Jacek Sroka
Jacek Sroka
Ruch Chorzów wysoko wygrał ostatni sparing z Rozwojem Katowice   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ruch Chorzów wysoko wygrał ostatni sparing z Rozwojem Katowice Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W ostatnim meczu kontrolnym przed startem III ligi Ruch Chorzów pokonał na Kresach Rozwój Katowice 4:0. Gole dla Niebieskich strzelili Mariusz Idziik, Michał Biskup, Tomasz Foszmańczyk i Jalub Rudek. Niestety kontuzji w tym spotkaniu doznali Idzik, którego czeka minimum miesięczna przerwa, oraz Piotr Wyroba, który doznał skręcenia kostki. Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruich Chorzów - Rozwój Katowice.

Ruch Chorzów - Rozwój Katowice 4:0 Ostatni sprawdzian Niebieskich przed ligą

Niebiescy bardzo chcieli ostatni sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej III ligi zagrać na murawie z naturalną nawierzchnią. Rozważano nawet grę na głównej płycie stadionu na Cichej, ale ostatecznie Ruch z Rozwojem zagrał na sztucznej trawie na Kresach.

Trener Łukasz Bereta w podstawowej jedenastce wystawił zawodników, którzy powinni za tydzień wybiec na boisko w ligowym spotkaniu z Polonią-Stalą Świdnica. Pierwszy skład Ruchu już do przerwy strzelił dwa gole grającemu w IV lidze śląskiej Rozwojowi.

Najpierw rzut karny podyktowany za faul na Marcinie Kowalskim wykorzystał najlepszy strzelec chorzowian Mariusz Idzik. Później bramkarza katowiczan lekkim, ale precyzyjnym uderzeniem zaskoczył Michał Biskup.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RUCH CHORZÓW - ROZWÓJ KATOWICE

Po zmianie stron gra się zaostrzyła. Z urazem boisko opuścił Piotr Wyroba. Później z bólu zwijał się Tomasz Mamis. Jeszcze przed przerwą kontuzji bez kontaktu z rywalem doznał natomiast Idzik. Z pewnością nie tak powinien wyglądać ostatni sparing przed ligą.

Po godzinie gry trener Bereta wymienił całą jedenastkę. Nie wpłynęło to jednak na obraz gry. Ruch nadal dominował. Trzeciego gola strzelił Tomasz Foszmańczyk dobijając strzał Jakuba Siwka, a wynik w końcówce ustalił Jakub Rudek.

Niebiescy odnieśli szóste zwycięstwo w zimowych sparingach. Bilans tegorocznych gier kontrolnych uzupełniają trzy porażki, Ruch jest gotowy na rundę wiosenną III ligi. Gorzej wygląda z zawodnikami, którzy doznali dzisiaj kontuzji. Idzika czeka minimum miesięczna przerwa, a jeśli zerwał więzadła, to ma z głowy całą rundę. Najskuteczniejszy napastnik chorzowian w poniedziałek przejdzie badanie usg i rezonansem magnetycznym. Wyroba ma natomiast skręconą kostkę i dopiero w poniedziałek po badaniach okaże się na jak długo ten uraz wyklucza go z gry, ale nie wygląda to bardzo groźnie.

Ruch Chorzów - Rozwój Katowice 4:0 (2:0)
1:0 Mariusz Idzik (15-karny), 2:0 Michał Biskup (36), 3:0 Tomasz Fozmańczyk (71), 4:0 Jakub Rudek (80)

Ruch Bielecki - Kasolik, Kawula, Kulejewski (46. Neugebauer) - Kwaśniewski (46. Będzieszak), Wyroba (51. Kulejewski), Mokrzycki, Janoszka, Kowalski - Idzik (31. Foszmańczyk), Biskup.
Od 60 minuty grali: Grzywaczewski - Będzieszak, Słota, Kozłenko, Lechowicz - Mamis, Neugebauer, Foszmańczyk, Siwek, Andrzejczak - Rudek.

Rozwój skład wyjściowy Golik - Kaletka, Barwiński, Gasz, Czenczek - Ciszewski, Zielonka, Lazar - Chwila, Woźniak, Gembicki.