Jacek Sroka
Jacek Sroka
Ruch Chorzów pokonał Polonię Bytom 3:1
Ruch Chorzów pokonał Polonię Bytom 3:1 fot. Lucyna Nenow
Piłkarze Ruchu Chorzów pokonali Polonię Bytom 3:1 w 13. kolejce III ligi. Dwaj byli mistrzowie Polski w przyszłym roku obchodzić będą stulecie istnienia, więc nic dziwnego, że ich rywalizacja nazywana jest Najstarszymi Derbami Śląska. Niebiescy wygrali zasłużenie,a mecz na Cichej obserwował komplet 6800 kibiców obu drużyn. Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Polonia Bytom.

Najstarsze Derby Śląska

Mecz rozpoczął się o godz. 19.20 podkreślając w ten sposób datę założenia obu klubów. Początek spotkania należał do Polonii, która skorzystała z tego, że Ruch przystąpił do gry poważnie osłabiony, zwłaszcza w II linii. Gospodarze szybko jednak opanowali sytuację na boisku i już w 14 minucie objęli prowadzenie. Gola po pięknym uderzeniu głową strzelił Konrad Kasolik. Uderzona przez stopera Niebieskich piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki.

Chorzowianie poszli za ciosem i w 26 minucie prowadzili już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jakub Nowak, który wpadł z piłką w pole karne bytomian i spokojnie pokonał bramkarza Polonii. Niebiescy ani myśleli jednak na tym poprzestać i jeszcze przed przerwą strzelili trzecią bramkę. Jej autorem był Mariusz Idzik. Najskuteczniejszy gracz Ruchu najpierw został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Uderzenie Idzika z wapna odbił Dawid Gargasz, lecz wobec jego dobitki był już bezradny,

Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Polonia Bytom

Ruch po I połowie prowadził 3:0, a mógł prowadzić nawet wyżej, bo chorzowianom wychodziło niemal wszystko. Po zmianie stron Polonia starała się odrobić straty, lecz udało jej się zdobyć tylko jednego gola. Kapitan bytomian Marcin Lachowski wykorzystał jedenastkę podyktowaną po faulu Kasolika.

Gospodarze kończyli to spotkanie w dziesiątkę, bo w doliczonym czasie gry Mateusz Bartolewski obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Ruch po tej wygranej ma już na koncie 20 pkt i awansował w tabeli III ligi na piątą pozycję wyprzedzając w niej lepszym stosunkiem bramek Polonię. Do lidera - Ruchu Zdzieszowice obydwie drużyny z naszego regionu tracą sześć punktów.

Ruch Chorzów – Polonia Bytom 3:1 (3:0)
1:0 Konrad Kasolik (14), 2:0 Jakub Nowak (27), 3:0 Mariusz Idzik (37), 3:1 Marcin Lachowski (66-karny)

Żółte kartki: Kowalski, Kasolik, Bartolewski (Ruch) – Gargasz, Czajkowski, Mróz (Polonia)

Czerwona kartka: Mateusz Bartolewski za drugą żółtą (90+1, Ruch)

Sędziował: Paweł Dziopak (Tychy).

Widzów: 6 800.

Ruch: T. Nowak – Kowalski, Kasolik, Kulejewski, Bartolewski – Sikora (88 Dąbrowski), Duchowski – Paszek, J. Nowak (78 Rudek), Winciersz (67 Podgórski) – Idzik

Polonia: Gargasz – Budzik (77 Mróz), Matusiak (46 Radkiewicz), Bedronka, Belica – Krzemień, Czajkowski – Czernysz (59 Fornalczyk), Lachowski, Żagiel (59 Hałgas) – Stefański