Puchar Polski. Mecz Ruch Chorzów - Górnik Zabrze ONLINE....

Puchar Polski. Mecz Ruch Chorzów - Górnik Zabrze ONLINE. Wielkie Derby Śląska. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Sytuacja szybko opanowana. Gramy dalej

• Kibice Ruchu wbiegają na murawę. Mecz przerwany!

• Tempo meczu spadło. Gra przeniosła się do środkowej strefy boiska

• Krawczyk zdobył gola, ale sędzia uniósł chorągiewkę w górę - spalony!

• Wojtuszek miał doskonałą szansę. Krawczyk wyłożył mu piłkę na linię pola karnego, ale strzał był fatalny

• Dadok schodzi, Wojtuszek wchodzi

• Dobra kontra Ruchu! Zamieszanie w polu karnym. Piłka spadła pod nogi Michalskiego, który stał na wprost bramki. Janża zdążył zablokować strzał!

• Koniec pierwszej połowy! Goście wygrywają 1:0

• Piłka wybita przed pole karne przez zawodników Ruchu. Piłka spadała na nogę Janickiego, a ten bez zawahania uderzył ją z powietrza!

• GOOOOOOOOOOOOOL!!! Ale piękna bramka!!! Janicki!! 1:0 dla Górnika!

• Niezłe dośrodkowanie Górnika, ale nikt nie zamknął tej centry

• Dadok chciał wejść w pole karne, ale zamiast tego wyszedł za linię końcową boiska

• Robert Dadok wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale Osobiński po raz kolejny górą! Świetna interwencja bramkarza!

• Foszmańczyk dośrodkował, ale ta centra mogła zaskoczyć bramkarza rywali. Dobra interwencja Bielicy

• Daniel Szczepan próbował przedrzeć się prawą stroną. Udało się wywalczyć aut

• Osobiński dobrze interweniował na przedpolu i wybił piłkę zanim napastnik rywala zdążył ją dogonić

• Piotr Krawczyk znowu mógł zdobyć gola! Napastnik dostał piłkę w pole karne i dostawił do niej stopę. Jakub Osobiński był czujny i obronił trudny strzał

• Piotr Krawczyk stanął przed najlepszą sytuacją dla Górnika w tym meczu! Napastnik dostał piłkę w polu karnym i uderzył z pierwszej piłki. Strzał był jednak za lekki żeby zaskoczyć bramkarza

• Foszmańczyk próbował zagrać prostopadłe podanie do kolegi z zespołu, ale podanie było za lekkie

• Ależ dobra okazja! Świetna piłka zacentrowana z rzutu wolnego trafiła wprost na głowę jednego z graczy gospodarzy. Na szczęście dla gości, bramkarz był na posterunku

• Faul na piłkarzu Ruchu na prawym skrzydle. Będzie okazja do dośrodkowania

• Zaczynamy mecz Ruch Chorzów - Górnik Zabrze!

• Za kilka chwil zaczynamy. Piłkarze wychodzą już na murawę

• Skład gości:

• Skład gospodarzy:

• Zdecydowanym faworytem meczu jest Górnik, który wystawi najmocniejszą jedenastkę. Zabraknie w niej już trzech sprzedanych zawodników: Alasany Manneha, Dariusza Stalmacha oraz Krzysztofa Kubicy.

• Wszystkie bilety na Cichą rozeszły się w mig. Padła zresztą propozycja, żeby rozegrać spotkanie wyjątkowo na Stadionie Śląskim, skoro takie jest nim zainteresowanie. Wówczas frekwencja mogłaby sięgnąć np. 40 tys., a nie około 9 tys. Powód był kuszący, ale gospodarz meczu tematu nie podjął - choćby ze względu na ograniczony czas na organizację imprezy.

• Stawką dzisiejszego meczu jest awans do 1/16 finału. Nie ma rewanżu, więc zwycięzcę poznamy po 90 minutach. Albo po dogrywce lub konkursie rzutów karnych.

• Za 20 minut zaczynamy mecz pucharowy Ruch Chorzów - Górnik Zabrze. Już teraz zapraszamy na relację z tego spotkania

Ruch - Górnik LIVE! Wielkie Derby Śląska po sześciu latach. Stawką awans

Ruch - Górnik LIVE! Wielkie Derby Śląska po sześciu latach. Stawką awans ©Arkadiusz Gola, Adam Jastrzębowski

Mecz Ruch Chorzów - Górnik Zabrze ONLINE. Po sześciu latach wracają Wielkie Derby Śląska. Niebiescy jako beniaminek 1 ligi spróbują wyeliminować z Fortuna Pucharu Polski ekstraklasową Torcidę. Relacja LIVE od godziny 20:30.

Mecz Ruch Chorzów - Górnik Zabrze ONLINE

Stawką jest awans do 1/16 finału. Nie ma rewanżu, więc zwycięzcę poznamy po 90 minutach. Albo po dogrywce lub konkursie rzutów karnych.

W sumie na trybunach zasiądzie 9300 kibiców. Z Zabrza przyjedzie dokładnie 465 osób, bo tyle pomieści sektor gości.

Jarosław Skrobacz, trener Ruchu: - Na pewno patrząc przez pryzmat Ruchu, będzie to bardzo znaczące wydarzenie, skupiające uwagę kibiców nie tylko miejscowych, ale i części piłkarskiej Polski. Jestem przekonany, że zostawimy nie tylko masę zdrowia, ale i pokażemy umiejętności. Na pewno trzeba brać pod uwagę, że Górnik gra w ekstraklasie, ale liczymy, że nam się uda awansować do kolejnej rundy. Stać nas na to, by się przeciwstawić Górnikowi i odnieść sukces.

Bartosch Gaul, trener Górnika: - Wyjdziemy w najmocniejszym składzie, to jest najważniejsze. To jest duża tradycja, nie tylko dla nas jako klubu, ale też dla kibiców. Musimy wyjść najmocniejszym składem. To jest Puchar, ale nie będziemy robili tego błędu, że Ekstraklasa gra z I ligą, tylko tutaj gramy derby, tutaj grają emocje, tradycje. Zagramy o zwycięstwo.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Górnik - Ruch 0:2 (Ekstraklasa, 21.02.2016)
Ruch - Górnik 1:0 (Ekstraklasa, 13.09.2015)
Górnik - Ruch 2:2 (Ekstraklasa, 06.04.2015)

Mecz Ruch Chorzów - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo wyłącznie w Polsacie Sport. W internecie mecz dostęp za pomocą Polsat Box Go. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30 - zapraszamy!