Ruch Chorzów

2

GKS Bełchatów

1

• Koniec meczu! Bełchatowianie mają pretensje do arbitra, jednak to Ruch wygrywa dzisiaj w Chorzowie!

• Paweł Abott zdobywa swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie! Zmylił Sapelę!

• Rzut karny dla Ruchu po zagraniu ręką Lacicia!

• Żółta kartka dla Nowaka.

• Trzy minuty doliczone.

• Zieńczuk za Janoszkę.

• Waldemar Fornalik dokonuje drugą zmianę - Jakub Smektała pojawia się zamiast Wojciecha Grzyba.

• Kamil Kosowski zalicza debiut marzenie - otrzymuje czerwoną kartkę po faulu na Wojciechu Grzybie.

• GOOOOOOOOOOOOL!!! NO TO MAMY REMIS - MARCIN ŻEWŁAKOW PIERWSZYM KONTAKTEM Z PIŁKĄ STRZELA Z 16 METRÓW PŁASKIM STRZAŁEM. DOBRZE ZACHOWAŁ SIĘ ASYSTUJĄCY NOWAK, KTÓRY DOŚRODKOWYWAŁ Z PRAWEJ STRONY.

• Doświadczony Marcin Żewłakow pojawia się na ostatni kwadrans zastępując Damiana Zbozienia.

• Kosowski w swoim stylu minął dryblingiem Marka Szyndrowskiego i dośrodkowywał wprost do Tomasza Wróbla, ten jednak nie wykorzystał podania.

• Strata bramki wpłynęła mobilizująco na zawodników z Bełchatowa, jednak wciąż brakuje sytuacji podbramkowych.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, otrzymuje ją Kamil Kosowski.

• Łukasz Bocian opuszcza boisku, w jego miejsce - Grzegorz Baran.

• Przy bramce Piecha fatalnie zachowali się zawodnicy GKS-u, którzy nie pokryli strzelca póki co jedynej bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! ARKADIUSZ PIECH STRZELA BRAMKĘ NA 1:0, STRZAŁEM Z WOLEJA Z 7 METRÓW.

• Kamil Kosowski zagrał prostopadłe podanie do Dawida Nowaka, który w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać wspaniale interweniującego Matko Perdijića.

• Gabor Straka przewrócił się w polu karnym, ale sędzia główny nie reaguje.

• Fatalnie zachował się Gabor Straka w polu karnym zbyt długo holując piłkę, wywalczył tylko rzut rożny,

• Paweł Abbott zastępuje Macieja Jankowskiego.

• Zapewne wielu kibiców czekało na rajdy Kamila Kosowskiego, jednak "Kosa" póki co nie miał okazji na "rozwinięcie skrzydeł".

• Drugą połowę bardzo dobrze zaczęli piłkarze gości, Niebiescy mają problem z wyjściem z własnej połowy.

• Kamila Kosowski pojawia się na boisku, zaliczając debiut w GKS-ie Bełchatów. Zastępuje Grzegorza Kuświka.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Po doliczeniu jednej minuty Paweł Raczkowski kończy pierwszą połowę.

• Centrował Gabor Straka z rzutu rożnego wprost na głowę Żelijko Djokića, ten jednak zdołał tylko "musnąć" piłkę - wciąż utrzymuje się wynik 0:0!

• Arkadiusz Piech oddaje pierwszy celny strzał w tym spotkaniu z 7 metrów, ale zbyt lekko, przez co Łukasz Sapela nie miał problemów z obroną. Dobrym prostopadłym podaniem popisał się Maciej Jankowski.

• Z dystansu próbował strzelać Żelijko Djokić ale mocno niecelnie.

• Po dośrodkowaniu Grzyba tuż przed polem karnym znalazł się z piłką Maciej Jankowski, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału...

• Fatalne dośrodkowanie Igora Lewczuka, zbyt mocne i na dodatek żaden z jego partnerów nie "zamykał" tej akcji.

• Nowak strzela bramkę, ale wcześniej najpierw przyjął piłkę barkiem, a następnie faulował Rafał Grodzickiego. Sędzie nie uznaje bramki.

• Łukasz Janoszka w sytuacji sam na sam trafia wprost w bramkarza gości - Łukasza Sapelę, który bardzo dobrze skracał kąt.

• Podopieczni Pawła Janasa czujni w swoim polu karnym, dzięki czemu wybijają piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego.

• Pierwszy rzut rożny, który wykona Gabor Straka.

• Inauguracja sezonu nie była wystarczającym powodem dla kibiców, by zapełnić stadion. Prawdopodobnie klasa rywala także odegrała ważną rolę w tej kwestii.

• Faulowany Piech i rzut wolny wykonuje Igor Lewczuk, trafia jednak wprost w mur.

• Sam poszkodowany zdecydował się na odegranie do partnerów z 35 metrów, ale po raz kolejny niecelnie.

• Faul Gabora Straki na Tomaszu Wróblu i od rzutu wolnego rozpoczną zawodnicy PGE GKS-u.

• Marek Szyndrowski zażegnuje niebezpieczeństwo w polu karnym wybijając głową piłkę podaną przez Tomasza Wróbla z lewej strony.

• Dośrodkowywał Miroslav Bożok z rzutu wolnego, ale partnerzy nie zdołali wykorzystać podanie.

• Po kilku minutach przewagę ma klub z Chorzowa. Goście póki co mają problemy z dokładnymi podaniami.

• Rzut wolny dla gospodarzy - uderzał Gabor Straka, jednak piłką powędrowała obok bramki.

• Debiutujący Igor Lewczuk centrował z prawego skrzydła, jednak wprost w ręce Łukasza Sapeli.

• Zaczynamy! Pierwszą połowę rozpoczęli zawodnicy GKS-u Bełchatów.

• Piłkarze obu drużyn witają się, za chwilę Paweł Raczkowski z Warszawy rozpocznie spotkanie.

• Niebiescy zakończyli poprzedni sezon na 12 miejscu, o dwie lokaty niżej niż dzisiejszy przeciwnik. Mimo, że przez pewien moment mieli szansę nawet na europejskie puchary.

• Na ławce rezerwowej zasiądą dzisiaj po stronie Ruchu: Michał Peskovic, Paweł Lisowski, Paweł Abbbot, Marek Zieńczuk, Piotr Stawarczyk, Andrej Komac Jakub Smektała oraz Łukasz Budziłek, Maciej Mysiak, Zlatko Tanevski, Grzegorz Baran, Leszek Nowosielski, Kamil Kosowski i Marcin Żewłakow po stronie GKS-u Bełchatów.

• Ostatnie 10 spotkań między dzisiejszymi rywalami to dwa zwycięstwa gospodarzy, dwa remisy i aż sześć zwycięstw gości, ale w Chorzowie tylko raz udało się Bełchatowianom odnieść zwycięstwo.

• Już za pół godziny będziemy świadkami inauguracji sezonu T-Mobile Ekstraklasy w Chorzowie, gdzie Niebiescy podejmą GKS Bełchatów.