lepsza interwencja Brody. Bramkarz z Chojnic jest dziś w wybitnej formie.

41' Trener gości Tomasz Kafarski ogląda żółtą kartkę.

38' Żółta kartka dla Sebastiana Olszewskiego z Chojniczanki. Faulowany, po raz kolejny w tym meczu, był Neugebauer.

34' Foszmańczyk odpowiada świetnym strzałem z dystansu. 20-letni Kamil Broda efektowną paradą wybija piłkę na róg.

33' Po rzucie rożnym błąd stoperów Ruchu i Łukasz Wolsztyński oddaje groźny strzał głową. Piłka mija bramkę.

30' Michał Mokrzycki z rzutu wolnego uderza tuż obok słupka.

29' Ruch ma inicjatywę i jest coraz bliżej zdobycia drugiej bramki.

27' W ataku Ruch, sprytny strzał Przemysława Szkatuły, który próbuje lobować z półobrotu, ale piłka mija słupek.

24' Daniel Szczepan sam na sam z bramkarzem gości. Ten jednak świetnie interweniuje i akcja kończy się rzutem rożnym.

19' Dobry mecz w Chorzowie, kibice z dopingiem też nie zwalniają tempa.

17' Żółta kartka dla Marcina Grolika. W ostrzeżeniach sędziowskich też więc mamy remis 1:1.

15' Żółta kartka dla stopera Ruchu Filipa Nawrockiego.

13' Ruch zasłużył na tego gola. To Janoszka dograł do Tomasza Neugebauera, a ten wystawił piłkę kapitanowi zespołu.

13' Tomasz Foszmańczyk doprowadza do remisu!

11' Zamieszanie w polu karnym Ruchu po błędzie obrońców. Kończy się rzutem rożnym dla Chojniczanki.

9' Ruch chce szybko odpowiedzieć. Łukasz Janoszka domaga się rzutu karnego, ale sędzia dyktuje rzut rożny. Po nim niecelny strzał na bramkę gości.

6' Rzut wolny z 25 metrów wykonał Łukasz Wolsztyński, po interwencji Jakuba Bieleckiego piłka odbiła się od poprzeczki i do pustej bramki kopnął ją Mateusz Klichowicz. To po faulu na nim podyktowany został stały fragment gry.

6' Gol dla Chojniczanki!

3' Kilka tysięcy kibiców już mocno wspiera Niebieskich.

2' Na razie goście rozgrywają piłkę na własnej połowie.

Mecz rozpoczyna Chojniczanka.

Oba zespoły już na murawie.

Sędzią drugoligowego hitu jest Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Kibice tradycyjnie prezentują transparent: "Nowy stadion dla Chorzowa".

Tak wygląda skład Ruchu na dzisiejszy mecz: Bielecki - Kasolik, Nawrocki, Kulejewski - Wójtowicz, Neugebauer, Mokrzycki, Szkatuła - Foszmańczyk, Janoszka - Szczepan.

Tak zapowiadaliśmy mecz Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice:

Po sześciu kolejkach eWinner II ligi Ruch Chorzów zajmuje trzecie miejsce z 12 punktami. Poprzedzającej go Chojniczance Chojnice ustępuje tylko bilansem bramkowym. W piątek 3 września o godzinie 20 oba zespoły zmierzą się na stadionie przy ulicy Cichej.

Niebiescy dwa ostatnie mecze kończyli remisami, Chojniczanka w poprzedniej kolejce za sprawą Znicza Pruszków poniosła drugą w obecnych rozgrywkach porażkę.

- Czeka nas jeden z najtrudniejszych meczów w tym sezonie. Chojnice należą do grona trzech-czterech najmocniejszych zespołów - nie ma wątpliwości trener Jarosław Skrobacz. - Tak się składa, że z całą tą grupą zagramy w najbliższych kolejkach, więc zostaniemy rzetelnie zweryfikowani. Mam nadzieję, że pozytywnie.

To trzeci w historii mecz tych zespołów. Dwa poprzednie rozegrano w sezonie 2017/2018. W Chojnicach doszło wtedy do jednego z najbardziej dramatycznych spotkań, jakie oglądali kibice. Chojniczanka do 90 minuty prowadziła 3:1, ale w doliczonym czasie gry Niebiescy najpierw doprowadzili do remisu, a następnie... stracili gola na 3:4. Gospodarze mieli też na koncie dwa zmarnowane rzuty karne. W rewanżu w Chorzowie padł remis 1:1.

Spotkanie Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice poprowadzi Konrad Gąsiorowski z Białej Podlaskiej.

Transmisję z meczu przeprowadzi TVP Sport, a online sport.tvp.pl.