Tomasz Kuczyński
18.08.2020. Ruch Chorzów - Grunwald Ruda Śląska.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
18.08.2020. Ruch Chorzów - Grunwald Ruda Śląska. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
We wtorek 18.08.2020 r. w I rundzie Pucharu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej Ruch Chorzów wygrał z Grunwaldem Ruda Śląska aż 10:2 (6:1). Trzy bramki dla Niebieskich zdobył Kamil Swikszcz. Byłeś na Cichej? Może byli Twoi znajomi? Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Ruch Chorzów - Grunwald.

Do rozgrywek miały prawo zgłosić się kluby, których tradycja sięga minimum 1920 roku. Ostatecznie w szranki stanęły 23 zespoły. Gospodarzami meczów są zespoły z niższej ligi, jednak w przypadku Ruchu (III liga) i Grunwaldu (klasa A) doszło do zamiany - spotkanie odbyło się przy Cichej. Na mapie zagrożeń koronawirusowych Ruda Śląska jest w czerwonej strefie, dlatego trzeba byłoby grać bez kibiców. Kluby doszły do porozumienia, ale decyzja zapadła na tyle późno, że Ruch mógł zorganizować tylko imprezę niemasową, czyli do 999 widzów.

Zobacz zdjęcia kibiców na meczu Ruch Chorzów - Grunwald Ruda Śląska

Niebiescy przystąpili do meczu w składzie z piłkarzami, którzy mniej lub w ogóle nie grali w meczach ligowych. Już w 5. minucie Daniel Paszek trafił z rzutu wolnego w słupek. Trzy minuty później Ruch objął prowadzenie. Jakub Rudek wyłożył piłkę przed bramkę, a Tomasz Neugebauer bez trudu skierował ją do siatki.

Niespodziewanie w 17. minucie Grunwald wyrównał, gdy przytomnie w zamieszaniu zachował się Jakub Wojtaczka, po którego strzale piłka od słupka wpadła do bramki. Goście cieszyli się niecałą minutę, bo szybko drugiego gola dla Ruchu strzelił Jakub Siwek. W 21. minucie rudzianie stracili kontuzjowanego Wojtaczkę.

Przy stanie 9:1 na trybunie stadionu przy Cichej zerwał się doping, natomiast gdy Michał Kowalczyk z Grunwaldu zdobył piękną bramkę z dystansu na 9:2 kibice nagrodzili go brawami.

Ruch Chorzów - Grunwald 10:2 ZDJĘCIA KIBICÓW Niebiescy urząd...

Niebiescy dążyli do kolejnych bramek, a kibice tylko głośno westchnęli, kiedy Rudek trafił w poprzeczkę. To jednak nie był koniec zdobyczy bramkowych chorzowian, bo trzeci raz na listę strzelców wpisał się Kamil Swikszcz. Na stadionowym zegarze w wyniku nie pojawiła się dziesiątka, bo nie przewidziano opcji tylu bramek.

Ruch rywala w II rundzie pozna w drodze losowania. Chorzowianie w sobotę wrócą natomiast do ligowego grania - podejmą Piasta

I runda Pucharu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej: Ruch Chorzów - Grunwald Ruda Śląska (6:1)

Bramki: 1:0 Tomasz Neugebauer (8), 1:1 Jakub Wojtaczka (17), 2:1 Jakub Siwek (18), 3:1 Kamil Swikszcz (22), 4:1 Jakub Słota (27), 5:1 Kamil Swikszcz (37), 6:1 Daniel Paszek (38), 7:1 Mateusz Duchowski (57), 8:1 Jakub Siwek (61), 9:1 Adrian Matys (69), 9:2 Michał Kowalczyk (73), 10:2 Kamil Swikszcz (81)

Ruch: Lech – Będzieszak (61. Matys), Słota, Musiolik (46. Wojtek), Kowalski (61. Wójtowicz)– Duchowski (61. Kokot), Neugebauer (61. Janawa) – Paszek, Siwek, Rudek – Swikszcz.

Grunwald: Stasiczek – Poprawa, Wojtaczka (21. Kozłowski), Ostrowski, K. Skorupa, D. Skorupa, Kowalczyk, Maciaszek (86. Wadas), Ozaki (46. Sobstyl), Ogłoza (81. Tałady), Jankowski (71 Kubica).

Sędziował: Marek Kofin (Katowice).