Ruch Chorzów - Olimpia Elbląg 1:0 NA ŻYWO, LIVE, WYNIK. Hit II ligi na Cichej

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Ruchu ostatni raz wygrali na Cichej 18 września z Wigrami Suwałki    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Ruchu ostatni raz wygrali na Cichej 18 września z Wigrami Suwałki Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W sobotę 30 października Ruch Chorzów pokonał Olimpię Elbląg. Spotkanie drugiej i trzeciej drużyny tabeli eWinner 2. Ligi jest hitem 15. kolejki spotkań. Tutaj możesz prześledzić na żywo wynik i relację live z meczu Ruch Chorzów - Olimpia Elbląg.

Ruch Chorzów - Olimpia Elbląg na żywo, wynik live. Hit II ligi na Cichej

90' - koniec meczu Ruch zasłużenie wygrywa z Olimpią przerywając passę porażek i utrzymując 2. miejsce w tabeli

85' - znakomota okazja Kowalczyka. Po podaniu Szczepana przyjął piłkę w polu karnym, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i piłka przeszła po nodze obrońcy, a później obronił ją bramkarz

79' - 1:0 Michał Mokrzycki pewnie wykorzystuje karnego

77' - rzut karny dla Ruchu po faulu na Szczepanie

74' - żółta kartka dla Krasy

72' - po centrze Kałahura Guiherme strzela głową z 7 m tuż obok słupka

68' - Foszmańczyk po akcji Wójtowicza strzela z 12 m, ale za słabo i bramkarz spokojnie broni

55' - Wójtowicz po klepie z Foszmańczykiem znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału i obrońca zablokował to uderzenie

48' - celny strzał Foszmańczyka, ale bramkarz gości bez problemu łapie piłkę

46' - początek II połowy na Cichej

45' - Koniec I połowy. Do przerwy bez bramek na Cichej

40' seria rzutów rożnych Olimpii, ale obrońcy i bramkarz Ruchu radzą sobie z tymi dośrodkowaniami

34' - Krasa strzela z ponad 30 m - piłka przelatuje nad poprzeczką

27' - Kałahur sam na sam z Bieleckim. Bramkarz Ruchu wygrywa ten pojedynek, a sędzia odgwizduje pozycję spaloną pomocnika gości

26' - świetna okazja Janoszki. "Ecik" najpierw strzelał głową, a potem dobijał nogą z 3 m, ale świetnie broni Dudek

23' - gra toczy się w środku pola, brakuje sytuacji strzeleckich

13' - świetna okazja dla Ruchu. Po centrze z rogu głową z 5 m strzelał Mokrzycki. Na linii bramkowej piłkę odbił 18-letni bramkarz Dudek

10' - Olimpia odważnie rozpoczęła ten mecz i na razie to goście są ciut groźniejszą drużyną

8' - Rzut wolny dla Olimpii z 18 m. Piłka trafia w mur chorzowian i wychodzi na róg

5' - Wójtowicz pada w polu karnym, ale sędzia nie odgwizduje jedenastki

4' Ruch gra tym razem czwórką w obronie. W podstawowej jedenastce trener Skrobacz dokonał trzech zmian

1' - Początek meczu na szczycie eWinner 2. Ligi

Skład Ruchy

Rozpoczynamy relację live z meczu Ruch - Olimpia

Ruch Chorzów - Olimpia Elbląg. Hit II ligi na Cichej

Mecz Ruchu Chorzów z Olimpią Elbląg jest prawdziwym szlagierem tek kolejki. W końcu na Cichej zmierzą się dwaj kandydaci do awansu sąsiadujący ze sobą w tabeli. Niebiescy mają na razie trzy punkty więcej od rywali i zrobią wszystko, żeby tę przewagę nad elblążanami utrzymać.

- Jestem przekonany, że Olimpia nie wyjdzie wysoko. Będzie czekała na swoje okazje w kontrataku, na nasze błędy w rozegraniu. Wtedy będą chcieli szybko zaatakować. Wiemy, że nie będzie mogło wystąpić dwóch podstawowych obrońców, którzy dotąd grali cały czas. Rywal imponuje pod względem fizycznym, jest wielu wysokich graczy, więc trener będzie miał w kim wybierać. Mamy swój pomysł, chcemy grać na własnych warunkach - powiedział Jarosław Skrobacz, trener Ruchu.

Chorzowianie do mecz u z Olimpią przystąpią w nie najlepszych humorach. Ruch znakomicie rozpoczął sezon, ale w dwóch ostatnich meczach doznał porażek najpierw ulegając u siebie Wiśle Puławy, a przed tygodniem przegrywając w Pruszkowie ze Zniczem.

- Po przegranym meczu mikrocykl nie jest tak przyjemny, jak po zwycięstwie. Wygrana buduje atmosferę, zapomina się o urazach i innych problemach. Tydzień poświęciliśmy na bardzo dużo rozmów z zawodnikami i całą drużyną. Zmieniliśmy też nieco zajęcia pod kątem aspektów dynamicznych, a ostatnie dni były poświęcone głównie zagadnieniom taktycznym - stwierdził trener Skrobacz.

Niebieskim daje się we znaki brak Konrada Kasolika. Stoper Ruchu jest kontuzjowany i na razie nie wiadomo kiedy wróci do gry. Z nim w skłądzie chorzowianie w 11. meczach stracili tylko sześć goli, natomiast gdy go zabrakło Jakub Bielecki w trzech ostatnich spotkaniach musiał aż siedem razy wyciągać piłkę z siatki. Kilku innych graczy też narzeka na drobne urazy, ale sztab medyczny robi wszystko, by postawić ich na nogi. Na szczęście po przerwie spowodowanej kartkami do skłądu wraca pomocnik Michał Mokrzycki mający na koncie trzy gole i dwie asysty.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z OSTATNIEGO WYGRANEGO MECZU RUCHU NA CICHEJ

Olimpia teź zagra na Cichej osłabiona. Za kartki pauzować będą dwaj stoperzy Adrian Piekarski i Kamil Wenger stanowiący bardzo silne punkty tej drużyny. Z nimi w składzie elblążanie stracili dotąd tylko 13 bramek będąc pod tym względem trzecią drużyną w lidze. Tyle samo bramek stracił też Ruch. Kibice Niebieskich szansy na przełamanie mogą upatrywać również tym, że piłkarze trenera Tomasz Grzegorczyka na wyjazdach spisują się znacznie gorzej niż u siebie. Z siedmiu spotkań na obcych boiskach wygrali tylko dwa, podczas gdy chorzowianie aż pięciokrotnie przywozili z delegacji trzy punkty.

Mecz Ruch Chorzów - Olimpia Elbląg rozpocznie się o godz. 15. Tutaj możesz śledzić na żywo wynik i relację live spotkania na Cichej. Sędzią pojedynku dwóch czołowych zespołów eWinner 2. Ligi będzie Sebastian Tarnowski z Wrocławia.