0

Pogoń Szczecin

2

• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje tekstowe!

• Słaba postawa piłkarzy Ruchu Chorzów i zasłużone zwycięstwo "Portowców". Dobre zawody rozegrał Akahoshi, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Chorzowianie kończyli mecz w dziewiątkę, ponieważ czerwonymi kartkami zostali ukarani Rafał Grodzicki i Marek Szyndrowski.

• Koniec spotkania! Ruch Chorzów przegrał przed własną publicznością z Pogonią Szczecin 0:2. Obie bramki dla "Portowców" zdobył Takafumi Akahoshi.

• Rzut wolny dla "Portowców". Strzał Frączczaka i dobra interwencja bramkarza Ruchu.

• Czerwona kartka dla Marka Szyndrowskiego, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Łukasza Zwolińskiego!

• Kolejny rzut rożny dla Pogoni Szczecin.

• Spotkanie zostało przedłużone przez arbitra o 3 minuty.

• Dośrodkowanie Lipskiego w pole karne gości, ale piłkę skutecznie wybił Mateusz Matras.

• Faul Mateusza Lewandowskiego na Konczkowskim.

• Zablokowany strzał Łukasza Zwolińskiego i Pogoń będzie wykonywać rzut rożny.

• Michał Walski trafił do bramki chorzowian, jednak sędzia odgwizdał spalonego. Spora kontrowersja.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Boisko opuszcza Marek Zieńczuk, a na plac gry wszedł Michał Szewczyk.

• Takafumi Akahoshi zszedł z boiska, a w jego miejsce melduje się Michał Walski.

• Ruch w ofensywie praktycznie nie istnieje. Piłkarze Pogoni kontrolują boiskowe wydarzenia.

• 6377 - tylu kibiców zasiadło dziś na trybunach w Chorzowie.

• Akahoshi z impetem wpadł w pole karne, wymanewrował jednego z obrońców Ruchu i oddał bardzo mocny, jednak niecelny strzał.na bramkę gospodarzy.

• Marek Zieńczuk złapany na spalonym.

• Z dystansu spróbował Frączczak, ale jego strzał okazał się bardzo niecelny. Od bramki rozpocznie Putnocky.

• Faul Grodzickiego na Łukaszu Zwolińskim. Defensor Ruchu Chorzów otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Sytuacja Ruchu w tym spotkaniu staje się dramatyczna!

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Rołand Gigołajew zastąpił na placu gry Kamila Mazka.

• Łukasz Zwoliński blisko strzelenia gola! Strzał zza pola karnego, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką bramki Ruchu. Sędzia wskazał na rzut rożny dla Pogoni.

• Bezsensowne zagranie Grodzickiego i... wykopem od bramki rozpocznie bramkarz Pogoni Szczecin.

• Kolejna zmiana w zespole "Portowców". Patryk Małecki zastępuje na boisku Murayamę.

• Strzał z dystansu Mateusza Matrasa, jednak piłka została uderzona nieczysto przez piłkarza Pogoni i od bramki rozpocznie Matus Putnocky.

• Dośrodkowanie Konczkowskiego z prawego skrzydła, małe zamieszanie w polu karnym gości, ale ostatecznie piłka trafia w rękawice Kudły.

• Żółta kartka dla Rafała Grodzickiego za faul na Rafale Murawskim. Grodzicki będzie pauzował w kolejnym meczu z powodu nadmiaru żółtych kartek.

• Zmiana w zespole Czesława Michniewicza. Z boiska schodzi Marcin Listkowski, a na placu gry zameldował się już Łukasz Zwoliński.

• Zbyt lekki strzał i bramkarz Pogoni bez żadnych problemów złapał piłkę.

• Stępiński sfaulowany przez Jarosława Fojuta. Rzut wolny dla Ruchu 25 metrów od bramki Kudły.

• Akcja Pogoni Szczecin. Piłka po dośrodkowaniu Frączczaka ląduje w rękawicach bramkarza Ruchu.

• W drugiej połowie Ruch stara się stworzyć zagrożenie pod bramką Pogoni, jednak "Portowcy" dobrze spisują się w defensywie.

• Faul Szyndrowskiego na Matrasie w polu karnym gości. Od rzutu wolnego rozpocznie bramkarz szczecinian.

• Akcja Ruchu zakończona wywalczeniem rzutu rożnego.

• Zmiana w zespole Ruchu Chorzów. Maciej Iwański zastąpił na placu gry Macieja Urbańczyka.

• Gwizdek sędziego, zaczynamy drugą połowę.

• Za kilka chwil rozpocznie się druga część spotkania. Przekonamy się czy podopiecznych Waldemara Fornalika stać w tym meczu na odrobienie strat.

• Dwubramkowa przewaga gości wynika z ich skuteczności, choć kulturą gry i organizacją również przewyższają swoich rywali. Swój dzień ma Akahoshi, który bezsprzecznie jest na ten moment bohaterem spotkania.

• Koniec pierwszej połowy!

• Ależ strata Urbańczyka na 30 metrze przed własną bramką! Matras odbiera mu piłkę i kapitalnie podaje do Akahoshiego. Japończyk w sytuacji sam na sam nie kombinował i posłał futbolówkę do siatki!

• GOL DLA POGONI! JEST JUŻ 2:0!

• Pogoń mądrze się broni, gospodarze nie potrafią znaleźć sposobu na rozmontowanie defensywy rywali.

• I znów Grodzicki! Jego dośrodkowanie z prawego skrzydła tym razem nie znalazło adresata.

• Dobrze w tym fragmencie spotkania wygląda Grodzicki. Obrońca Ruchu znów rozpoczął akcję swojego zespołu, która skończyła się na niecelnym podaniu prostopadłym Lipskiego.

• Stuprocentowa sytuacja dla Ruchu! Kapitalne dośrodkowanie z połowy boiska Grodzickiego mógł i powinien wykorzystać głową Stępiński, lecz uderzył obok bramki!

• Próbują atakować "Niebiescy", ale defensorzy gości radzą sobie jak do tej pory bardzo poprawnie.

• Sporo walki w środku pola w tym fragmencie meczu.

• Napastnik Ruchu główkował po dobrej wrzutce z prawej strony boiska, jednak ponad bramką.

• Próba indywidualnego rajdu Stępińskiego spaliła na panewce.

• Od kilku minut goście zdecydowanie przeważają na boisku.

• Mamy przerwę w grze, opatrywany jest na murawie Jarosław Fojut.

• Dośrodkowywał Lewandowski, w pozornie łatwej sytuacji błąd popełnia Szyndrowski i Putnocky musiał ratować swój zespół w sytuacji stykowej z Murayamą.

• Chwilę później znów było gorąco w szesnastce "Niebieskich", szarżował Murayama, ale futbolówka po jego uderzeniu trafiła w Grodzickiego.

• Kapitalne prostopadłe podanie Listkowskeigo, Japończyk wychodzi sam na sam z bramkarzem Ruchu, mija go i spokojnie pakuje piłkę do bramki. Jak jednak wykazały powtórki, Akahoshi mógł być na spalonym!

• GOL DLA POGONI!

• Obrońcy gospodarzy poradzili sobie z dośrodkowaniem Akahoshiego.

• Groźne uderzenie z szesnastu metrów Urbańczyka, piłka leciała w bramkę Kudły, lecz Fojut zdążył ją zablokować.

• Moment przewagi optycznej Pogoni, brakuje jednak ciekawych okazji podbramkowych.

• O strzał z dystansu pokusił się Frączczak, ale nie trafił w bramkę.

• Dobre przejęcie w środku pola Fojuta, potem niecelny strzał ale był jeszcze rykoszet, będzie zatem kolejny korner dla gości.

• W końcu odpowiedź "Portowców", Listkowski sprytnie wywalczył rzut rożny.

• Dobry przechwyt i celny strzał z dystansu Urbańczyka, Kudła pewnie łapie futbolówkę.

• Brakuje dokładności w poczynaniach obu zespołów, piłka co chwilę znajduje się w posiadaniu innej drużyny.

• Dwójkowa akcja Stępińskiego i Zieńczuka, w efekcie będziemy mieli rzut rożny dla "Niebieskich".

• Kombinacyjny atak gospodarzy zatrzymuje jeden z obrońców Pogoni, po chwili zablokowany strzał Lipskiego.

• Rafał Grodzicki powalony przez Adama Frączczaka. Gwizdek arbitra i od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

• Mateusz Lewandowski dośrodkował piłkę w kierunku Jarosława Fojuta. Obrońca Portowców uderzał na bramkę, ale futbolówka minęła cel.

• Zaczynamy spotkanie w Chorzowie!

• Obie ekipy wychodzą już na plac gry. Za moment pierwszy gwizdek arbitra Sebastiana Krasnego.

• Dzisiejszy mecz będzie wyjątkowy dla Łukasza Surmy. Pomocnik „Niebieskich” zadebiutował w zespole ze stadionu przy ulicy Cichej 1 sierpnia 1998 roku przeciwko Odrze Wodzisław. Później przeniósł się do Legii Warszawa, występował też za granicą m.in. w Maccabi Hajfa, ale latem 2013 r. Surma znów pojawił się przy Cichej. Dzisiaj 38-letni pomocnik zagra po raz dwusetny w barwach Ruchu.

• Pogoń Szczecin: Jakub Słowik - Karol Danielak, Sebastian Murawski, Miłosz Przybecki, Michał Walski, Patryk Małecki, Łukasz Zwoliński

• Prezentujemy ławki rezerwowych obu drużyn. Ruch Chorzów: Wojciech Skaba - Artur Lenartowski, Maciej Iwański, Tomasz Podgórski, Rołand Gigołajew, Kamil Włodyka, Michał Szewczyk

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu przy Cichej w Chorzowie, gdzie Ruch na inaugurację 11. kolejki Ekstraklasy zmierzy się z niepokonaną Pogonią Szczecin.