Ruch Chorzów pokonał Wisłę Kraków w jedynym sobotnim sparingu ekstraklasowiczów (ZDJĘCIA)

Kasia Guzik
Wisła Kraków - Ruch Chorzów 0:2
Wisła Kraków - Ruch Chorzów 0:2 Andrzej Banaś / Gazeta Krakowska
Piłkarze Wisły Kraków przegrali w sobotę z Ruchem Chorzów 0:2 (0:1), w sparingu, który rozegrano w Krakowie.

Przed meczem zaprezentowano nowe stroje Wisły

Sam początek spotkania należał do krakowian. Podobać mogły się ataki konstruowane przez piłkarzy "Białej Gwiazdy", lecz brakowało dobrego wykończenia akcji.

Jednak z każdą minutą było coraz gorzej i wiślacy tracili rezon. W 17 min., po błędzie Jovanovica, goście stworzyli sobie okazję na strzelenie gola, co wykorzystał Malinowski i wyprowadził drużynę na prowadzenie. Chwilę później na wyrównanie szansę miał Małecki, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie potrafił trafić w bramkę.

Okazję na podwyższenie rezultatu miał jeszcze Sultes, który w dogodnej sytuacji posłał piłkę koło poprzeczki. W drugiej połowie przed znakomitą szansą na zdobycie bramki stanął Kuświk, lecz nie trafił w futbolówkę.

W 88. minucie Wisła mogła wyrównać, lecz Sarki nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w poprzeczkę. Sytuacji za to nie zmarnowali chorzowianie. 0:2 strzelił Kuświk.

Publiczność zgromadzona przy Reymonta nie kryła rozczarowania formą wiślaków. Szczególnie pamiętając o tym, że start sezonu już w następnym tygodniu.

Wisła Kraków - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)

Bramki: Marcin Malinowski 17', Grzegorz Kuświk 90'

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz (46-Gerard Bieszczad) - Paweł Stolarski (56-Łukasz Burliga), Arkadiusz Głowacki (64-Michał Nalepa), Marko Jovanovic (87-Piotr Żemło), Gordan Bunoza (87-Przemysław Lech) - Patryk Małecki (69-Dominik Kościelniak), Ostoja Stjepanovic (46-Cezary Wilk), Michał Chrapek (87-Kamil Kuczak), Łukasz Garguła (80-Fabian Burdenski), Emmanuel Sarki - Jose Romo (46-Dawid Kamiński)

Ruch Chorzów: Krzysztof Kamiński (67-Bartosz Soliński) - Daniel Dziwniel (46-Bartosz Brodziński), Piotr Stawarczyk (65-Michał Helik), Marek Szyndrowski, Artur Gieraga (46-Adrian Mrowiec) - Kamil Włodyka (60-Konrad Mularczyk), Marek Zieńczuk (46-Filip Starzyński), Marcin Malinowski (46-Łukasz Surma), Bartłomiej Babiarz (63-Łukasz Tymiński), Łukasz Janoszka (46-Jakub Kowalski) - Pavel Sultes (63-Grzegorz Kuświk)

W 88. min Emamanuel Sarki z rzutu karnego uderzył piłką w poprzeczkę.

Dla chorzowian był to ostatni sprawdzian przed rozgrywkami ekstraklasy. Wisła jeszcze we wtorek zagra w Berlinie z tamtejszą Herthą.