Ruch Chorzów

0

Lech Poznań

5

• Za uwagę dziękuje wam dziś Wojciech Maćczak. Zapraszam na kolejne relacje w GOL24.pl!

• A więc Lech zdemolował rywala na jego stadionie. Podopieczni Nenada Bjelicy zagrali koncertowo, do dwóch bramek z pierwszej połowy dołożyli trzy po przerwie i wygrali aż 5:0.

• Koniec meczu.

• Potężny strzał Kadara z dystansu, jednak prosto w miejsce, gdzie stał bramkarz Ruchu.

• Dzisiejszy mecz przedłużony o trzy minuty.

• Arak wyłożył piłkę Niezgodzie, ale ten nie zdołał oddać strzału, jego próby były blokowane przez obrońców Lecha.

• Jóźwiak dobrze zagrał do Majewskiego, ten z kolei wypatrzył Szymona Pawłowskiego na lewej stronie boiska, który tym razem dobrze sobie przyjął, ruszył w pole karne i strzałem w długi słupek pokonał Hrdlickę. Lech prowadzi już 5:0!

• GOOOOOL!!! SZYMON PAWŁOWSKI DOBIJA RYWALA!!!

• Stoper poznaniaków szybko się pozbierał i wrócił do gry.

• Bednarek zderzył się głową z Arakiem, potrzebna jest pomoc medyczna dla obrońcy Lecha.

• Dobre podanie z głębi pola do wychodzącego na pozycję Pawłowskeigo, ten jednak najpierw za mocno wyrzucił się przyjęciem do boku, a później przekombinował z dryblingiem w polu karnym rywala.

• Groźny strzał głową Gajosa, piłkę z linii bramkowej wybił Mazek!

• A także roszada w Ruchu - Kamil Mazek za Piotra Ćwielonga.

• Zmiana w zespole Lecha - Kamil Jóźwiak w miejsce zdobywcy pierwszego gola Darko Jevticia.

• Druga zmiana w Lechu, Szymon Pawłowski zastępuje Macieja Makuszewskiego.

• Tym samym napastnik Lecha zrównał się dorobkiem bramkowym z Konstantinem Vassiljewem, liderem klasyfikacji strzelców Ekstraklasy. Obaj zdobyli po osiem goli.

• GOOOOL!!! MARCIN ROBAK PEWNIE WYKORZYSTAŁ JEDENASTKĘ!

• Karny dla Lecha! Robak wpadł w pole karne, zszedł do ostrego kąta i został pchnięty przez Grodzickiego!

• Mamy również zmianę w zespole Lecha. Boisko opuszcza strzelec drugiego gola, a więc Dawid Kownacki, a jego miejsce zajął Marcin Robak.

• Druga zmiana w zespole Ruchu: Jakub Arak za Eduardsa Visnakovsa.

• Cała akcja rozpoczęła się od... rzutu rożnego dla Ruchu! Z błyskawiczną kontrą wyszedł Jevtić, później piłka trafiła do Makuszewskiego, a ten świetnym podaniem uruchomił Majewskiego, który wszedł w pole karne i strzałem w długi słupek pokonał Hrdlickę! Ruch już dziś się nie podniesie!

• GOOOOL!!! RADOSŁAW MAJEWSKI ZADAJE RUCHOWI TRZECI CIOS!!!

• Lipski do Ćwielonga, ten posłał piłkę przed bramkę Lecha, tam jednak był tylko obrońca rywala, który ją wybił.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu - Patryk Lipski w miejsce Łukasza Surmy.

• Kadar dobrze do Majewskiego, ten jednak zbyt długo holował piłkę w polu karnym rywala, aż w końcu skasował go Grodzicki. Powinien wcześniej uderzać!

• Dośrodkowanie Majewskiego z rzutu wolnego i bardzo groźny strzał głową Arajuuriego, pod własną bramką przytomnie interweniował jednak Konczkowski. Było blisko trzeciej bramki dla Lecha!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Bednarek. Próbował posłać piłkę do bramki po koźle, jednak spuszczając ją do dołu, trafił w gąszcz nóg obrońców Ruchu.

• Groźny strzał Jevticia, po rykoszecie piłka mija bramkę Hrdlicki.

• Początek drugiej połowy.

• Zasłużone prowadzenie poznaniaków do przerwy. Podopieczni Nenada Bjelicy w ciągu czterech minut zdobyli dwa gole i mocno przybliżyli się do zwycięstwa na Cichej. Czy Ruch stać jeszcze na odrobienie strat? Przekonamy się za piętnaście minut.

• Przerwa.

• I kolejna próba poznaniaków, tym razem niecelnie Darko Jevtić.

• Mogło być 3:0, strzał Makuszewskiego z trudem broni Hrdlicka!

• Ależ akcja młodego napastnika Lecha! Ruszył na przebój do przodu, minął Kowalczyka, uciekł Urbańczykowi, poradził sobie ze wślizgiem Grodzickiego i pewnym strzałem pokonał Hrdlickę. W ciągu kilku minut piłkarze gości ustawili sobie spotkanie!

• GOOOOL!!! DAWID KOWNACKI!!! LECH PROWADZI JUŻ 2:0!

• Ależ błąd popełnił Konczkowski, który nonszalancko zagrał piętką we własnym polu karnym, podając piłkę prosto do Jevticia. Szwajcar nie zmarnował prezentu i dał prowadzenie swojemu zespołowi. Ruch - Lech 0:1.

• GOOOL!!! DARKO JEVTIĆ UMIESZCZA PIŁKĘ W SIATCE!

• Rajd Makuszewskiego prawą stroną boiska przerywa skutecznym wybiciem piłki Moneta.

• Uderzenie Kędziory w krótki słupek broni Hrdlicka. Zbyt sygnalizowany był ten strzał prawego obrońcy Lecha, by nie dał sobie z nim rady golkiper Ruchu.

• W ogromnym zamieszaniu pod bramką Ruchu strzelać próbował Makuszewski, jednak nic z tego nie wyszło.

• Czujny Putnocky w porę wyszedł z bramki i złapał piłkę, posłaną w pole karne Lecha.

• Żółtą kartką za faul ukarany Jan Bednarek.

• A teraz mogło być groźnie pod bramką Lecha. Jarosław Niezgoda przebojowo wpadł w pole karne rywala, wyłożył piłkę Eduardsowi Visnakovsowi, ale on w nią nie trafił! Taki błąd Łotyszowi nie powinien się przytrafić!

• Poważny błąd chorzowian omal nie wykorzystany przez lechitów! Grodzicki zgrał piłkę do Surmy, ten jednak, zamiast wybić ją z własnego pola karnego... czekał, aż przejmie ją Jevtić. Szwajcar ruszył do przodu, złożył się do strzału, ale uprzedził go Dawid Kownacki, posyłając piłkę obok bramki Hrdlicki. Chyba niepotrzebnie młody napastnik wmieszał się w tę akcję, należało raczej zostawić piłkę Szwajcarowi.

• Stały fragment bez historii, którą warto by tu opisywać.

• Kowalczyk blokuje dośrodkowanie Kędziory, będzie rzut rożny dla Lecha.

• Drugie dziesięć minut spotkania dość wyraźnie zarysowało już przewagę Lecha. Poznaniacy atakują, ale póki co groźne sytuacje wynikają bardziej z błędów chorzowian, niż z ich wypracowanych akcji.

• Kownacki przejął ryzykowne podanie od obrońcy do Hrdlicki, miał jednak zbyt ostry kąt, by skierować piłkę do bramki, posłał ją jedynie wzdłuż linii bramkowej.

• Groźnie pod bramką Ruchu, piłkę w pole karne wstrzelał Maciej Makuszewski, a tuż sprzed bramki wybił ją Rafał Grodzicki! Pierwsza tak niebezpieczna sytuacja w tym meczu.

• Kombinacyjna akcja Lecha przerwana przez Marcina Kowalczyka. Za gęsto było pod polem karnym Ruchu, by ta piłka przeszła.

• Groźne uderzenie Pawła Oleksego, piłka jednak mija słupek bramki Matusa Putockiego.

• Gajos faulował Macieja Urbańczyka kilka metrów przed linią pola karnego Lecha, będzie niezła okazja dla Ruchu.

• Po pierwszych minutach widać,, że Ruch nie wystraszył się Lecha i próbuje przejąć inicjatywę, a Lech mu na to pozwala. Podopieczni Bjelicy mają sporo problemów z drużyną gospodarzy.

• Nie popisał się teraz Jan Bednarek, dał się minąć napastnikowi Ruchu, sytuację uratował dopiero wychodzący z bramki Putnocky.

• Niedopracowany strzał głową Ćwielonga, piłkę łapie Matus Putnocky.

• Tamas Kadar skasował w środku pola Piotra Ćwielonga. Sędzia Stefański przywołał Węgra do siebie, jednak na razie skończyło się na słownej reprymendzie.

• Pierwszy strzał w dzisiejszym meczu, Maciej Gajos posyła piłkę w ręce Libora Hrdlicki. Warto w tej akcji odnotować dobre dośrodkowanie Macieja Makuszewskiego, po którym jeden z lechitów w polu karnym rywala zgrał piłkę właśnie pod nogi Gajosa.

• Chorzowianie dzisiaj w niebieskich strojach, natomiast piłkarze Lecha na biało.

• Zaczęli piłkarze Lecha Poznań!

• Sędzia Daniel Stefański wyprowadził obie jedenastki na murawę, za chwilę zaczynamy!

• Zupełnie nic w składzie w porównaniu do ostatniego meczu nie zmienił natomiast Waldemar Fornalik. Widać, że mimo porażki były selekcjoner reprezentacji Polski wierzy w to zestawienie osobowe i dał mu kolejną szansę. Zresztą nie jest to wiara bezzasadna, wystarczy przypomnieć, że dwa tygodnie temu dokładnie w tym samym składzie Ruch rozgromił Koronę Kielce aż 4:0.

• Zresztą szkoleniowiec Lecha wystawił dziś niemal identyczną jedenastkę, jak przeciwko Wiśle, decydując się tylko na jedną zmianę. A nawet nie tyle decydując się na nią, ile został zmuszony przez okoliczności, dokładniej rzecz biorąc kontuzję Abdula Aziza Tetteha. Jego miejsce na boisku zajął Łukasz Trałka. W ataku ponownie od pierwszej minuty zagra Dawid Kownacki, który przed tygodniem otworzył wynik meczu.

• Spory apetyt na zwycięstwo mają bowiem poznaniacy. W ubiegłym tygodniu podopieczni Nenada Bjelicy w przekonującym stylu ograli Wisłę Płock i dziś liczą na powtórkę, nie tylko wyniku, ale również niezłej gry zespołu.

• W poprzedniej kolejce "Niebiescy" przegrali z Pogonią w Szczecinie 1:2 i spadli na przedostatnie miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Pewnie będą chcieli jak najszybciej wydostać się ze strefy spadkowej, jednak o punkty w dzisiejszym meczu nie będzie im łatwo.

• Dobry wieczór państwu, z tej strony Wojciech Maćczak. Witam was serdecznie i zapraszam na relację NA ŻYWO ze spotkania piętnastej kolejki Ekstraklasy pomiędzy Ruchem Chorzów i Lechem Poznań. Początek już za niecałe dwadzieścia minut!