Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice. Beniaminek zweryfikował lidera

Jacek Żukowski
Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice 2:0
Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice 2:0 Lucyna Nenow
W meczu trzeciej kolejki pierwszej ligi piłkarskiej Puszcza Niepołomice przegrała z Ruchem w Chorzowie 0:2. To pierwsza porażka niepołomiczan w tych rozgrywkach.

Zespół z Niepołomic przystępował do tej potyczki z pozycji lidera. Podopieczni trenera Tomasza Tułacza jako jedyni wygrali dwa poprzednie spotkania, u siebie pokonując Górnika Łęczna i Stal Rzeszów.

Teraz przyszło im grać spotkanie wyjazdowe u innego beniaminka, który przed konfrontacją z nimi zanotował zwycięstwo i remis.
Goście zaczęli w swoim stylu, bardzo uważnie w obronie. Sporo było stałych fragmentów gry w pierwszych minutach i walki. Gospodarze mieli przewagę jeśli chodzi o posiadanie piłki, ale niewiele z tego wynikało. Zawodnicy Puszczy nie przebierali w środkach, przerywając akcje rywala faulami, za co byli karani żółtymi kartkami, ale miejscowi nie pozostawali dłużni i po półgodzinie gry obie drużyny miały już na swoich kontach po dwa przewinienia tego typu. W 28 min gorąco zrobiło się pod bramką Kewina Komara, ale strzał doświadczonego Tomasza Swędrowskiego został zablokowany. W 39 min „odgryzła” się Puszcza, Emile Thiakane zdecydował się na strzał z dystansu, z którym poradził sobie Jakub Bielecki stojący w bramce chorzowian. Tuż przed przerwą gości postraszył Daniel Szczepan, jednak jego uderzenie nie zrobiło krzywdy przyjezdnym.

Gra była szarpana, rwana, brakowało składnych akcji. A opady deszczu nie ułatwiały drużynom zadania 10 min po wznowieniu gry po przerwie znów próbował najaktywniejszy w zespole z Niepołomic Thiakane – tym razem jednak nie trafił w bramkę.

Ruch był bardziej konkretny – po rzucie rożnym strzałem z pola karnego Artur Pląskowski zaskoczył Kewina Komara. Wkrótce po zdobyciu tej bramki strzelec gola opuścił plac gry. Trener Tułacz chciał za wszelką cenę odrobić straty, dlatego zdecydował się na potrójną zmianę w 63 min, a kilka minut później postanowił wpuścić na plac gry „świeżego” napastnika. Chorzowianie wybijali przyjezdnych z rytmu, szanując piłkę. Puszcza miała szansę na remis po rzucie rożnym, ale jej nie wykorzystała, a gospodarze przypieczętowali wygraną drugim golem.

Kolejny mecz Puszcza rozegra w niedzielę 7 sierpnia. Podejmie wtedy o godz. 18 Chojniczankę.

Ruch Chorzów – Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Pląskowski 56, 2:0 Michalski 85.
Ruch: Bielecki – Kasolik, Nawrocki, Szur - Wójtowicz, Sikora, Swędrowski (83 Kwietniewski), Moneta (57 Michalski) – Janoszka (70 Piątek), Pląskowski (57 Foszmańczyk) - Szczepan.
Puszcza: Komar – Pięczek, Wojcinowicz, Sołowiej, Koj – Hajda (64 Jopek), Serafin, Thiakane (63 Klisiewicz), Tomalski (89 Adisa), Bartosz (63 Cichoń) – Siemaszko (71 Kramarz).
Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok). Żółte kartki: Sikora, Moneta, Kasolik - Pięczek, Hajda, Tomalski, Koj. Widzów: 6612.