Jacek Sroka
Jacek Sroka
Tomasz Foszmańczyk zdobył bramkę dla Ruchu Chorzów w sparingu z Hutnikiem Kraków Michal Gaciarz / Polska Press
Na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu piłkarze Ruchu Chorzów rozegrali sparing z Hutnikiem Kraków. Niebiescy, będący wiceliderem grupy trzeciej III ligi, zremisowali z wiceliderem grupy czwartej III ligi 1:1. Gola dla chorzowian strzelił Tomasz Foszmańczyk, a wyrównał Patryk Kołodziej.

Ruch Chorzów - Hutnik Kraków wynik

Piłkarze Ruchu zanotowali pierwszy remis w zimowych sparingach. Na zakończenie 6-dniowego zgrupowania w ośrodku w Rybniku-Kamieniu Niebiescy zmierzyli się z Hutnikiem Kraków, który jest stałym sparingowym partnerem chorzowian.

Trener Łukasz Bereta dał szansę gry aż 21 piłkarzom. Część zawodników grała połowę meczu, część 66 minut, a kilku tylko ostatnie 34 minuty. Nie zagrał Daniel Paszek, który jest przeziębiony.

Chorzowianie objęli prowadzenie po kwadransie gry. Pięknym strzałem zza linii pola karnego do siatki krakowian trafił Tomasz Foszmańczyk. Popularny "Fosa" uczcił w ten sposób swoje 34 urodziny, które obchodził dzień wcześniej.

Hutnik szybko jednak doprowadził do wyrównania. Z rzutu wolnego z dystansu przymierzył Patryk Kołodziej i zaskoczył Dawida Smuga. Po chorzowianach widać było trudy ciężkiej pracy na 6-dniowym obozie, dlatego to rywale mieli lepsze okazje do przecylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Świetnej okazji nie wykorzystał Arkadiusz Garzeł, a w końcówce po uderzeniu Dawida Lincy piłkar trafiła w słupek bramki Tomasza Nowaka.

Piłkarze Ruchu wracają do Chorzowa i będą teraz trenować na własnych obiektach. Kolejny sparing rozegrają w sobotę 15 lutego z rezerwami MFK Karvina, które są liderem jednej z grup czeskiej IV ligi.

Ruch Chorzów – Hutnik Kraków 1:1 (1:1)
1:0 Tomasz Foszmańczyk (15), 1:1 Patryk Kołodziej (24-wolny)

Ruch Smug (59. T. Nowak) – Lechowicz (46. Kwaśniewski), Kawula (66. Gajda), Kulejewski (66. Słota), Kowalski (46. Rudek) – Mokrzycki (60. Iwan), Foszmańczyk (66. Siwek) – Winciersz (66. Cioch), Janoszka (66. Podgórski), Bartolewski (82. Wincierszi) – Idzik (66. Tsuleiskiri).

Hutnik Dul – Pyciak, Kołodziej, Garzeł, Tetych, Sobala, Drąg (68. Hafez), Gamrot, Świątek, Linca, Rak.