Ruch Chorzów - GKS Bełchatów ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA Niebiescy efektownie odprawili spadkowicza. Cztery bramki przy Cichej

Tomasz Kuczyński
14.08.2021. Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 4:0.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W sobotę 14.08.2021 r. w meczu 3. kolejki eWinner 2. Ligi Ruch Chorzów wygrał z GKS-em Bełchatów 4:0 (3:0). Niebiescy wygrali pierwszy raz u siebie po awansie do II ligi. Spadkowicz z Bełchatowa dostał szkołę od beniaminka. Zobacz ZDJĘCIA z meczu przy Cichej.

Spotkanie rozegrano o nietypowej porze, od godz. 13.20 ze względu na transmisję w TVP Sport. Piłkarzom przyszło więc rywalizować w upale. Ruch chciał wygrać pierwszy raz u siebie, a GKS Bełchatów stanął przed szansą wyjścia ponad „kreskę”, czyli wykasowania 4 ujemnych punktów (kara za zaległości finansowe). Przed meczem w Chorzowie bełchatowianie mieli minus 1 punkt (w poprzedniej kolejce wygrali ze Zniczem Pruszków 3:2).

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Ruch Chorzów – GKS Bełchatów, 14.08.2021 r.

Niebiescy ruszyli od początku do ataku

Niebiescy w 2. kolejce wygrali z Motorem w Lublinie 2:1, co zaostrzyło apetyty kibiców Niebieskich. Trzeba jednak pamiętać, że w sobotę przy Cichej zagrały beniaminek i spadkowicz z I ligi.

Trener Jarosław Skrobacz postawił na ten sam wyjściowy skład, co w meczu z Motorem.

Niebiescy od początku ruszyli do ataku. W 6. minucie Tomasz Wójtowicz wpadł w pole karne, był sam na sam z bramkarzem Bełchatowa, który skrócił kąt. Skończyło się na rzucie rożnym, bo zawodnik Ruchu strzelił w Kewina Komara. Strzelali też Michał Mokrzycki, Daniel Szczepan oraz głową Filip Nawrocki po rzucie rożnym.

W 15. minucie pierwsza groźna akcja gości mogła zakończyć się golem. Jakub Bielecki uratował Niebieskich parując piłkę na rzut rożny. Szymon Sołtysiński zmarnował świetną okazję.

14.08.2021. Kibice na meczu Ruch Chorzów - GKS Bełchatów.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Ruch Chorzów - GKS Bełchatów ZDJĘCIA, KIBICÓW. Rekord frekwe...

Trzy bramki do przerwy

Ataki Ruchu zostały nagrodzone w 23. minucie, gdy Adam Dobosz sfaulował Szczepana i Mokrzycki wykorzystał rzut karny.

Następnie Tomasz Foszmańczyk dwa razy próbował z dystansu, a za trzecim razem „Fosa” przymierzył zza pola karnego i było 2:0! Trzeciego gola zdobył Przemysław Szkatuła, dobijając z bliska, gdy po strzale Szczepana piłkę odbił bramkarz GKS-u. Przed przerwą huknął Mokrzycki i Komar z trudem wybił piłkę na róg.

Piłkarzy Ruchu schodzących do szatni kibice nagrodzili brawami na stojąco.

Czwarta bramka na pożegnanie Bełchatowa

Na początku II połowy GKS zaatakował, miał rzuty rożne, Artur Golański strzelił koło słupka. Z czasem zapał gości został ostudzony. Ruch kontrolował mecz. W 82. minucie Jakub Siwek podwyższył na 4:0 strzelając z 15 metrów „okienko”.

Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Michał Mokrzycki (23-karny), 2:0 Tomasz Foszmańczyk (38), 3:0 Przemysław Szkatuła (42), 4:0 Jakub Siwek (82)

Ruch: Jakub Bielecki - Tomasz Wójtowicz (60. Piotr Kwaśniewski), Konrad Kasolik (66. Tomasz Dyr), Filip Nawrocki, Bartłomiej Kulejewski, Przemysław Szkatuła (46. Marcin Kowalski) - Łukasz Janoszka (59. Jakub Siwek), Tomasz Neugebauer, Michał Mokrzycki, Tomasz Foszmańczyk (83. Piotr Wyroba) - Daniel Szczepan.

GKS Bełchatów: Kewin Komar - Mateusz Gancarczyk, Martin Klabnik, Adam Dobosz, Mateusz Szymorek - Damian Warnecki (58. Kamil Mizera), Michał Graczyk (80. Jakub Miarka), Waldemar Gancarczyk (58. Marcin Ryszka), Artur Golański (58. Adrian Bielka), Szymon Sołtysiński - Dawid Flaszka (69. Jewhen Radionow).

Żółte kartki: Wyroba - M.Ganczarczyk

Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork)