Ruch Chorzów

3

Górnik Zabrze

0

• Koniec meczu! Pogrom w Chorzowie! Kto by się spodziewał, że Górnik polegnie na Cichej aż 0:3. To był ciekawy mecz i pełen emocji. Zaczęło się od ataków zimy, była awaria światła, a na deser trzy gole Niebieskich.

• Świetna sytuacja dla Górnika na kontaktową bramkę.Matko Perdijić wybił piłkę.

• Rafał Pietrzak zmienia Bonina

• Janoszka zmienia Grzyba

• Dośrodkowanie Bonina niemal nie zwmyliło Perdijića. Bramkarz Ruchu wyciągnął się jak struna, ale piłka i tak trafiła tylko w boczną siatkę.

• Duże zamieszanie pod bramką Gónika po rzucie rożnym. Paweł Abbott trafia w słupek!

• Bonin chciał zaatakować prawą strona, ale na chęciach się skończyło

• Kapitalny strzał Malinowskiego w prostego podbicia i Ruch prowadzi 3:0!

• Ruch wyszedł z kontrą. Piech wyszedł sam na sam i pewnie strzelił po krótkim rogu.

• Szyndrowski do Perdijicia, a Chorwat na aut. Bezpiecznie i daleko od własnej bramki

• Jeż z wolnego, ale nie na tyle dokładnie, by zabrzanie zagrozili Perdijiciowi

• Jankowski nie sięgnął piłki i nie dał rady oddać strzału głową

• Zieńczuk podawał lekko niecelnie w pole karne, ale Stachowiak miał i tak problemy, aby załapać piłkę

• Piłkę pod pole karne podprowadził Piech i strzelił niezbyt mocno na bramkę Stachowiaka. Bramkarz Górnika nie popisał się jednak i odbił piłkę. Do niej dopadł Zieńczuk i umieścił ją w bramcę.

• Marek Zieńczuk strzela gola dla Ruchu!

• Pazdan nie dał się ograć Jankowskiemu i zatrzymał ataku gospodarzy

• Wielkie Derby Śląska wznowione!

• Piłkarze znowu na murawie. Za chwilę gra zostanie wznowiona

• Tym czasem boisko ponownie przykryło się białą warstwą śniegu, a porządkowi znowu pracują nad jego przygotowaniem

• Na stadionie Ruchu atmosfera prawie jak na koncercie U2 na stadionie Śląskim. Na trybunach świecą się tylko telefony komórkowe.

• Jupitery w Chorzowie ponownie świecą, ale piłkarze obu ekip wciąż w szatni

• Piłkarze dostali polecenie wejścia do szatni. Za chwilę będą jakieś decyzje.

• Nie ma światła w Chorzowie! Zgasły jupitery, prądu w gniazdkach brak. Kibice zapalili race i świecą... telefonami komórkowymi!

• Murawa wciąż biała, ale piłkarze rozpoczęli drugą część meczu. Przerwa trwała 30 minut, Wszystko, aby przygotować murawę do gry

• W przerwie konkurs rzutów karnych dla pięciu wylosowanych spośród oglądających mecz kibiców. A służby porządkowe pracują nad odśnieżeniem boiska. W ruch znów poszły łopaty i traktor.

• Bez goli w Chorzowie

• Niedokładne podanie Wodeckiego w pole karne gospodarzy

• Celne długie podanie Malinowskiego do Piecha, ten zatrzymany częściowo przez ciężkie warunki, a częściowo przez obrońcę Górnika

• Grzyb nie trafił czystko w futbolówkę, która poszybowała wysoko i do tego daleko od bramki. Było jej bliżej do linii bocznej niż Adama Stachowiaka

• Bonin uderzał na bramkę Ruchu, ale za słabo i dodatkowo został zablokowany

• Groźnie strzelał Bonin, ale na szczęście dla Ruchu, piłkarz przeleciała nad poprzeczką

• Boisko jest tak śliskie, że praktycznie nie ma akcji, w której ktoś nie straciłby równowagi. Powoduje to dużą niedokładność w rozgrywaniu akcji. Zagrożenie najczęściej stwarzane jest po błędach obrońców.

• Djokić do Grzyba, który obrócił się z piłką i oddał strzał, ale zbyt anemiczny, aby zdobyć gola

• Okazja dla Ruchu, bo chorzowianie mieli rzut wolny ok. 20 metrów od bramki Górnika. Strzał Zieńczuk pewnie złapał Stachowiak, który za specjalnie się nie zmęczył, bo piłka trafiła prosto w niego