Ruch Chorzów - MKS Kluczbork 4:1 ZDJĘCIA, RELACJA Czwarta wiosenna wygrana Niebieskich, którzy przegrywali 0:1

Tomasz Kuczyński
27.03.2021. Ruch Chorzów - MKS Kluczbork 4:1.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
27.03.2021. Ruch Chorzów - MKS Kluczbork 4:1. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W sobotę 27.03.2021 r. w meczu 23. kolejki III ligi w grupie trzeciej Ruch Chorzów wygrał z MKS-em Kluczbork 4:1 (1:1). Dwie bramki zdobył Michał Mokrzycki. Niebiescy umocnili się na pozycji lidera. Zobacz ZDJĘCIA z meczu Ruch - MKS Kluczbork.

Niebiescy zaczęli z animuszem, ale w 19. minucie niespodziewanie stracili gola. Bartosz Włodarczyk minął Bartłomieja Kulejewskiego, który nie chciał ryzykować faulem i czerwoną kartką, a następnie bramkarza Jakuba Bieleckiego. Napastnik gości strzelił do pustej już bramki.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Ruch - MKS Kluczbork oraz kibiców przed stadionem przy Cichej

Chorzowianie po tym ciosie szybko się otrząsnęli i dążyli do wyrównana, choć przy odrobinie pecha mogli przegrywać 0:2, gdy w 23. minucie Marcin Kowalski zablokować podanie do niepilnowanego rywala będącego na czystej pozycji.

MKS zmarnował swoją okazję, która zemściła się w 36. minucie. Michał Mokrzycki wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony Marcina Kowalskiego i uderzył z powietrza. Swój udział miał… obrońca gości Michał Batelt, który chcąc przeciąć podanie, przedłużył lot piłki, a Mokrzycki zamykał akcję.

W 39. minucie mogło być 2:1. Michał Biskup miał przed sobą tylko bramkarza, ale strzelił prosto w niego.

Od 58. minuty Niebiescy prowadzili 2:1.Ponownie dośrodkował Kowalski, znów przedłużył podanie Batelta, tyle, że na listę strzelców wpisał się Piotr Kwaśniewski, posyłając piłkę pod rękami Dawida Witka. Ruch Chorzów poszedł za ciosem – w 70. minucie Mokrzycki wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Bartoszu Neugebauerze.

W końcówce debiut w Ruchu zaliczyli Anatolij Kozłenko, wypożyczony z GKS-u Tychy i Tomasz Wójtowicz.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Michał Biskup wpakował piłkę z bliska do bramki, a wcześniej Tomasz Foszmańczyk trafił w poprzeczkę.

Jak grali główni rywale Ruchu w walce o awans? Polonia Bytom zremisowała w Pawłowicach z Pniówkiem 1:1 (1:0), natomiast Ślęza Wrocław wygrała w Zabrzu z rezerwami Górnika 4:0 (1:0).

Łukasz Bereta (trener Ruchu Chorzów)

W pierwszej połowie Kluczbork nas nie zaskoczył, ale grał bardzo dobrze. Mają bardzo szybkich zawodników - Zieliński, Włodarczyk, Lewandowski. W drugiej połowie mieliśmy dobre zmiany, delikatna korekta, zagraliśmy dużo, dużo lepiej i mieliśmy ten mecz pod kontrolą.

Ruch Chorzów - MKS Kluczbork 4:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Bartosz Włodarczyk (19), 1:1 Michał Mokrzycki (36), 2:1 Piotr Kwaśniewski (58), 3:1 Michał Mokrzycki (70-karny), 4:1 Michał Biskup (90+3)

Ruch: Bielecki - Kasolik (82. Kozłenko), Kawula, Kulejewski (46. Neugebauer) - Kwaśniewski (72. Będzieszak), Wyroba, Mokrzycki (82. Rudek), Foszmańczyk, Kowalski - Biskup, Janoszka (86. Wójtowicz).

Żółta kartka: Kawula

Sędziował: Maciej Habuda (Wrocław)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności