Ruch Chorzów - Polonia Bytom 2:1. Niebiescy wygrali w dziesiątkę NA ŻYWO, WYNIK LIVE

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Mecz Ruchu Chorzów z Polonią Bytom to Najstarsze Derby Śląska
Mecz Ruchu Chorzów z Polonią Bytom to Najstarsze Derby Śląska Lucyna Nenow / Polska Press
Ruch Chorzów wygrał na Cichej z Polonią Bytom 2:1. To spotkanie praktycznie rozstrzygnęło losy rywalizacji w III lidze. Do przerwy Niebiescy prowadzili 2:1, choć od 25 minuty grają w dziesiątkę po wyrzuceniu z boiska Michała Biskupa. Po zmianie stron, mimo okazji z obu stron, gole już nie padły. Tutaj możesz śledzić relację live i wynik meczu Ruch Chorzów - Polonia Bytom.

Ruch Chorzów - Polonia Bytom 2:1 NA ŻYWO, WYNIK LIVE

Koniec meczu Ruch wygrywa z Polonią 2:1 i praktycznie przesądza sprawę awansu do II ligi

Sędzia dolicza trzy minuty

Chorzowianie wybijają piłkę jak najdalej od własnej bramki czekając na końcowy gwizdek

Mokrzycki bliski zdobycia gola, ale nie trafia do pustej bramki. W odpowiedzi akcja Polonii i piłka o centrymetry mija słupek bramki Ruchu po strzale głową z 5 m

W 80 minucie na boisku melduje się Mariusz idzik. Najskuteczniejszy snajper Ruchu zastępuje Janoszkę

Daniel Paszek chwilę po wejściu na boisko pada w polu karnym bytomian, ale sędzia uznaje, że nie było przewinienia i nakazuje grać dalej

74' - Sędzia pokazuje kolejną czerwoną kartkę. Tym razem na trybuny odsyła Łukasza Molka, asystenta Łukasza Berety

73 - Żółta kartka dla Konrada Kasolika

Szybka kontra Mokrzyckiego z Kwaśniewskim, ale Brzozowski łapie piłkę

70' - Żółta kartka dla Grzegorza Ochwata

Polonia atakuje, ale Niebiescy utrzymują prowadzenie grając w dziesiątkę. Do końca spotkania 20 minut

65' - Żółtą kartką ukarany trener Molek, który głośno protestował po tym jak bytomianie nie wybili piłki, gdy na boisku leżał Foszmańczyk

58' Trzy zmiany w Polonii. Na boisku meldują się Lechowski, Ochwat i Celuch

Ruch po przerwie cofnął się do obrony oddając pole Polonii i broniąc korzystnego wyniku

53' - Żółta kartka dla Foszmańczyka za faul taktyczny

Błąd Bieleckiego, który wypuszcza piłkę 2 m od bramki, ale po chwili bramkarz Ruchu naprawia swoją pomyłkę

Zmiana w drużynie Ruchu Kulejewski zastąpił Wyrobę.

Rozpoczynamy II połowę Najstarszych Derbów Śląska

Koniec I połowy. Do przerwy Ruch prowadzi 2:1, ale całą II połowę będzie grał w dziesiątkę

Polonia bardzo blisko wyrównania. W doliczonym czasie gry I połowy bytomianie trafiają w poprzeczkę

Polonia po strzeleniu kontaktowej bramki atakuje egzekwując kolejne rzuty rożne

40' 2:1 Patryk Stefański w zamieszaniu podbramkowym trafia głową do siatki Ruchu

35' 2:0 Kacper Będzieszak. Młodzieżowiec po dośrodkowaniu z wolnego Janoszki głową kieruje piłkę do siatki. Niebiescy grając w dziesiątkę podwyższają prowadzenie

Trafiony w głowę przez Biskupa Radkiewicz zakrwawiony zszedł z boiska. W 28 min. zastąpił go Jakub Belica

25' - Czerwona kartka dla Michała Biskupa za faul na Norbercie Radkiewiczu. Napastnik Niebieskich chciał przyjąć piłkę i trafił w głowę zawodnika Polonii. Ruch przez ponad godzinę będzie grał w derbach w dziesiątkę

22' - Żółta kartka dla Łukasza Janoszki

Szansę na podwyższenie wyniku miał Mokrzycki, ale Brzozowski odbił piłkę na róg

Po tym jak Ruch objął prowadzenie w budynku naprzeciw trybuny głównej stadionu na Cichej jeden z kibiców Niebieskich odpalił racę

16' 1:0 Marcin Kowalski popisuje się mocnym uderzeniem pod poprzeczkę po podaniu Tomasza Foszmańczyka

Pierwszy kwadrans na Cichej był dość spokojny

Teraz próbuje Ruch. Na bramkę gości ruszył Mokrzycki, ale został zatrzymany przez bytomian, którzy wybili piłkę na aut

Za nami 10 mniut gry. Na razie nieco lepsze wrażenie sprawia Polonia. Bytomianie groźnie dośrodkowali w pole karne Niebieskich, a uderzenie z rzutu wolnego trafiło w mur chorzowian

Niebiescy na urodziny dostali ładne nowe stroje, któe dziś założyli po raz pierwszy

Gdy na boisku pojawili się piłkarze Ruchu kibice Niebieskich pod stadionem odpalili fajerwerki dalej świętując 101 urodziny klubu, które przypadły w tym tygodniu

Rozpoczynamy relację live z Najstarszych Derbów Śląska. Oto składy obu drużyn

Ruch Bielecki - Kasolik, Wyroba, Kawula - Będzieszak, Mokrzycki, Foszmańczyk, Kowalski, Kwaśniewski - Biskup, Janoszka.

Polonia Brzozowski - Pączko, Wróbel, Żagiel, Płonka, Krzemień, Stefański, Bedronka, Budzik, Konieczny, Radkiewicz.

Ruch Chorzów - Polonia Bytom: Najstarsze Derby Śląska - stawką jest awans na żywo, wynik, live

Pojedynek dwóch byłych mis-trzów Polski elektryzuje kibiców nie tylko w Chorzowie i Bytomiu. Na Cichej zagrają dwa najlepsze zespołu grupy trzeciej III ligi. Ruch jest liderem i ma 10 punktów przewagi nad Polonią, która jednak ma rozegrany jeden mecz mniej od Niebieskich. Wygrana podopiecznych trenera Łukasza Berety może praktycznie przesądzić sprawę awansu na korzyść chorzowian, natomiast zwycięstwo bytomian sprawi, że walka o promocję do II ligi na nowo rozgrzeje fanów futbolu.

Nie ma co ukrywać, że faworytem Najstarszych Derbów Śląska są Niebiescy. Ruch wygrał wiosną wszystkie siedem spotkań, w sumie seria zwycięstw chorzowian w III lidze wynosi już osiem meczów. Polonia wiosnę zaczęła od falstartu i porażki w Tarnowskich Górach, ale trzy ostatnie pojedynki rozstrzygnęła na swoją korzyść. W Bytomiu ciągle powtarzają, że oni mogą awansować, a Ruch musi, więc to na gospodarzach ciążyć będzie większa presja.

W pierwszym meczu tych drużyn rozegranym 13 września na stadionie Szombierek padł remis 1:1. Niebiescy długo prowadzili po bramce Mateusza Winciersza, który zimą przeszedł do Piasta Gliwice, a bytomianie wyrównali w ostatniej minucie po trafieniu Norberta Radkiewicza.

Ruch Chorzów sprzedawał wirtualne bilety na mecz z Polonią. Noszą one nazwę biletów kolekcjonerskich i są oferowane w trzech kategoriach cenowych. Bilet biały można kupić za 14 zł. bilet niebieski wraz z zestawem klubowych gadżetów (do wyboru jest pięć różnych pakietów) kosztuje 50 zł, natomiast bilet złoty w postaci pamiątkowej mosiężnej tabliczki wyceniono na 101 zł.

Spotkania z trybun nie będą mogli obejrzeć kibice, ale dostępna będzie płatna transmisja internetowa. W rolę komentatora wcieli się były piłkarz obu klubów Mariusz Śrutwa, a Ruch podzieli się z Polonią zyskiem z wpływów z pay per view zakupuionych przez fanów bytomian. Tutaj możesz śledzić relację live i wynik meczu Ruch Chorzów - Polonia Bytom. Relacji radiowej można posłuchać w RadioWidzew.pl.